• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Birleşik Ödeme fintech ihracatına Gürcistan ile devam ediyor

02 Ağustos 2022 Salı 10:00
12
14
16
18

Birleşik Ödeme fintech ihracatına Gürcistan ile devam ediyor


           HABER MERKEZİ      
     Türkiye’nin lider fintech şirketi Birleşik Ödeme, bölgedeki büyümesine Gürcistan ile devam ediyor. Romanya ve Azerbaycan’ın ardından Gürcistan’da üçüncü ofisini açan Birleşik Ödeme, bölgenin lider fintech şirketi olma vizyonuyla, Türkiye’nin teknoloji gücünü uluslararası pazara taşıyor.  
     İnovatif fintech çözümleriyle Türkiye’nin ilk elektronik para şirketlerinden biri olan Birleşik Ödeme, yurtdışı operasyonlarına Gürcistan pazarı ile devam ediyor. Bölgenin lider fintech’i olma vizyonu kapsamında Romanya ve Azerbaycan’da faaliyetlerini sürdüren Birleşik Ödeme, Gürcistan’daki yeni ofisi ile uluslararası para transferi, kiosk ve akıllı kasa alanlarında hizmet verecek.

‘GÜRCİSTAN’IN EN GENİŞ YELPAZEDE FİNTECH HİZMETİ SUNAN FİRMASI OLACAĞIZ’
     Türkiye ile Gürcistan arasında güçlü bir bağ olduğunu belirten Birleşik Ödeme CEO’su İlker Sözdinler, “Birleşik Ödeme olarak, bu güçlü bağı bizim geliştirdiğimiz finansal teknolojilerle de taçlandırmak istiyoruz. Birleşik Ödeme olarak, fintech’in her alanında faaliyet gösteriyoruz. Ön ödemeli kart ve dijital cüzdan, online/offline tahsilat, uluslararası ve yurt içi para transferi, kiosk, akıllı kasa ve sadakat programları olmak üzere beş hizmet grubunda ürün sunuyoruz. Hem ulusal hem de uluslararası arenada bu kadar geniş yelpazede hizmet sunan fintech sayısı çok az, Gürcistan’da ise hiç yok. Dolayısıyla, attığımız bu yeni adımla Gürcistan’ın FaaS (Fintech as a Service) alanındaki ilk yabancı şirketi olarak pazara giriş yaptık. Bölgesel olarak önemli bir konuma sahip olan Gürcistan’da yürüteceğimiz faaliyetler sayesinde hem farklı pazarlarda oyuncu olarak yer alma fırsatı elde edecek hem de Türkiye’nin teknoloji gücünü yurtdışına taşıyacağız. Birleşik Ödeme olarak açıldığımız pazarlarda yerel yöneticilerin gücüne inanıyoruz. Azerbaycan ve Romanya’daki başarılarımızın deneyimiyle, yeni operasyonumuzda da Gürcistan’ın bankacılık ve finans teknolojileri alanına hâkim, ülkenin pazar dinamikleri konusunda tecrübeli bir isim ile ilerleyeceğiz. Gürcistan Ülke Müdürümüz Nino Chedia ile hedefimiz iki yıl içinde pazarın ilk üç oyuncusundan biri olmak” diye konuştu.

‘ÜLKEDE POTANSİYEL BÜYÜK, NAKİTSİZ EKONOMİYE KATKI SUNACAĞIZ’
     Oxford Üniversitesi yüksek lisans mezunu ve finans alanında MBA’yi bulunan, Gürcistan’ın en büyük sigorta şirketlerinden birinde CEO’luk yapmış olan Birleşik Ödeme Gürcistan Ülke Müdürü Nino Chedia, Gürcistan’ın kendisini bölgenin fintech merkezi olarak konumlandırmaya başladığını belirtti. Nino Chedia ayrıca şunları söyledi: “Gürcistan; tüketicilerin ve işletmelerin ödeme yapma şeklini kolaylaştıran yenilikçi ürün ve çözümlere adapte olmaya açık. Ülkede internet penetrasyonu yüzde 69 seviyelerinde ve finansal çözümler alanında hizmet veren fintech şirketlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Bölgenin önemli bir fintech oyuncusu olmaya hazırlanan Birleşik Ödeme, Gürcistan’daki FaaS (Fintech as a Service) alanındaki ilk yabancı şirket. Birleşik Ödeme’nin buradaki varlığı, fintech’in hizmet olarak bilinirliğini artıracak, Birleşik Ödeme’nin global iş ortaklarının buraya hizmet vermesini sağlayacak ve ülkede nakitsiz ekonominin gelişmesine katkı sunacaktır.”

İKİ YIL İÇİNDE GELİRLERİNİN YÜZDE 50’SİNİ YURTDIŞINDAN ELDE EDECEK
     Son 3 yılda yüzde 300’lük büyüyen ve Finberg ile Oyak Portföy Girişim Sermayesi Fonları’ndan aldığı yatırımlarla adından söz ettiren Birleşik Ödeme, önümüzdeki dönemde Gürcistan’da e-para lisansını alıp ülkedeki varlığını yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Şu anda Romanya, Azerbaycan ve Gürcistan’da faaliyet gösteren ve 50 milyar işlem hacmi ile 15 milyon son kullanıcıya sahip olan Birleşik Ödeme, iki yıl içinde gelirlerinin yüzde 50’sini de yurtdışından elde etmeyi hedefliyor.


+ Benzer Haberler
» Kredi kartında kısmi ödeme yapanların oranı %33
» Sofralık sultani üzümün ihracat yolculuğu başladı
» İzmir Ticaret Odası seçimi 3 Ekim’de yapılacak
» Karkas et alım fiyatları artırıldı
» Demir ihracatında Rusya fırsatı
» Otomotiv ihracatı 2 milyar doları aştı
» 1 milyon 366 bin tarım arazisi bankalara rehin bırakıldı
» Online araç satış ve kiralama platformları hakkında soruşturma
» İzmir Büyükşehir Belediyesi aşure bereketini 12 bin kişiyle paylaştı
» Halkbank’tan kadın girişimcilere 15,1 milyar TL destek


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 09.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni