• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

GEMİSANDER’den ‘Nae Sao Paulo’ açıklaması

27 Temmuz 2022 Çarşamba 16:00
12
14
16
18

GEMİSANDER’den ‘Nae Sao Paulo’ açıklaması


   ► Önal, SÖK Denizcilik şirketinin ‘Nae Sao Paulo’ gemi sökümünü çevreye hiçbir zarar vermeden başarılı bir şekilde tamamlayacağını ifade etti

           HABER MERKEZİ      
     İzmir’in Aliağa ilçesinde faaliyet gösteren gemi söküm şirketlerinin üst kuruluşu Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği (GEMİSANDER) Başkanı Kamil Önal, Brezilya’dan sökülmek üzere Aliağa Gemi Söküm Tesislerine getirilecek olan uçak gemisi “Nae Sao Paulo” ile ilgili açıklamalar yaptı.  Yıllardır bu tür gemilerin sökümlerini başarıyla tamamladıklarını ve GEMİSANDER olarak çevreye duydukları hassasiyetin her zaman ön planda olduğunu vurgulayan Önal, “600 ton, 900 ton gibi dünya genelinde hiçbir gemide bulunmayan asbest miktarının bazı kurum ve kuruluşlar tarafından asılsız ve belgesiz şekilde gerçeğe aykırı bir biçimde açıklamalar yapmaları trajik bir olay. Şimdi de asbestten umduğunu bulamayanlar gemide bunun dışında başka toksit maddelerin olduğunu söylüyorlar. Halkımızdan ricamız lütfen asılsız haberlere inanıp kuşkuya ve yersiz korkuya kapılmasınlar” diye konuştu.

“SEKTÖRÜMÜZ ASILSIZ HABERLERLE YIPRATILMAYA ÇALIŞILIYOR”
     Nae Sao Paulo adlı uçak gemisini alan SÖK Denizcilik şirketinin, Avrupa Birliği kriterlerini en üst düzeyde uyguladıklarını belirten Önal, “Şirket asbest, atom ve radyasyon konularında akredite kuruluşlar aracılığıyla gerekli envanter çalışmalarını yaptı. Bunun üzerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, notifikasyon belgesini onayladı. Geminin ülkemize getirileceğinin kesinleşmesinden sonra gerek sosyal medyada gerekse bazı medya kuruluşlarının herhangi bir gerekçe ve belgeye dayanmayan asılsız haberlerle ülkemize her yıl milyonlarca dolar katkı sağlayan ve istihdam yaratan sektörümüz bu asılsız haberlerle yıpratılmaya çalışılıyor” diye konuştu.

“SÜREÇ SAĞLIKLI ŞEKİLDE İLERLİYOR”
     Önal açıklamasında, “Bizler de bu bölgede yaşıyoruz! Bizler de aynı suyu içiyor aynı havayı soluyoruz. Bizler de çocuklarımızı burada büyütüyoruz. Bütün bu süreç Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Nükleer Düzenleme Kurumu ve Brezilya Çevre Enstitüsü ile Basel Konvansiyonuna uygun olarak ulusal ve uluslararası hukuk normları, kontrol ve denetimi mekanizmalarıyla çok sağlıklı şekilde ilerliyor. Dernek üyemiz SÖK Denizcilik şirketinin geminin ülkemize gelişinden, dönüşümüne kadar geçecek olan süreçte çevreye hiçbir zarar vermeden başarılı bir şekilde bu projeyi tamamlayacağını çok net biliyoruz” ifadelerine yer verdi. Önal, derneğin üyesi ve yönetim kurulunda yıllarca görev alan SÖK Denizcilik firmasının, Brezilya’da Nea Sao Paulo gemisinin devir alınmasıyla birlikte sürecin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Nükleer Düzenleme Kurumu ve Brezilya Çevre Enstitüsü ile Basel Konvansiyonuna uygun olarak ilerlediğini duyurdu.


+ Benzer Haberler
» Dikili’de 5 milyar TL’lik yatırım ile 3 bin 500 kişiye istihdam
» Kurulan şirket sayısında aylık %37,7’lik düşüş
» İnşaat malzemeleri sanayiinde düşüş yaşandı
» Makine ihracatı 7 ayda 14,2 milyar $
» “AVM ortak alan giderleri daha adil ve şeffaf oldu”
» “Sanayici finansmana erişimde zorluk çekmeli”
» İzmirli kozmetikçiler dünyaya açılmaya hazırlanıyor
» Hava taksi işletmeciliğinde sermaye tutarı düşürüldü
» Döviz kuru faiz kararının ardından sakin seyretti
» EXPO 2026 için planlama çalışmaları başladı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni