• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

İzmir iyiliğe koşacak

06 Mayıs 2022 Cuma 15:00
12
14
16
18

İzmir iyiliğe koşacak


   ► Soyer: Yarışın tüm geliri omurilik felçlilerinin çözümünün bulunması için bilim araştırmalarına verilecek

           GÜLCİHAN ALTINKAYA      
     İzmir’de bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan ‘Wings For Life World Run’ koşusunun tanıtımı için düzenlenen lansmanda ‘iyilik’ sloganına dikkat çekildi. 8 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan Wings For Life World Run İzmir için düzenlenen basın toplantısına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hazal Nehir, Ford Türkiye Pazarlama Müdürü Talat İşçioğlu, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, Dario Costa, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkanı Semra Çetinkaya katıldı.

“YARIŞMANIN İZMİR’DE DÜZENLENMESİ TESADÜF DEĞİL”
     Toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yarışmanın İzmir’de düzenlenmesinin tesadüf olmadığına değinerek “8 Mayıs Pazar günü binlerce kişi omurilik felçlilerinin araştırmasına destek olmak için koşacak. Bu yarışın tüm geliri omurilik felçlilerinin çözümünün bulunması için bilim araştırmalarına verilecek. Yaşadığımız pandemi sürece rağmen çok sayıda spor etkinliği gerçekleştirdik ve çok sayıda ulusal yarışmaya ev sahipliği yaptık. Bu yarış işin İzmir’in tercih edilmesi bir tesadüf değil. Şehrimizin bu yarışmaya ev sahipliği yapmaya devam etmesi, spora verdiğimiz değeri arttırıyor. Bu uluslararası organizasyona, İzmir bu koşuya 5. kez ev sahipliği yapıyor. Bu İzmir için büyük bir gurur. İyilik varsa koşarız. İyiliğin sırrı empati yapabilmekte. Empati yapınca iyilik yapacak yeri görüyorsunuz. Şimdiden iyilik yapacak herkesi tebrik ediyorum” açıklamasında bulundu.  

“5 KITADA AYNI ANDA KOŞMAK ÇOK DEĞERLİ”
     Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Genel Başkanı Semra Çetinkaya, engelli insanların karşılaştıkları güçlüklerden söz ederek, “Ben omurilik felçliyim. Bir trafik kazasından önce bir iş kadınıydım. Genç ve sağlıklıydım. Başıma bir şey gelmez derdim. Kaza geçirdikten sonra zor bir kabullenme süreci geçirdim. Ama şimdi bu dernekle ben artık bayrak taşıdığıma inanıyorum. Bende sonra gelecek olanlarda bu bayrağı daha yükseğe taşıyacaklar. Başka insanlara muhtaç hale geliyor, tekerlekli sandalyeye muhtaç hale geliyorsunuz. Evinizde sokaklarda engellerle karşılaşıyorsunuz. Bu yüzden her şeye sıfırdan başlamak kolay değil. Bu nedenle bu düzenlenecek koşu çok umut verici koşu. Umarız ki bir farkındalık yaratılmış olur ve toplanacak fon ile güzel adımlar atılır. Düzenlenecek koşu bizim için dünyada 5 kıtada aynı anda koşmak çok değerli” diye konuştu.

“TOPLUMDAKİ İYİLİK DUYGUSU ÖLMEDİ”
     İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, toplumdaki iyilik duygusunun ölmediğinin görüldüğünü ifade ederek, “İzmir çok büyük sportif faaliyetlere ev sahipliği yapıyor ancak bugün toplandığımız etkinliğin ayrı bir güzelliği ve özelliği var. Bunun ilk etabı iyilik yapmak için insanların bir araya gelmesi. Bugün sağlıklıyken yarın sağlıksız olabiliyoruz. İzmir çok güzel bir şehir ve sürekli sportif faaliyetler ile anılması oldukça güzel. Felçli kardeşlerimiz için 5 ayrı ülkede sporcuların bir araya gelmesi demek ki toplumdaki iyilik duygusunun ölmediğinin anlamına geliyor” ifadelerine yer verdi.

“ANAHTALARI BIRAKIR, İYİLİK İÇİN KOŞARIZ”
     Yarışma sponsorlarından Ford Türkiye Pazarlama Müdürü Talat İşçioğlu, “Bizim için dünyanın en güzel ve anlamlı koşullarından bir tanesi. Biz 2016’dan beri ana sponsor olarak bu etkinlikte yer alıyoruz. Daha güzel ve iyi bir gelecek yaşatmak için, yaşamayı seven her kişi koşuya davet ediyoruz. Bu seneki mottomuz anahtarları bırakır iyilik için koşarız olacak” dedi.


+ Benzer Haberler
» İş insanları ile Finans Dünyası İzmir’de buluşuyor
» “Sigara ve alkole yapılan zamlar kaçağı artırır”
» “Yıkım kararını yargıya taşıyacağız”
» ‘1 milyon istihdam’a İzmir’den büyük destek
» Kurulan şirketlerde 2022’nin ilk 4 ayında %6,3 artış
» 400 bin ton şeker ithalatı için tarife kontenjanı açıldı
» Anamur Orman İşletme Müdürlüğü karayolu işleri yaptıracak
» Delice zeytinlikleri ekonomiye kazandırılıyor
» İş arayanla işçi arayan buluştu
» Bulancak Belediyesi hazır beton satın alacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 28.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni