• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

CHEP, tedarik zincirinde kayıpların önüne geçiyor

25 Temmuz 2022 Pazartesi 11:00
12
14
16
18

Tedarik zinciri yönetimi otomotivde ticari başarının belirleyicisi

CHEP, tedarik zincirinde kayıpların önüne geçiyor


           HABER MERKEZİ      
     Teknoloji ve inovasyonla tedarik zincirine yönelik akıllı ve verimli çözümler sunan CHEP, uluslararası tedarik zinciri süreçlerinde güçlü altyapısıyla üreticilere ve tedarikçilere destek olmaya devam ediyor. Şirket, otomotiv sektörünün değişen ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği plastik konteynerler (FLC) ve plastik kasalar (KLT) ile ürünlerin hasarsız bir şekilde ulaştırılmasını sağlayarak şirketlere ticari avantaj sağlıyor.
     Otomotiv endüstrisinde dijitalleşen ve sürdürülebilir tedarik zincirlerine geçiş hızlanırken, sektörde yaşanan hammadde fiyatlarındaki artışlar ve çip krizi gibi sıkıntılar da, şirketlerin şeffaf, güvenli ve çevik tedarik zincirlerine olan ihtiyacını bir kez daha gündeme taşıyor. Global ağıyla tedarik zincirlerine özel çözümler geliştiren CHEP, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modelinin sunduğu avantajlarla hem ürünleri en iyi şekilde koruyarak hem de sürdürülebilir politikalara katkı sağlayarak şirketlerin rekabetçi konumlarını güçlendiriyor.

GÜVENLİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR NAKLİYE ŞİRKETLERE KAZANÇ SAĞLIYOR
     CHEP’in paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı katlanabilir plastik konteynerlerinin tedarik zincirinde bulunan riskleri, depolama alanını ve bunların yönetimi için harcanan zamanı önemli ölçüde azalttığının altını çizen CHEP Türkiye Otomotiv Avrupa Bölgesi Kilit Müşteriler Lideri Engin Gökgöz, CHEP modelinin sunduğu avantajları: “CHEP konteynerlerini katalizör, radyatör ızgarası, şanzıman, motor parçaları ve akü gibi ürünleri toplu olarak taşımak için tasarlıyoruz. Konteynerler maksimum ürün koruması ve yük dengesi sağlıyor ve ürünlerin hasar görmeden teslim edilmesini garantiliyor. Tutarlı ve güvenli bir operasyon ağı, şirketleri yalnızca israftan korumuyor, ayrıca onlara itibar ve kazanç sağlıyor” şeklinde açıkladı.

“ELEKTRİKLİ ARAÇ PARÇALARININ TAŞINMASI GÜVENLİK ENDİŞELERİNE NEDEN OLUYOR”
     İklim krizine bir çözüm olarak geliştirilen elektrikli araçlara giderek artan talep, bu araçlarda kullanılan lityum iyon bataryaların taşınması ile ilgili güvenlik endişelerini de beraberinde getiriyor. Uygun şekilde taşınmadığında ekonomik ve çevresel açıdan ciddi tehlikelere yol açabilecek bataryaların taşınmasına ilişkin değerlendirmede bulunan Engin Gökgöz, “Tedarik zincirlerinin bize emanet ettiği ürünleri en iyi şekilde korumak için en son teknolojiden faydalanarak çok çeşitli kasa ve konteynerler sunuyoruz. Ambalaj Grubu II (orta derecede tehlikeli olan maddeler) için Birleşmiş Milletler sertifikalı yeniden kullanılabilir ve katlanabilir plastik konteynerler (FLC) ile özel taşıma yönetmeliklerine tabi tutulan lityum iyon bataryalar gibi riskli parçaları güvenle taşıyoruz. Otomotiv tedarik zincirinde en çok kullanılan “EuroBin” ve “IsoBin” çözümlerimiz ile şirketlerin en güvenilir çözüm ortağıyız” sözlerine yer verdi.

OTOMOTİV SEKTÖRÜ DAHA YEŞİL, DAHA AKILLI SÜREÇLERE YÖNELİYOR
     CHEP’in, şirketlerin sürdürülebilirlik yolculuğunda güçlü bir çözüm ortağı olduğunu sözlerine ekleyen Engin Gökgöz, “Sürdürülebilirlik bugün şirketlerin küresel başarısını etkileyen en önemli faktörlerden biri haline geldi. Avrupa’da otomotiv sektörü, tedarik zincirinin daha yeşil, daha güçlü ve daha akıllı olmasına yardımcı olacak stratejik süreçlerden geçiyor. CHEP, hem paylaşıma dayalı iş modeli hem de yeniden dönüştürülmüş malzemelerle üretilen konteynerlerle şirketlerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırıyor” dedi.


+ Benzer Haberler
» Dikili’de 5 milyar TL’lik yatırım ile 3 bin 500 kişiye istihdam
» Kurulan şirket sayısında aylık %37,7’lik düşüş
» İnşaat malzemeleri sanayiinde düşüş yaşandı
» Makine ihracatı 7 ayda 14,2 milyar $
» “AVM ortak alan giderleri daha adil ve şeffaf oldu”
» “Sanayici finansmana erişimde zorluk çekmeli”
» İzmirli kozmetikçiler dünyaya açılmaya hazırlanıyor
» Hava taksi işletmeciliğinde sermaye tutarı düşürüldü
» Döviz kuru faiz kararının ardından sakin seyretti
» EXPO 2026 için planlama çalışmaları başladı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni