• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Çevre dostu filtrasyon sistemleri kirlilikle mücadele ediyor

25 Temmuz 2022 Pazartesi 11:00
12
14
16
18

Çevre dostu filtrasyon sistemleri kirlilikle mücadele ediyor


           HABER MERKEZİ      
     Avrupa Çevre Ajansı (AÇA), kıtadaki kanser vakaları ile çevresel etkileri araştıran yeni bir çalışma yaptı. Araştırma sonucuna göre, Avrupa’daki kanser vakalarının yüzde 10’unun hava kirliliğinden kaynaklandığı ortaya çıktı. 1986 yılından bu yana hava kirliliğini azaltmaya yönelik sistem ve çözüm geliştiren yerli üretici Bomaksan, filtrasyon sistemleri ile hem insan sağlığını koruyor, hem de çevre dostu sistemleriyle üretim verimliliğini arttırıyor.

     Avrupa Çevre Ajansı’nın yeni araştırmasında, kıtadaki kanser vakalarının yüzde 10’unun kirlilikten kaynaklandığı belirlendi. Kanser ve çevre etkilerini ortaya koyan araştırmada, her yıl 2,7 milyon kişinin kirlilik yüzünden kansere yakalandığı ifade edildi. Öte yandan üretim süreçlerinde açığa çıkan toz ve duman istenmeyen kirlilikler olarak biliniyor. Bu kirlilikleri toplayıp filtre etmek, üretim süreçlerinin daha verimli ve daha güvenli işlemesine yardımcı oluyor.

Ar-Ge projeleriyle sektöründe TÜBİTAK’tan destek alan ilk marka olan Bomaksan, filtrasyon sistemleriyle temiz havanın çok daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlıyor, çevre kirliliğinin önüne geçilmesini hedefliyor. İnovatif sistemlerini alternatif hava temizleme teknolojileriyle donatan marka, BOAsmart, DUFILmini ve TOFİLbench tasarımlarıyla endüstriyel kaynaklı hava kirliliğini azaltırken, çalışanların zararlı ve tozlu havayı solumasını önlüyor.

50 CİHAZA KADAR HAVA KİRLİLİĞİ SEVİYESİNİ İZLEYEBİLİYOR
     BOAsmart ürün ailesi, iç ortam kalitesini anlık olarak izleyerek gereken hava temizleme ihtiyacına yönelik otomatik çözümler sunuyor. Wifi ve gelişmiş aplikasyonla programlanabilen ürün, işletme veya okullarda bulunan 50 cihaza kadar hava kirliliği seviyesini izleyebilmeye imkanı tanıyor. Bunun yanı sıra her bir cihazı da kontrol etme olanağı sunuyor. Bu teknolojiden yararlanabilmek için iOS ya da Android işletim sistemi tabanlı bir cihaza sahip olmak yeterli. BOAsmart ürün ailesi, ihtiyaca yönelik hava temizleme yaklaşımıyla işverenin yükünü hafifleterek enerji verimliliğini de artırıyor. “AUTO” modu sayesinde iç ortam havasının kirlendiği durumlarda hızını artırıp havayı temizledikten sonra enerji tüketimini azaltabiliyor.

GELECEĞİ ÇEVRE DOSTU FİLTRELERLE KORUYOR
     BOAsmart, DUFILmini serisi mobil filtre üniteleri tasarımıyla kullanıcılarına önemli avantajlar sağlıyor. DUFILmini, kullanıcıları kalite beklentilerini karşılamak ve hatta onları aşmak konusunda da bir adım öne taşıyor. Yüksek verimli 3 aşamalı kaset filtreleri, 360 derece dönebilen akrobat emiş kolu, yüksek verime ve emiş gücüne sahip radyal fan,  filtre doluluk sensörü ve filtre çalışma saat sayacı ile hem insan sağlığına, hem de üretim verimliliğine katkı sağlıyor. Güvenilir ve uzun ömürlü sistemiyle kullanıcıların imalat kapasitelerine katkıda bulunuyor.

TOFİLBENCH İLE ENERJİ VE MALİYET TASARRUFU
     Daha yaşanabilir bir dünya oluşturma stratejisiyle sürdürülebilir tasarımlara imza atan Bomaksan son olarak TOFILbench serisini geliştirdi. Marka yeni ürününün kaliteli filtrasyon sistemi ile bakım maliyeti tasarrufu sağlıyor. Türkiye’de endüstriyel toz toplama ile filtrasyonu alanında toz, duman, yağ buharı sorununu etkili ve verimli sistemlerle çözen Bomaksan, orta, yüksek seviyeli toz ve duman uygulamaları için tasarladığı TOFILbench serisi ile tesislerin verimliliğini, kapasitesini ve güvenilirliğini arttırıyor. İhtiyaçlara göre uyarlanabilen yapısı ile kullanıcılarına artan tesis üretkenliği, geliştirilmiş enerji verimliliği, azalan ısı kayıpları ve düşük bakım maliyetleri sunuyor.


+ Benzer Haberler
» Kentsel dönüşümde kira desteği artıyor
» Egeli meyve sebze mamul sektörü ihracatını 1,5 milyar $’a çıkaracak
» Kısa vadeli dış borç stoku 134,8 milyar $
» Alman mühendislik firmasından İzmir’e büyük yatırım
» Sıfır araçta 6 ay sınırlamasına satıcılar dava açacak
» Bisiklet ve motorlu bisiklet kullanımına yeni düzenleme
» Huzurevi sakinlerine özel mutfak
» KARBEM’den YKS’de yüzde 81’lik başarı
» Buca Metrosu’nun yapımı için ilk kredi dilimleri geldi
» “Enerji arzımız için öncelik lisanslı tesisler olmalı”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 18.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni