• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

GrowX, büyümeye ve sürdürülebilirliğe odaklanıyor

16 Haziran 2022 Perşembe 12:00
12
14
16
18

GrowX, büyümeye ve sürdürülebilirliğe odaklanıyor


   ► GrowX Yönetim Doktoru Kurucu ve CEO’su Dr. Tavşancı, son bir yılda yüzde 258 oranında iş performansı yakaladıklarını söyledi

           GÜLCİHAN ALTINKAYA      
     Yönetim danışmanlığı, yönetici mentorluğu ve kurum içi eğitim alanlarında hizmet veren GrowX Yönetim Danışmanlığı Ltd. Şti., kuruluşlarının birinci yılını kutlamak amacıyla bir toplantı düzenledi. GrowX Yönetim Doktoru Kurucu ve CEO’su Dr. Savaş Tavşancı toplantıda kuruluş sürecini, misyonunlarını ve ileriye dönük hedeflerini anlattı. Tavşancı, sürdürülebilirlik raporu çalışmalarına da başladıklarını söyledi.
     Üç alana odaklandıklarını dile getiren Tavşancı, “Yönetim danışmanlığı, yönetici mentorluğu ve kuruma özel eğitimler. Bunu nasıl farklılaştırabileceğimizi düşünürken Türkiye’de ve dünyada ana odağın büyümek ve sürdürmek olduğunu gördük. Hepimizin ana odak noktası şirketlerimizi ve kurduğumuz varlıkları ileriye taşımak, değerini artırmak ama en önemlisi onu sürdürebilmek. Bu uzmanlığımızı ortaya koyarak şirketlerin büyümelerine ve kurumsallaşmalarına artı değer katmak misyonuyla hizmetlerimizi sunmaya başladık. Türkiye’deki aile şirketlerine uygun bir kurumsallaşma modelini bilimsel olarak geliştirdik. Bunu da 101 halka açık şirket üzerinde 3 yıllık yoğun bir araştırmayla bunu yaptık” diye konuştu.

“ŞİRKETLERİN KATMA DEĞERİNİ ARTIRMAK ÜZERİNE ÇALIŞTIK”
     25 yıllık profesyonel iş yaşamında yön değiştirerek girişimci olmaya karar verdiğini belirten Tavşancı, “25 yılın 16 yılı orta üst düzey yöneticiliklerle geçti. Hep şirketlerin katma değerini artırmak üzerine çalıştık. Çalıştığım sektörler içinde en ağırlıklı olan şu an kurucusu olduğum danışmanlık sektörü oldu” dedi.
     İki ay yaklaşık isim üzerine türetmeler yaptıklarını dile getiren Tavşancı, “60 tane isim ortaya çıktı. Adımızın GrowX olmasına karar verdik. Kurumsallığa inanmış insanlar olarak bizden sonra da devam etsin, kişiler değil kurumsal varlıklar yaşasın mantığıyla ve uluslararası arenada da bilgimizi konuşturabilmek amacıyla yabancı isim olmasını istedik. X de sonsuzluk ve sürdürülebilirlik anlamını taşıyor. Growth ile ikisi birleşince GrowX ortaya çıktı. Markamızın tamamlayıcı uzantısı yönetim doktoru oldu.  İkisi birleşince GrowX Yönetim Doktoru adı altında GrowX Yönetim Danışmanlığı Ltd. Şti. geçen yıl kurduk” ifadelerine yer verdi.

HEDEF, ALANINDA EN İYİ 10 MARKADAN BİRİ OLMAK
     Günümüzde eski alışkanlıklarımızın değiştiğini söyleyen Tavşancı, “Özellikle pandemi şirketlerin risk yönetimine içinde ne olursa olsun bulunması gerekiyor. Biz bu noktada şirketlere o risklerini minimize etme daha yönetilebilir hale gelmeleri amacıyla da hizmetlerimizi sunmaya başladık. Şirket olarak büyümeyi kendimize odak edindik. Son bir yılda yüzde 258 oranında iş performansını yakaladık. Mayıs ve haziran ayında gelen danışmanlık taleplerine şu an temmuz ayına tarih verebilir durumdayız. Bu sürede 16 kişilik bir Yönetim Danışmanlığı ve Danışma Kurulu Üyesi ekibine ulaştık. Antalya Ankara, Bursa, Denizli, İstanbul, İzmir, Manisa, Konya, Sakarya illerine yayıldık. Hedefimiz vizyonla yola çıktığımızda 10 yılda Türkiye’de en iyi 10 yönetim danışmanlığı markasından biri olmak” ifadelerine yer verdi.


+ Benzer Haberler
» Yazılım ihracatında hedef 15 milyar dolar
» Tarım makineleri ihracatı ilk 5 ayda %3 arttı
» JPMorgan’ın Türkiye enflasyon tahmini yükseldi
» Enflasyonla mücadeleye yönelik atılan 11 adım
» ASELSAN’dan 24,6 milyon dolarlık sözleşme
» Çaya iki ayda üçüncü zam
» Obilet hakkında soruşturma
» İzmir’de suya zam
» Reel efektif döviz kuru haziranda geriledi
» “Devlet petrokimyaya yatırım yapmalı”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 06.07.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni