• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“İmece Kız Yurdu” 300 kız öğrenciye yuva olacak

14 Haziran 2022 Salı 13:00
12
14
16
18

“İmece Kız Yurdu” 300 kız öğrenciye yuva olacak


   ► İZSİAD’ın desteği, ÇYDD ve Bornova Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilecek ve 300 kız öğrencinin barınma sorununa çare olacak ‘imece’ yurt için protokol imza töreni yapıldI

           HABER MERKEZİ      
     İzmir Sanayici Ve İşadamları Derneği (İZSİAD)’ın desteği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Bornova Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilecek olan ve 300 kız öğrencinin barınma sorununa çare olacak ‘imece’ yurt için protokol imza töreni yapıldı. Bornova Belediyesi Dramalılar Köşkü ve Kent Arşiv Müzesi’nde gerçekleşen törene, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, İZSİAD Danışma Kurulu Üyesi Ayhan Baran, İZSİAD Başkan Yardımcıları Ali Talak, Hüseyin Cengiz, İZSİAD Saymanı Tolga Yapıcı, Sayman Yardımcısı Edip Güler, İZSİAD Üyeleri Melek İnce Canazoğlu,  Yusuf Aldoğan ve ÇYDD Yöneticileri katıldı. İmzalanan protokol ile Bornova’da yapılacak olan yurt 300 yatak kapasiteli ve 90 adet bağımsız bölümden oluşurken, yurdun önümüzdeki eğitim öğretim dönemine yetiştirilmesi bekleniyor.

“BARINMA SORUNUNU ÇÖZMEK ZORUNDAYIZ”
     Törende konuşan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, eğitim noktasında verilen her desteğin ve çabanın değerli olduğunu söyledi. Bu konuda emeği geçen herkese minnettar olduğunu ifade eden İduğ, “Bu ülkede eğitimle ilgili bu nimetlerden yararlanamayan çok fazla kız çocuğumuz var. Pozitif ayrımcılık yapmak durumundayım. İzmir’de üniversite kapasitesine baktığımızda 240 bin civarında üniversite öğrencisi var. Bu öğrencilerimizin barınma problemini çözmek zorundayız” diye konuştu. İZSİAD’ın verdiği desteğin ve ÇYDD ile yaptığımız iş birliğinin Türkiye’ye örnek olacağına inandığını söyleyen İduğ, ”Bu konuda hassas, duyarlı dostlar olduğu sürece biz çok daha iyi noktalara gideceğiz. Bu iş birliğinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YURDUN BİR KATI DA İZSİAD’DAN
     İZSİAD Danışma Kurulu Üyesi Ayhan Baran, “Ülkemizin şu ortamında ÇYDD’nin ve güzel başkanlarımızın bir arada aydınlığa koşmasından dolayı Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan insanlar olarak çok mutluyuz. 300 kız öğrencimiz için yeni bir yurt yapacağız ve bir katını da İZSAD olarak üstleniyoruz. İZSİAD olarak da bu projede bizim de bir katkımız olsun dedik. İZSİAD ailesi olarak her zaman buradayız, yanınızdayız” ifadelerini kullandı.  

“300 KIZ ÖĞRENCİYE YUVA YAPIYORUZ”
     ÇYDD Genel Başkan Yardımcısı Lale Platin ise çok heyecanlı olduklarını belirterek, “Şahane bir iş birliğiyle kız öğrencilerimize sadece bir bina değil, bir yuva inşa ediyoruz. Böylece ülkemizin eğitimindeki en büyük sorun olan barınma konusunda bir adım atmış olacağız. 300 kız öğrencimize yuva yapacağız. Bir sene sonra inşallah açılışını da beraber yapacağız” diye konuştu. Fenerbahçe eski kalecisi Berke Özer de bir katın yapımını üstleneceğini belirtti.


+ Benzer Haberler
» Hedef; 18 uzak ülkeye 80 milyar $ ihracat
» Yatırım ve istihdam arttırıcı teşvikler açıklandı
» İstihdamı koru, 100 TL desteği al
» Otobüs firmalarına ’fahiş fiyatlı bilet’ denetimi
» Basın Ahlak Esasları yeniden düzenlendi
» Resmî ilânlar internet haber sitelerinde yayımlanacak
» Çin: ABD’nin ek gümrük vergilerini kaldırması tüm dünyaya yarar getirir
» TMO, 18 bin ton yağ ihalesi yaptı
» İhracatla üretim artmaya devam edecek
» Rüzgar türbinleri binlerce haneye elektrik üretiyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 07.07.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni