• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İş sağlığı ve güvenliği iş arama sürecinde başlıyor

13 Mayıs 2022 Cuma 08:00
12
14
16
18

İş sağlığı ve güvenliği iş arama sürecinde başlıyor


           HABER MERKEZİ      
     Günümüzde iş sağlığı ve güvenliği konusu, ilgili tarafların ortak çabası ile koruyucu hizmetlerin esas alındığı bir sistem olarak ele alınıyor. Yapılan araştırmalara göre iş kazalarının yüzde %98’i, meslek hastalıklarının ise yüzde %99’u önlenebilirken, gerekli önlemler alınmadığı için her yıl iş kazaları ve meslek hastalıklarından dolayı birçok kayıp yaşanıyor.  Bu kayıpların önüne geçmek, bu alandaki stratejilerin ve doğru uygulamaların geliştirilmesini teşvik etmek adına iş sağlığı ve güvenliği bilincinin oluşturulması kritik bir değer olarak öne çıkıyor.

YAPAY ZEKA KULLANIMIYLA GELİŞTİRİLEN ALGORİTMALAR PROBLEMLİ ŞİRKETLERİ DEVRE DIŞI BIRAKIYOR
     Teknolojinin gücünü kullanırken insan odağını kaybetmeden işe alım süreçlerini dönüştürmek için sistem araçlarını yeni teknolojilerle sürekli güncellediklerini söyleyen 24 Saatte İş Kurucu Ortağı Gizem Yasa,  “24 Saatte İş olarak, 24 saat içerisinde cevap garantisi vererek adayların iş arama süreçlerinde yaşadıkları belirsizlikleri ortadan kaldırırken, aynı zamanda onların güvenli bir şekilde iş aramalarını mümkün hale getiriyoruz. Hem çalışan adayları hem de şirketler için kendilerini değerli ve güvende hissedecekleri bir işe alım süreci dizayn ederek oluşturduğumuz algoritmalarla değişen dünyanın ihtiyaçlarını karşılayan, güvenli, hızlı, verimli ve pratik bir işe alım yöntemi sunuyoruz.

     Yapay zeka kullanarak geliştirdiğimiz algoritmalar sayesinde, sisteme gelen şirketlerle ilgili pek çok veri sistem tarafından analiz ediliyor. Problem olma ihtimali tespit edilen şirketler anında sistem dışı bırakılıyor ve adaylarımızı olası risklerden korunmuş oluyor” ifadelerini kullandı. Adaylardan alınan geri dönüşlerin de şirketlere yönelik incelemelerde etkili olduğunu dile getiren Yasa, “Adaylar herhangi bir şirket hakkında bize olumsuz bir geri dönüş yaparlarsa, o şirket inceleme altına alınıyor. Şikayet eden aday ve şikayet edilen şirketle birebir konuşarak süreci her iki taraftan da dinliyoruz ve gerekli önemleri alıyoruz ve sorunun ilk adımda önlemesini sağlıyoruz.” dedi.

KADIN ADAYLAR “UYKU MODU” ÖZELLİĞİYLE GÜVENDE
     Özellikle kadın adayların iş arama süreçlerinde yaşadığı problemleri fark ederek, bu sorunları ortadan kaldırmak için de birtakım adımlar attıklarını belirten Gizem Yasa, Kadınların iş arama süreçlerinde maruz kaldığı taciz olaylarını önlemek için “uyku modu” özelliğini geliştirdik. Uygulama üzerinden iş arayan kadınlar isterlerse Uyku Modu özelliğini devreye sokarak akşam 21.00 ile sabah 08.00 aralığında işverenden mesaj almamayı tercih edebiliyorlar. Buna ek olarak işveren kadın adaylara rahatsız edici mesajlar attığında, yapay zekâ sistemimiz tarafından otomatik olarak tespit edilip sistem dışı bırakılıyor. Geçmişte de potansiyel sorunları fark ettiğimiz andan itibaren moderasyon konusuna büyük önem vererek ilerledik. Tüm sistemimizi problemli olabilecek hesapları yakalayabilmesi ve sorunu oluşmadan tespit edebilmek üzere kurguladık. En ufak bir şikâyette dahi anında değerlendirmeye alıp inceleme sonuçlanıncaya kadar şirket hesaplarını kapadık ve ilanları dondurduk. Bu sayede ileride oluşabilecek problemleri ilk adımda bertaraf ederek güvenli bir çalışma hayatı için en doğru zemini hazırlıyoruz” sözlerini kaydetti.


+ Benzer Haberler
» Deniz kenarında festival heyecanı 20.000 kişi katılımla gerçekleşti
» 17 ilde 243 arazi özelleştirilecek
» Elektrikte dengeleme güç azami fiyat limiti yükseldi
» Beijing’de sürücüsüz taksiler için ilk ruhsatlar verildi
» Borsa İstanbul’da Gong, Sun Tekstil için çaldı
» 2021’de trafik kazalarında 5 bin 362 kişi hayatını kaybetti
» İzmir, rüzgârın devlerini ağırlayacak
» Darphane mal ve hizmet alımları doğrudan temin edilebilecek
» Letonyalıların Türkiye’de vizesiz kalış süresi 90 güne uzadı
» Makine ihracatı ilk 4 ayda 8,3 milyar dolar


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni