• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

‘Directİzmir’ ile dünyaya bağlanacağız

11 Ocak 2022 Salı 17:00
12
14
16
18

‘Directİzmir’ ile dünyaya bağlanacağız


   ► Şehrin turizm potansiyelini arttırmak ve İzmir’den dünyaya yapılan uçuşları tanıtmak amacıyla hayata geçirilen Direct İzmir Projesi tanıtıldı

           SEZA NUR DEMİRPARMAK      
     İzmir Vakfı’nın İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle şehrin turizm potansiyelini arttırmak ve İzmir’den dünyaya yapılan uçuşları tanıtmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Direct İzmir’ projesinin lansmanı düzenlendi. Turkish Airlines, Sun Ekspress, Pegasus ve Corendon Airlines iş birliğiyle hayata geçirilen projeyle ‘directizmir.com’ üzerinden İzmir’den dünyaya direkt uçuşlara ulaşılabilmesi hedefleniyor. Projenin lansmanında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Directİzmir bizim için İzmir’in kabuğunun kırılıp dünyayla buluşmasına bir adım daha yaklaşmak. İzmir’i İzmir yapan en büyük zenginliği dünyayla ne kadar buluştuğuna bağlı. İzmir eğer kabuğunu kıramıyorsa dünya kenti olma vasfından uzaklaşmaya başlıyor. Ne kadar kabuğunu kırıp dünyaya açılırsa dünya kenti olmaya yaklaşıyor” dedi.

“İZMİR’E DİREKT ULAŞIM OLANAKLARINI 3 ADIMDA GELİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”
     Directİzmir projesinin İzmir’e direkt ulaşım olanaklarını üç adımda geliştirmeyi hedeflediğini aktaran Soyer, “İlk olarak satışta olan ama henüz yeterli yolcu sayısına ulaşamayan uçuşların kesintisiz devam edebilmesini hedefliyoruz. İkinci adımda sadece yaz mevsiminde gerçekleştirilen direkt uçuşların yıl geneline yayılarak İzmir’i yılın 12 ayı turist çeken bir şehir haline getirmeyi amaçlıyoruz. Üçüncü ve son adımda ise İzmir’den direkt uçuş yapılan yeni destinasyonların açılmasını hedefliyoruz. Böylelikle dünyanın farklı şehirlerinden ziyaretçilerin İzmir’in doğal ve kültürel mirasıyla buluşabilmesinin kapısını aralıyoruz” ifadelerinde bulundu.
     “Tüm bu hedeflere ulaşmak için İzmir’deki değerli paydaşlarımızla eşgüdüm halinde çalışıyoruz” diyen Soyer, “Sun Express, Corendon, Pegasus, Türk Hava Yolları ve Adnan Menderes Havalimanı’na değer katan TAV ile birlikte hareket ediyoruz. İzmir Havalimanı’nı yeni bir cazibe merkezi haline getirecek bu çalışma, sadece İzmir’e değil, tüm Ege Bölgesi ve ülkemizin turizmine katkı sunacak. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan, içinde bulunduğumuz ay itibarıyla, yurt içi ve yurtdışında toplam 49 noktaya tarifeli direkt seferler gerçekleştiriliyor. Bu şehirlere önümüzdeki yaz döneminde Beyrut, Cenevre, Milano, Üsküp ve Nantes gibi yeni noktalar eklenecek. Bugün imzalayacağımız protokol sefer sayılarını ve destinasyonları artırmak için attığımız çok önemli bir ilk adım. Bu protokol ile İzmir’den direkt uçuş düzenleyen tüm havayolu firmalarının seferlerini Türkiye ve dünya genelinde tanıtmayı taahhüt ediyoruz. İBB olarak bu tanıtımın önemli bir parçası olmayı taahhüt ediyoruz” diye belirtti.

“ŞEHRİN RUHU DÜNYAYLA BULUŞMAYA HAZIR”
     Directizmir.com adıyla İzmir’den direkt uçulabilen tüm destinasyonları içeren bir internet sitesi kurduklarını dile getiren Soyer, “Vatandaşlarımız bu site sayesinde İzmir’den aktarmasız uçulabilen tüm noktaları en güncel haliyle ve hızla öğrenebilecek. Yeni destinasyonları yaratmanın ne kadar güç olduğunu tahmin edebiliyoruz. İBB olarak gövdemizle sizin yanınızda olacağız. İzmir’in refahını büyütmek için çalışan tüm kurumlara sahip çıkmak boynumuzun borcudur. İzmir’e yatırım yapan havayolu şirketlerimizin de sonuna kadar yanındayız. Bugün, İzmir turizmini emin adımlarla ve tüm paydaşlarımızla birlikte bir adım daha ileriye taşımanın gururunu yaşıyorum. Bu ortaklık sayesinde inanıyorum ki İzmir turizmini pandemiye rağmen büyütmeyi başaracağız. Çünkü bu şehrin bir ruhu var ve o ruh dünyayla buluşmaya hazır.  Tüm hava yolu şirketlerimiz ve TAV’ın yöneticileri başta olmak üzere bu projede emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

“FAYDALI BİR PLATFORM”
     Corendon Airlines Ticaret Direktörü Mine Aslan, “Lansmanı yapılan web sitesi İzmir’in doğrudan bağlanacak uçuşlarının bunabilmesi için çok faydalı bir platform. Bu web sitesinin içeriği çok önemli. İzmir’i araştıran keşfetmek isteyen müşteriler İzmir’i tarafında bu uçuşlara ulaşma imkanı bulacak. Markalaşma yolunda atılacak bu adımın herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
     Pegasus Satış ve Network Planlama Direktörü Emre Pekesen, “İzmir’den gerçekleştirilen direkt uçuşların ‘direktizmir.com’ üzerinden kolayca ulaşılabilmesi bizim için önemli. Havayolunda yeni bir hattın duyurulmasının ne kadar zahmetli ve maliyetli. Bu projeyle İzmir’den yapılan direkt seferlerin kolayca ulaşılmasını önemli buluyoruz” diye konuştu. Pekesen, “Yakın gelecekte büyüyen filomuza paralel olarak İzmir’den gerçekleştirdiğimiz direkt seferlerin sayısını artırmaya var gücümüzle çalışıyoruz” diye belirtti.
     Turkish Airlines İzmir Satış Müdürü Ömer Uzun, “Hem tanıtım hem maddi anlamda, daha da önemlisi sektöre moral ve motivasyon vermesi açısından bu çalışmaya teşekkür ediyorum” dedi.
     Sun Ekspress Ticaret Direktörü Peter Glade, “İzmir’in zengin destinasyonuna bu uygulamayla ulaşabilirseniz. Biz bunu birlikte ortaklaşa hayata gerçekleştirecek olmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.


+ Benzer Haberler
» Yeni vak’a sayısı inmiyor ama iyileşen ssyısı artıyor
» Kurulan şirket sayısı 2021’de yüzde 8,3 arttı
» Petrol Ofisi’nin tesislerinde depolama tarifesi tadil edildi
» E-arşiv fatura düzenleme matrahı indirildi
» Türkiye’nin en beğenilen 50 CHRO’sundan biri oldu
» Bornova’da yatırım yılı
» Türk yatırımcısının gözü Mısır’da yeni yatırımlarda
» Ölçü aletlerinin muayene ücretlerinde indirim oranları belirlendi
» Başkan Arda’ya ilkokulunda duygulandıran sürpriz
» İAOSB’de 72 saatlik elektrik kesintisi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 24.01.2022
  Ticaret 22.01.2022
  Ticaret 21.01.2022
  Ticaret 20.01.2022
  Ticaret 19.01.2022
  Ticaret 18.01.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni