• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

BORSAV faaliyete geçti

29 Nisan 2022 Cuma 15:00
12
14
16
18

BORSAV faaliyete geçti


           HABER MERKEZİ      
     İzmir Ticaret Borsası’nın Eğitim, Kültür ve Sosyal Entegrasyon Vakfı (BORSAV) faaliyete geçti. Kuruluşu 19 Nisan 2022 tarihli Resmî Gazetede yayınlanan, Mütevelli Heyetini Borsanın tüzel kişiliği ile birlikte Borsa Meclis Üyelerinin oluşturduğu Vakfın 26 Nisan 2022 Salı günü ilk Mütevelli Heyet toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda mütevelli heyet toplantı başkanı ve üyelerinden oluşan Divan oluşturulduktan sonra, Vakfın görev dönemi içindeki çalışmalarını yürütmek üzere Yönetim ve Denetim Kurullarının seçimi yapıldı.

     İzmir Ticaret Borsası Meclis üyelerinin oylarıyla belirlenen seçim sonucunda İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Barış Kocagöz Divan Kurulu Başkanı, Meclis Başkan Yardımcısı Güngör Şarman Divan Kurulu Başkan Yardımcısı, Borsa Meclis Kâtip üyesi Gürkan Gürel ile Meclis Üyesi Tolga Uğurel de Kâtip üye seçildi. Vakfın Asil Yönetim Kurulu; İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli Vakfın da Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilirken, Yönetim Kurulu Üyeleri ise İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ercan Korkmaz, Bülent Arman, Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Zincircioğlu ve Meclis Başkanı Barış Kocagöz’den oluştu. Asil Denetim Kurulu Üyeleri ise İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri Sonnur Kırmızıoğlu, Bülent Uçak ve Umut Okan oldu.

     Vakfın ilk Mütevelli Heyet Toplantısındaki seçimin ardından üyelere hitap eden İzmir Ticaret Borsası ve BORSAV Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, “Bugün, İzmir Ticaret Borsası olarak yine bir ilke imza atmış olmanın gururuyla bir aradayız. Uzun zamandır büyük bir titizlikle hazırlıklarını sürdürdüğümüz İzmir Ticaret Borsası Eğitim, Kültür ve Sosyal Entegrasyon Vakfı BORSAV’ın kuruluşunu tamamladık. Vakfımızın kuruluşu 19 Nisan 2022 tarihli Resmî Gazetede yayınlandı ve BORSAV, ülkemizde ticaret borsaları arasındaki ilk borsa vakfı olma özelliğiyle resmen faaliyete geçti. Tüm Meclis Üyelerimiz vakfımızın mütevelli heyetini oluşturuyor. Bunun yanı sıra Yönetim ve Denetim Kurullarımızı da oluşturduk. Seçilen tüm arkadaşlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum.” dedi.

     Vakfın temel amacının başta üye eğitimleri, tüketici eğitimleri, mesleki eğitimler, tarımla ilgili üretim ve teknoloji eğitimleri, gastronomi eğitimleri olmak üzere tarım ve bağlantılı sektörlerde İzmir Ticaret Borsası üyelerinin ve toplumun gelişimini sağlamak olduğuna değinen Işınsu Kestelli, “Uzun vadede de bir tarım üniversitesinin kurulmasına öncülük etmek istiyoruz. BORSAV, İzmir Tarım Teknoloji Merkezi, Ege Gastronomi Projesi ve daha önce kurduğumuz iştirak şirketlerimiz ile Borsamızın bütünleşik eğitim faaliyetlerinin tek çatı altında yürütülmesini de kolaylaştıracak. Bunun yanı sıra tarımda çevresel, ekonomik ve sosyal sürdürülebilirliğin sağlanmasına yönelik faaliyetlerin gerçekleştirilmesi, tarım ürünlerimizin markalaşması, ekonomik değerinin artırılmasına yönelik çalışmalar da BORSAV’ın faaliyet alanları arasında yer alacak. Vakıf faaliyetleri ile gelir elde etme imkânı bulacağımız gibi, bölgemiz ve ülkemiz için çok sayıda proje ve çalışmaya kaynak aktarmamız da kolaylaşacak. Ticaret Borsaları arasında bir ilk olan vakfımızın yürüteceği çalışmalar ile üyelerimize, ilimize ve ülkemize önemli hizmetler vereceğine inanıyor; bu başarıya imza atmamızı sağlayan değerli üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

     İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı ve BORSAV Divan Kurulu Başkanı Barış Kocagöz ise “Yönetim Kurulu Başkanımız ve Yönetim Kurulumuzun önerisi ile ilk adımları atılan ve ilklerin Borsası olarak bir ilke imza attığımız ve büyük mutlulukla faaliyete geçirdiğimiz BORSAV tüm Borsa Camiamıza hayırlı olsun. Vakıf genel anlamda borsamızın eğitim faaliyetlerinde ve eğitim ağırlıklı projelerinde hizmet verecek. Borsamıza ve hizmet alacaklara hayırlı ve yararlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

BORSAV İLE NELER HEDEFLENİYOR?
     İzmir Ticaret Borsası olarak ülkemizde ticaret borsaları arasındaki ilk borsa vakfı özelliği taşıyan BORSAV aracılığıyla başta eğitim faaliyetleri (üye eğitimleri, tüketici eğitimleri, mesleki eğitimler, gastronomi eğitimleri, tarımla ilgili üretim/teknoloji vb. eğitimleri) olmak üzere; tarım ve bağlantılı sektörlerde gelişime hizmet edilmesi hedefleniyor. Bunun yanı sıra tarımda çevresel, ekonomik ve sosyal sürdürülebilirliğin sağlanmasına yönelik faaliyetlerin gerçekleştirilmesi, tarım ürünlerinin markalaşması, ekonomik değerinin artırılmasına yönelik faaliyetlerde vakfın çalışma konuları arasında yer alıyor.


+ Benzer Haberler
» “Yıkım kararını yargıya taşıyacağız”
» ‘1 milyon istihdam’a İzmir’den büyük destek
» Kurulan şirketlerde 2022’nin ilk 4 ayında %6,3 artış
» 400 bin ton şeker ithalatı için tarife kontenjanı açıldı
» Anamur Orman İşletme Müdürlüğü karayolu işleri yaptıracak
» Delice zeytinlikleri ekonomiye kazandırılıyor
» İş arayanla işçi arayan buluştu
» Bulancak Belediyesi hazır beton satın alacak
» Patili dostlarla rekabetsiz koşu
» Türkiye’nin ilk jeoloji festivali İzmir’de başladı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 27.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni