• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Halı ve zemin kaplama üreticileri DOMOTEX Turkey’de buluşacak

27 Ocak 2022 Perşembe 08:00
12
14
16
18

Halı ve zemin kaplama üreticileri DOMOTEX Turkey’de buluşacak


           HABER MERKEZİ      
     Halı ve zemin kaplamalarının Türkiye ve Orta Doğu’daki merkezi DOMOTEX Turkey Fuarı 14-17 Mayıs 2022 tarihleri arasında, Gaziantep Orta Doğu Fuar Merkezi’nde sektör temsilcisi katılımcı firmaları,  yerli ve yabancı sektör profesyoneli ziyaretçilerle buluşturmaya hazırlanıyor. İki yıl aradan sonra Türkiye ve Orta Doğu’da düzenlenecek olan sektörünün ilk fuarı DOMOTEX Turkey, halı ürün grubunun ülke ihracatında öne çıkan rolü sebebiyle yoğun ilgi görüyor. Hannover Fairs Turkey Fuarcılık’ın bu yıl yedincisini düzenleyeceği fuara dört ay kala, fuar alanı satışlarının yüzde 70’i tamamlandı.

     Hannover Fairs Turkey Fuarcılık tarafından bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek olan DOMOTEX Turkey Fuarı, 14-17 Mayıs 2022 tarihlerinde halı ve zemin kaplamaları sektöründe faaliyet gösteren profesyonelleri iki yıl aradan sonra yeniden bir araya getirecek.
     Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) ve Gaziantep Halıcılar ve Dokumacılar Odası’nın (GHO) desteği ile gerçekleşecek DOMOTEX Turkey Fuarı, 1,6 milyar dolarlık ihracat rakamı ile Türkiye halı ihracatının yüzde 55’ini karşılayan ve makine halısının dünyadaki merkezi konumunda yer alan Gaziantep’te düzenlenecek. Dört gün boyunca makine halıları ve kilimleri; el yapımı halılar ve kilimler; tekstil zemin kaplamaları (duvardan duvara); esnek zemin kaplamaları; laminant, ahşap ve parke; elyaf, iplik ve dokuma kumaşlar; döşeme, temizleme ve uygulama teknolojileri; yapay çim ve spor zeminlerin yanı sıra makine ve aksesuarlar sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar en yeni ürün ve teknolojilerini sergileyerek, yerli ve yabancı satın almacılar ile buluşacak.

     Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Kaplan fuarla ilgili yaptığı değerlendirmede DOMOTEX Turkey fuarının, halının merkezi Gaziantep için büyük önem taşıdığını ifade ederken sözlerine şöyle devam etti: “DOMOTEX Turkey ile sektördeki lider pozisyonumuzu korumak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Halı sektörünün devleri bu fuarda buluşuyor. Fuarlar vesilesiyle yeni alıcılara ulaşıp ihracat pastasındaki payımızı artırmak ana hedefimiz. Özgün fikirler ve yaratıcı tasarımlar halının merkezinde görücüye çıkmaya hazırlanıyor.”
     Türkiye ve Orta Doğu bölgesinde halı ve zemin kaplamaları sektöründeki önemi giderek artan DOMOTEX Turkey Fuarı’nın en son versiyonu olan DOMOTEX Turkey 2019’da 164 yerli ve 39 yabancı katılımcı firma, yenilikçi ürünlerini ve modern ile geleneksel çizgileri bir araya getiren tasarımlarını 89 ülkeden 14.309 ziyaretçi ile buluşturmuştu. Bu yıl da büyük ilgi gören DOMOTEX Turkey’de, fuara dört ay kala, fuar alanı satışlarının yüzde 70’i tamamlandı.

ZİYARETÇİ KAYITLARI SADECE ONLİNE OLARAK YAPILACAK!
     DOMOTEX Turkey 2022 fuarını ziyaret etmek isteyen tüm profesyoneller, fuarın internet sitesi üzerinden kayıt işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilecekler. Ziyaretçi kayıtları ve DOMOTEX Turkey 2022 ile ilgili detaylı bilgi için www.domotexturkey.com web sitesi ziyaret edilebilir.


+ Benzer Haberler
» Tek Dünya Kentleri Yarışması’nın Ulusal Şampiyonu İzmir oldu
» SSB, 2022’de 4 milyar dolar üzerinde satış hedefleniyor
» Elazığ İl Özel İdaresi asfalt yapım işleri yaptıracak
» ODE Yalıtım, İzmir’de ustalarla buluşacak
» Genç İZİKAD, İş dünyası ile buluştu
» Fuar İzmir’de zeytinyağı müzayedesi yapılacak
» Sivas Et Kombinası Müdürlüğü su deposu tamiratı yaptıracak
» 4 milyondan fazla insan kimyasal tesislerin tehdidi altında
» İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden gençlere sürpriz
» Paraşüt ve MNG Kargo’dan önemli iş birliği


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 25.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni