• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Giyim ve ayakkabı kategorileri e-ticarette dünyada ilk sırada

15 Ocak 2022 Cumartesi 11:00
12
14
16
18

Giyim ve ayakkabı kategorileri e-ticarette dünyada ilk sırada


           HABER MERKEZİ      
     Online alışverişte beden sorununu çözmek, stok, lojistik ve fiyatlandırmada başarıyı en üst seviyeye çıkarmak için makine öğrenimini kullanarak analiz hizmetleri sunan Usizy’nin Türkiye Ülke Müdürü Mehmet Çankal, 2022’de hem globalde hem de Türkiye’de e-ticaretin büyüme hacminde adet ve tutar anlamında ciddi bir artış yaşanacağını belirtti. Çankal ayrıca, 2021’de Türkiye’de yaklaşık 30 milyar TL büyüklüğe ulaşan e-ticaret sektörünün 2022’de ise 45 milyar TL gibi bir rakama ulaşacağını söyledi.
     100’ü aşkın ülkede, 500’den fazla e-ticaret firmasına ve 400’ün üzerinde markaya hizmet veren İspanya merkezli Usizy Türkiye Ülke Müdürü Mehmet Çankal, “Özellikle giyim ve ayakkabı kategorileri hem dünyada hem de Türkiye’de e-ticaret hacminin temelini oluşturuyor. Dünyada e-ticarete baktığımızda giyim ve ayakkabının sıralaması bir numara ve payı da yaklaşık yüzde 22. Türkiye’de e-ticaretin geçen yılki hacmi yaklaşık 20 milyar TL civarındaydı. Verilere baktığımızda bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 45 oranında büyüyen giyim ve ayakkabı kategorilerinin, toplam hacim içerisinde beyaz eşyadan sonra ikinci sırada geldiğini görüyoruz” dedi.

SİZE ADVİSER İLE ONLİNE ALIŞVERİŞTE YANLIŞ BEDEN SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞUYOR
     Online alışverişte beden hatalarından kaynaklı iadelerin önüne geçilmesi için geliştirdikleri sistemin çok başarılı bir şekilde ilerlediğini ve Türkiye’de onlarca markanın bu teknolojiyi kullandıklarını söyleyen Çankal; “Size Adviser” beden tavsiyesi çözümü, binlerce benzer kullanıcıdan toplanan bilgilerin her giysinin kalıbına göre değerlendirilmesiyle, her kullanıcıya tam beden öneren bir makine öğrenimi teknolojisi. Bir kullanıcının kendine özgü vücut kalıbını, boy ve kilo gibi tüm kullanıcılar tarafından bilinen temel ölçülerle ve morfolojik algoritmalarla oluşturuyor. Ardından, kalıplara göre toplanan tüm bilgi ve makine öğrenmesine dayalı olarak söz konusu vücut için en iyi bedeni öneriyor” dedi.

     Çankal son olarak 2022’de giyim ve ayakkabı kategorileri dışındaki alanlara da yoğunlaşacaklarını, farklı servisler geliştireceklerini belirtti. Çankal; bisiklet ve kayak takımlarında da beden tavsiyesi hizmeti vermeye başladıklarını ifade etti.
     Usizy Hakkında: İspanya merkezli Usizy 100’ü aşkın ülkede 500’den fazla e-ticaret firmasına ve 400’ün üzerinde markaya hizmet vermektedir. 25 dilde kullanılabilen Usizy çözümleri, en ileri makine öğrenimi, büyük veri ve izomorfik algoritmaların birleştirildiği, kendi alanındaki en son teknolojiye sahiptir. Perakendecilerle birlikte ve perakendeciler için tasarlanmış eksiksiz bir platform olan Usizy Smart Business, beden sorununu çözmek ve stok, lojistik ve fiyatlandırmada başarıyı en üst düzeye çıkarmak için gereken analizleri sunar.


+ Benzer Haberler
» Yeni vak’a sayısı inmiyor ama iyileşen ssyısı artıyor
» Kurulan şirket sayısı 2021’de yüzde 8,3 arttı
» Petrol Ofisi’nin tesislerinde depolama tarifesi tadil edildi
» E-arşiv fatura düzenleme matrahı indirildi
» Türkiye’nin en beğenilen 50 CHRO’sundan biri oldu
» Bornova’da yatırım yılı
» Türk yatırımcısının gözü Mısır’da yeni yatırımlarda
» Ölçü aletlerinin muayene ücretlerinde indirim oranları belirlendi
» Başkan Arda’ya ilkokulunda duygulandıran sürpriz
» İAOSB’de 72 saatlik elektrik kesintisi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.01.2022
  Ticaret 21.01.2022
  Ticaret 20.01.2022
  Ticaret 19.01.2022
  Ticaret 18.01.2022
  Ticaret 17.01.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni