• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Capital 500’ün yükselen değeri; ANKUTSAN

06 Ağustos 2022 Cumartesi 00:00
12
14
16
18

Capital 500’ün yükselen değeri;
ANKUTSAN


           HABER MERKEZİ      
     ANKUTSAN, Türkiye’nin en büyük şirketlerinin yer aldığı Capital 500 listesinde 2021 yılsonu ciro verilerine göre 88 basamak yükselerek, 387. sırada yer aldı. Bu yıl İSO Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması 2021 sonuçlarında 212’nci sırada yer alan Ankutsan,  Capital 500 listesinde de yükselmeye devam ediyor.
     Capital 500 araştırması, sanayiden hizmete, telekomdan bilişime, inşaattan ticarete kadar iş dünyasına yön veren çok sayıda sektörden geniş bir katılım ile gerçekleştiriliyor. 38 sektörün en büyük şirketlerinin yer aldığı Capital 500 araştırması; Türkiye’nin en yüksek cirolu 500 şirketini bir arada listeleyen bir devler ligi.

     Kurulduğu 2002 yılından günümüze dek her geçen yıl; yatırım, üretim, ihracat ve istihdamını katlayarak arttıran ambalaj sanayisinin vizyoner, oluklu mukavva kutu sektörünün lider şirketi ANKUTSAN; Capital 500 listesinde 88 basamak birden yükselerek listenin yıldız şirketlerinden biri oldu.
     İleri teknolojiyle üretim, sürdürülebilir kalite anlayışı ve yenilikçi bakış açısı ile çalışmalarına devam eden ANKUTSAN; tüm sektörlerin kutu ihtiyaçlarına yönelik nitelikli çözümleri sunmaya; kaliteli hizmet anlayışla yakaladığı büyümeyi yatırım ve istihdama çevirmeye devam ediyor.
     Her geçen gün büyümeye devam ederek Türkiye’nin yükselen değeri olan ANKUTSAN; 2021 yılında gerçekleştirdiği 2 milyon 275 bin liralık ciroyla Capital 500 listesinde 387. sırada yer aldı.
 
SEKTÖRÜNDE İHRACAT LİDERİ ANKUTSAN 2022 YILINDA YÜZDE 77 BÜYÜME VE 4 MİLYAR TL CİRO HEDEFLİYOR
     Türkiye’nin dört bir yanında Endüstri 4.0 yaklaşımında kurduğu tesisleri ve ileri teknoloji üretim yöntemleri ile oluklu mukavva sektöründe en hızlı büyüyen şirket olan ANKUTSAN; 1000’den fazla çalışanı; Antalya, Mersin, Ankara, Adana ve Tekirdağ Çerkezköy’de bulunan 6 fabrikası ile yıllık 420.000 ton Oluklu Mukavva Levha ve Kutu üretirken; Adana’da yaptığı yeni kağıt fabrikası yatırımıyla birlikte 300.000 ton Kağıt üretme kapasitesine sahip olacak.
     Oluklu mukavva kutu sektörünün en büyük ihracatçısı olan ANKUTSAN; 2022 yılı için yüzde 77 büyüme ve 4 milyar liralık ciro hedefliyor.
 
ANKUTSAN’DAN DEV YATIRIM
     Capital 500 listesinde Türkiye’nin en büyük 387’nci şirketi olan Ankutsan, 60 milyon avro yatırım yaptığı Adana’daki yeni fabrikasının çalışmalarına hızla devam ediyor.
     Bu yatırımla birlikte Adana’daki 2. Kağıt fabrikasını açacak olan ANKUTSAN, yeni fabrikasını 2023 yılı son çeyreğinde tamamlamayı hedefliyor. Yeni fabrikasıyla birlikte, oluklu mukavva kutu ve levha üretimi için ihtiyaç duyduğu tüm hammaddeyi kendi üretecek olan ANKUTSAN, en ileri teknoloji donanımıyla kurduğu yeni tesisi ile sektöründe dev bir adım atıyor.

 


+ Benzer Haberler
» Karşıyaka’da Sancar Maruflu’ya duygu dolu anma
» Bornova’da 250 çocuğa toplu sünnet
» Efes Selçuklu yeni üniversitelilerin ilk harçlıkları belediyeden
» Dünya Ege’nin balığını sevdi
» 10 yıl vadeli tahvil ihracında faiz düştü
» KKM’nin maliyeti 60,6 milyar TL
» Tasarruf sahiplerinin üçte biri KKM’yi tercih ediyor
» Tarım-ÜFE yıllık %157,89 arttı
» İzmir’in UNESCO’ya adaylık dosyası teslim edildi
» “Kemeraltı’nda otel sayısını artırmalıyız”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni