• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Dokuz Eylül Rotary Kulübü’nde Nilgün Tiyanşan dönemi başladı

25 Temmuz 2022 Pazartesi 13:00
12
14
16
18

Dokuz Eylül Rotary Kulübü’nde
Nilgün Tiyanşan dönemi başladı


           HABER MERKEZİ      
     Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Kulüplerinden Dokuz Eylül Rotary Kulübü “Rotary ile Hayal Edelim” teması ile döneme başladı. 2021-2022 Dönem Başkanı Metin Yorgancıoğlu görevi 2022-2023 Dönem Başkanı Nilgün Tiyanşan’a devretti.
     Dokuz Eylül Rotary Kulübü’nde devir teslim töreni gerçekleşti. Küçük Kulüp Alliance’daki devir teslim törenine Geçmiş Dönem Federasyon Başkanı Nedim Atilla, Geçmiş Dönem Federasyon Başkanı ve aynı zamanda Kulüp Üyeleri Sezai Moral, Güneş Ertaş ve Fatih Akçiçek ile birlikte 9. Grup Geçmiş Dönem Federasyon Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Nas ve 9. Grup Dönem Federasyon Başkan Yardımcısı Betül Elmasoğluve kulüp üyeleri katıldı.

     Dokuz Eylül Rotary Kulübü 2021-2022 Dönem Başkanı Metin Yorgancıoğlu, “Rotary’nin yedi öncelikli alanının yanı sıra süre gelen pek çok proje ve yeni başlattığımız projelerimiz ile sloganımızda olduğu gibi her alanda yürüttüğümüz çalışmalar doğrultusundahizmetlerimizle hayatları değiştirdik. Gerek üyelerimiz gerekse üye eşlerimiz ile güçlü bir dinamiğe sahip olan kulübümüzün görevi devrettiğim Başkanım Nilgün Tiyanşan ile çok daha yukarılara çıkacağına inanıyor, yeni dönemin kendisine hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

     Görevi devralan Dokuz Eylül Rotary Kulübü Başkanı Nilgün Tiyanşan ise, “Döneme çok iyi hazırlandık ve bu dönem de kulübümüz ile birlikte her alanda birbirinden değerli projelere imza atacağız. Engelli ve engelsiz dostlarımızla birlikte beş yıldır devam eden Bisiklet Şenliği projemize bu yıl da devam edeceğiz. Toplum Birliğimiz olan Torbalı Yeniköy’ü kalkındırma çalışmalarına köy kadınlarının ürettikleri katma değeri yüksek ürün üretimi ve bu ürünü satış kanallarına ulaştırma konusunda ve aynı zamanda köyün kalkındırılması çalışmalarına yeni varyasyonlarla devam edeceğiz. Çocuk istismarına yönelik başlattığımız “Sınırlarım Onayım Farkındalık Projesi”ve Birleşmiş Milletler (UN WOMEN)ile erken yaşta evlendirilme ve bunun normalleştirilmesi ve sebeplerine yönelik odak grupların  bilinçlendirilmesi çalışmalarımızın yanı sıra cinsiyet temelli şiddet ile mücadeleye yönelik atölye çalışmalarımız ile toplumsal fayda sağlamayı ve hayalleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

     Bu sene hedefledikleri projelerin bunlarla sınırlı kalmadığına da değinen Tiyanşan, “Bu dönem aynı zamanda kulübümüze de ismini veren Dokuz Eylül İzmir’in Kurtuluşunun 100. Yılını kutlayacağız.‘Kuruluşun ve Kurtuluşun Simgesi 9 Eylül’ü kutlamaya bir dizi etkinlik ve Barış Konferansı ile hazırlanıyoruz. Karşı Kıyı Halklarının oluşturduğu Dostluğun İki Yakası Mübadele etkinliği, tecrübe ve dinamizmi yoğuran   3. Dönem Kariyer Mentörprogramı, geleneksel Balığa Gel Şenliği’nin ikincisi, 23 Nisan Çocuk Şenliği ve dezavantajlı bölgelerdeki kadınların iş gücüne katılması ve hazır giyim sektöründeki eleman açığının çözümlenerek kadın istihdamına yönelik küresel çapta başlatacağımız “Altın İğne” Projemiz ile döneme hazırız” şeklinde konuştu.

 


+ Benzer Haberler
» Karşıyaka’da Sancar Maruflu’ya duygu dolu anma
» Bornova’da 250 çocuğa toplu sünnet
» Efes Selçuklu yeni üniversitelilerin ilk harçlıkları belediyeden
» Dünya Ege’nin balığını sevdi
» 10 yıl vadeli tahvil ihracında faiz düştü
» KKM’nin maliyeti 60,6 milyar TL
» Tasarruf sahiplerinin üçte biri KKM’yi tercih ediyor
» Tarım-ÜFE yıllık %157,89 arttı
» İzmir’in UNESCO’ya adaylık dosyası teslim edildi
» “Kemeraltı’nda otel sayısını artırmalıyız”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni