• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Dünyanın gözü kulağı bu yarışmalarda

22 Haziran 2022 Çarşamba 15:00
12
14
16
18

Dünyanın gözü kulağı bu yarışmalarda


   ► Göztepe Rotary Kulübü ve İFOD’un birlikte düzenlediği  yarışmalara bugüne kadar 50 ülkeden 4 binin üzerinde sanatçı 14 binin üzerinde fotoğraf ile katıldı

           HABER MERKEZİ      
     “İyi Tarım, Doğru Üretim; Gerçek Gıda Geleceğimiz” Teması ile doğal üretim ve beslenmenin önemine  Dikkat çektiler..
     İzmir Göztepe Rotary Kulübü’nün, İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) ile birlikte, her yıl ülkemizde ve dünyada yaşanan küresel sorunlara dikkat çekerek, sanat yolu ile izleyiciye ulaşmayı amaçlayan 8. Uluslararası Fotoğraf Yarışmasının ödül töreni Swiss Otel Büyük Efes İzmir’de gerçekleştirildi.
     Teknoloji ve sanayinin gelişmesi ile farklılaşan yaşam alanlarımız, gıda türlerimiz ve beslenme alışkanlıklarımız bizi doğal yaşamdan uzaklaştırıp, beton duvarların arasında, ambalajlı gıdalara mahkûm etmekte; değişen ekolojik koşullar ve artan ekonomik sorunlar nedeni ile birçok insan yanlış ve hatalı üretilen doğaldan uzak gıdalar ile sağlıksız bir yaşam sürmekte ve her yıl milyonlarca insan bu beslenme düzeni yüzünden hastalanmakta hatta hayatını kaybetmektedir.

     Rotary 2440.Bölge Dönem Guvernörü Nedim Atilla “Uluslararası Rotary Birliği, 2020 yılında “6 Öncelikli Odak Alanı”na bir yenisini daha ekleyerek 7. odak alanını “Çevre ve Doğal Yaşamı Koruma” olarak belirlediğini. Dünyamızı daha yaşanabilir hale getirmek için yapılması gerekenler, öncelikli projeler kapsamına alındığını, bu dönem “Gerçek Gıda”nın önemine dikkat çekmek için tüm bölge kulüpleri ile projeler düzenlediklerini söyledi.
     Göztepe Rotary Derneği Dönem Başkanı Dr. Gökalp Müstecaplıoğlu; Uluslararası platformda düzenledikleri bu yarışma ile, ülkemizde ve dünyada yaşanan küresel sorunlara dikkat çekerek, sanat yolu ile izleyiciye ulaşmayı amaçladıklarını, bu yıl sekizincisi düzenlenen yarışmada, doğru üretilmiş gerçek gıdalarla beslenmenin gelecek nesillerin sağlıklı yaşayan ve düşünen bireyler olarak yetişeceklerini belirterek, yarışmaya katılan ve farkındalık yaratma çağrısına cevap veren tüm yarışmacılara teşekkür etti.

     “İyi Tarım, Doğru Üretim; Gerçek Gıda Geleceğimiz” konulu, FIAP (The International Federation of Photographic Art), TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) onaylı yarışmada 17 ülkeden 352 fotoğrafçının 1234 fotoğrafı farkındalık yaratmak için yarıştı. Yarışmanın seçici kurulunda yer alan fotoğraf sanatçıları Özlem Gün Bingöl (AFIAP), Zeynep Özcan (EFIAP), Neptün Soyer (Köy-Koop YK Bşk), Seda Şengök (İFOD YK Bşk.) ve Berna Kızıltan (Göztepe Rotary Kulübü ve İFOD Temsilcisi) TFSF gözetiminde toplanarak 21 Mayıs 2022 tarihinde sonuçların belirlendiği yarışmada 19 fotoğraf ödül kazanırken 50 fotoğraf da sergileme hakkı aldı.

     Son yıllarda yaşanan pandemi sorununa rağmen aralıksız 8 yıldır toplumsal önceliği olan konularda farkındalığı artırmak için düzenlenen değişik konulardaki fotoğraf yarışmasına bugüne kadar 50’yi aşkın ülkeden 4 bine yakın fotoğrafçı 14 bine yakın fotoğrafla katıldı.
     8. Uluslararası Fotoğraf Yarışması “Gerçek Gıda Geleceğimiz” ödül töreni ve sergi açılışı Swiss Otel Büyük Efes İzmir’de Kordon 1 Salonunda yapıldı. Sergi 26 Haziran tarihine kadar saat 11:00/20:00 arası ziyarete açık olacak.

     İFOD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Şengök, Göztepe Rotary Kulübü ile sekiz yıldır birlikte düzenledikleri fotoğraf yarışmasının, fotoğrafın yarınlara bırakılan belge niteliğinin, sanatla birleştiren özelliğini vurgulayarak, katılan yarışmacıları fotoğraf sanatına olan katkıları için kutladı.
     Törende hazır bulunan fotoğraf sanatçıları Gökhan Ünal, İsmail Serhat Şahin, Cüneyt Gümüşhaneli, Erdem Arif Yiğit ödüllerini alırken yurtdışından katılan yarışmacılarla yurt içinden ödüle değer bulunup gelemeyen sanatçıların ödüllerinin adreslerine ulaştırılacağı bilgisi verildi.
     Yarışmanın sonuçlarına ve tüm fotoğraflara https://tfsfonayliyarismalar.org/ https://ipc-gozteperotary.com/  linklerinden ulaşılabilir.ÖDÜL ALAN FOTOĞRAFÇILAR;
     FIAP Altın Madalya Ismail KARA Türkiye
     TFSF Altın Madalya Xinghua CHEN Çin
     FIAP Gümüş Madalya Murat YANIK Türkiye
     TFSF Gümüş Madalya Hadi DEHGHANPOUR İran
     FIAP Bronz Madalya Azim Khan RONNIE  Bangladeş
     TFSF Bronz Madalya Kyaw Kyaw Winn WINN  Myanmar
     İFOD Özel Ödülü Sushroota SARKAR Hindistan
     İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği Özel Ödülü Xuan Han NGUYEN Vietnam
     İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği Özel ödülü Meral YEŞİLÇİÇEK Türkiye
     İzmir Göztepe Rotary Kulübü Derneği Özel ödülü Hai VU DUC Vietnam


+ Benzer Haberler
» Uluslararası Bilim Projesi 20 yılda 5 bin öğrenciye ulaştı
» İnci Akü, Brandverse Awards’ta bu yıl da Altın Ödül’ün sahibi
» Koçtaş’tan temmuz ayı boyunca bayram indirimleri
» Migros’un mobil alışveriş deneyimi MKolay Kantin’e En Yenilikçi Gıda Satış Yeri ödülü
» Ege İhracatçı Birlikleri Çin ile adımlarını sıklaştırıyor
» E-ticaret 2026’da 450 milyar TL’ye ulaşacak
» E-ticaretin temmuz ayı beklentisi 70 milyar TL
» Dokuz Eylül’ün kalitesi tescillendi
» Büyükşehir Belediyesi’nden İzmir’e yeni fabrika
» Doğalgaza ucuz alternatif; biyogaz


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 02.07.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni