• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Ekonomik toparlanmada temiz enerjinin payı artıyor

07 Mayıs 2022 Cumartesi 19:00
12
14
16
18

Ekonomik toparlanmada temiz enerjinin payı artıyor


           HABER MERKEZİ      
     Enspire Kreatif Enerji Çözümleri enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji üretimi projeleri ile birçok alanda yenilikçi ve entegre çözümler sunuyor. Performansa Dayalı Sözleşmeler ile işletmelere yatırımsız tasarruf imkânı da sağlayan Enspire, geleceğe daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakılmasına destek oluyor.
     Sürdürülebilir enerji ile firmaların rekabet avantajı elde ettiğini ve ekonomik toparlanma paketlerinde de temiz enerjinin payının giderek arttığını ifade eden Bilal Tuğrul Kaya, Avrupa Birliği’nde başlamış olan Renovation Wave’in (Yenileme Dalgası) bu konudaki en büyük örnek olduğunu aktardı.

     Yeşil Mutabakat ve yakın dönemde Türkiye’nin de taahhütlerini devreye aldığı Paris İklim Anlaşması ile birlikte tüm sektörlerin enerji verimliliği yatırımlarına yönelmesi bir gereklilik olarak karşımıza çıkıyor. Sürdürülebilir enerjinin diğer önemli parçası ise binaların ve sanayi kuruluşlarının karbonsuz hale getirilmesi. Avrupa Birliği’nde başlamış olan Renovation Wave (Yenileme Dalgası) 30 milyon binanın yenilenmesi, elektrik ve sıcak suyun yenilenebilir enerjiden karşılanması gibi büyük çaplı hedeflere odaklanıyor.

     Ülkemizde de artan enerji maliyetleri benzer bir dönüşümün önünü açmış durumda. Enspire Kreatif Enerji Çözümleri işletmelere sunduğu Performansa Dayalı Sözleşmeler ile ekonomik toparlanmaya katkı sağlayarak enerji giderlerinde elde edilen tasarruflar ile kendi kendine finansman sağlıyor ve sözleşme süresince de bu tasarrufları garanti ederken, firmaların rekabet avantajı elde etmesini ve maliyetleri aşağı düşürmesini sağlıyor. Böylece hem ülkenin hem de firmaların ekonomik olarak kârlılığına destek oluyor.

“YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETİMİ PROJELERİYLE VERİMLİLİK SAĞLIYORUZ”
     Enspire Kreatif Enerji Çözümleri olarak temiz enerji kullanımını Türkiye’de tabana yayma amacıyla yola çıkan ilk şirketlerden olduklarını hatırlatan Entek Elektrik Genel Müdürü Bilal Tuğrul Kaya, “Enspire Kreatif Enerji Çözümleri olarak geniş bir aralıkta enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji üretimi projelerini Performansa Dayalı Sözleşmeler ile hayata geçiriyoruz. Sanayi işletmelerinde yardımcı tesislerdeki projeler, ticari binalarda elektromekanik projeler, enerji verimliliği projeleri ile kombine olan yenilenebilir enerji üretim yatırımları ve tasarruf oranına denk şekilde karbon emisyonunu azaltmayı ve karbon kredisi oluşturmayı içeren projeler öncelikli hedeflediğimiz projeler arasında yer alıyor” dedi.

“KARBONSUZ BİR EKONOMİ MÜMKÜN”
     Bilal Tuğrul Kaya, Performansa Dayalı Sözleşmeler ile şirketlerin enerji giderlerinde tasarruf elde edildiğini, yatırımların kendi kendini finanse ettiğini, bununla birlikte firmalara kaynaklarını ihtiyaç duydukları diğer alanlara kaydırma esnekliği sağladıklarını vurguladı.
     Türkiye’deki tesislerde enerji verimliliği potansiyelinin, işletmenin yer aldığı sektör, bulunduğu coğrafi koşullar, mevsimsel şartlar hatta işletmenin yapımında kullanılan malzemeler gibi birçok kritere göre farklılık gösterdiğinin altını çizen Bilal Tuğrul Kaya, konuşmasına şöyle devam etti: “Sürdürülebilir enerjiyi merkezimize koyarak, enerjiyi verimli kullandığımızda kalıcı ve büyük değişimler sağlamak, gerçekten karbonsuz bir ekonomiye ulaşmak mümkün. Enerji verimliliği, yenilenebilir enerji üretimi kadar başat bir konumda.”


+ Benzer Haberler
» Delice zeytinlikleri ekonomiye kazandırılıyor
» İş arayanla işçi arayan buluştu
» Bulancak Belediyesi hazır beton satın alacak
» Patili dostlarla rekabetsiz koşu
» Türkiye’nin ilk jeoloji festivali İzmir’de başladı
» Avrupa vatandaşlarının konut arayışında tercihi Türkiye
» “Zeytin ağaçlarına sonuna kadar sahip çıkacağız”
» 14. Altın Saat Kulesi Ödülü Tunç Soyer’in
» Uçak Ailesi’nin 3 ay arayla ikinci büyük kaybı
» Sivas İl Özel İdaresi bina bakım ve onarım işleri yaptıracak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 27.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni