• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İş dünyası ve kamudan Gazeteciler Günü’ne mesaj

10 Ocak 2022 Pazartesi 14:00
12
14
16
18

İş dünyası ve kamudan Gazeteciler Günü’ne mesaj


           HABER MERKEZİ      
     İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Milletvekili Bedri Serter, CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, İzmir iş dünyası ve sektör temsilcileri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında kutlama mesajları yayımladılar. Devlet ile millet arasındaki ilişkinin sağlıklı işleyişinde ve kamu hizmetlerinin vatandaşların memnuniyetini önceleyerek yerine getirilmesinde en önemli sorumluluğu gazetecilerin taşıdıklarını dile getiren İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Şüphesiz, yurdun dört bir yanında, mesai mefhumu gözetmeksizin görev yapan mülkî idare amirlerimizdir. Mensubu olmaktan büyük onur duyduğum mülkî idare amirliği mesleğinin bu anlamlı gününde, ülkemizin kalkınması, aziz milletimizin huzuru ve refahı için yüksek görev bilinci ve hizmet aşkıyla çalışan tüm meslektaşlarımın “10 Ocak İdareciler Günü”nü tebrik ediyorum” dedi.

“GAZETECİLER ÜLKEDE MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜYOR”
     Gazeteciklerin, olumsuz koşullarda bile görevini yapmaya çalıştıklarını aktaran İzmir Milletvekili Bedri Serter,  “Üstündeki tüm baskılara rağmen bildiği yolda kalemini asla satmadan mesleğinin ilke ve değerlerine uygun gazetecilik yapan birçok gazeteci de bu ülkede mücadelesini sürdürüyor. Bu iktidarın değişmesiyle gazetecilerin kalemlerindeki kelepçeyi çözerek halkın haber alma özgürlüğünün önündeki tüm prangaları kaldıracağız. O güne kadar bu yolda yürümekten asla vazgeçmeyen tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” açıklamasında bulundu.

“GAZETECİLER GÜVENCESİZ OLARAK ÇALIŞMAK ZORUNDA KALIYOR”
     Gazetecilik alanının günden güne daraldığını aktaran Tanal, “İşsizler sınıfına dahil olmayan basın emekçileri ise düşük ücretle ve güvencesiz olarak çalışmak zorunda kalıyor. Ülkemizde gazetecilerin yarına işsiz çıkmayacağının garantisi yok. Ağır çalışma koşulları, her an işine son verilme korkusu yaşamak, emeğinin karşılığını almamak, basın emekçilerinin rutinini oluşturmaktadır” diye konuştu.

“MODERN TOPLUMLARIN EN ÖNEMLİ YAPI TAŞLARI”
     Gazetecilik kurumunun, dördüncü kuvvet olarak özgür, demokratik ve modern toplumların en önemli yapı taşlarından birini oluşturduğunu aktaran Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED), “Halkın doğru ve tarafsız haber alma imkanın teminatı olan gazetecilerin kaleminin özgür olması bu sebeple son derece önemlidir. Mesleki olarak yaşadıkları tüm zorluklara rağmen, doğrunun peşinde gitmekten ve kamuoyunun doğru bir şekilde haberlere ulaşmasını sağlamaktan vazgeçmeden, tüm özverileriyle çalışan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, daha özgür bir ortamda mesleklerini icra etmeleri için başta tüm STK’lar olarak onların yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum” sözlerine yer verildi.
     İş kadınları derneklerinin güç verdiği  Girişimci İş Kadınları Federasyonu (GİFED) ise “Ülkemizde son derece zor şartlarda görev yapan gazeteciler, halka haber ve bilgi akışını sağlama noktasında çok önemli bir misyonu üstlenmektedirler. Gerçekleri araştıran, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatan yazılı, görsel ve işitsel medyanın yanı sıra günümüzde yaygınlaşan internet medyasında görev yapan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

“GAZETECİLER TEMEL HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNİ KULLANABİLMELİ”
     Mesleklerini sürdürebilme mücadelesi veren meslektaşlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan İzmir Gazeteciler Cemiyeti, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü bir anmadan çıkararak kutlayabilmek için öncelikle; halka doğru haber verme görevini yapan gazetecilerin, görevlerini yaparken temel hak ve özgürlükleri kullanabileceği, sorduğu sorular, yaptığı haberler yüzünden tehdit ve baskıya uğramayacağı, cezaevine gönderilmeyeceği, ücretlerin yoksulluk sınırının üzerine geçeceği, basın kuruluşlarının kapanmayacağı bir Türkiye gerekiyor bizlere” ifadesinde bulunuldu.


+ Benzer Haberler
» Yeni vak’a sayısı inmiyor ama iyileşen ssyısı artıyor
» Kurulan şirket sayısı 2021’de yüzde 8,3 arttı
» Petrol Ofisi’nin tesislerinde depolama tarifesi tadil edildi
» E-arşiv fatura düzenleme matrahı indirildi
» Türkiye’nin en beğenilen 50 CHRO’sundan biri oldu
» Bornova’da yatırım yılı
» Türk yatırımcısının gözü Mısır’da yeni yatırımlarda
» Ölçü aletlerinin muayene ücretlerinde indirim oranları belirlendi
» Başkan Arda’ya ilkokulunda duygulandıran sürpriz
» İAOSB’de 72 saatlik elektrik kesintisi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.01.2022
  Ticaret 21.01.2022
  Ticaret 20.01.2022
  Ticaret 19.01.2022
  Ticaret 18.01.2022
  Ticaret 17.01.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni