• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

KalDer İzmir Şubesi doğayı unutmadı

10 Mayıs 2022 Salı 14:00
12
14
16
18

KalDer İzmir Şubesi doğayı unutmadı;
GençKal İzmir Korusu oluşturuldu


           HABER MERKEZİ      
     Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi, Ege Orman Vakfı iş birliğiyle gelecek nesiller için GençKal İzmir Korusu oluşturdu.
     Buca Kaynaklar mevkiinde oluşturulan GençKal Korusu’nda düzenlenen fidan dikim töreninde KalDer Yönetim Kurulu Üyeleri Kenan Doğan ve Serhat Tolga Sönmez, KalDer Genel Sekreteri Aylin Paksoylu, Kurumsal İletişim ve Üyelik Yöneticisi Banu Sarıcan, Ege Orman Vakfı Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Sırma Buğdaycı ve GençKal üyeleri hep birlikte fidanları toprakla buluşturdu.  Ege Orman Vakfı Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Sırma Buğdaycı doğaya yaptıkları bu anlamlı katkıdan dolayı GençKal üyeleri ve KaDer Yönetimine teşekkür ederek KalDer Yönetim Kurulu Üyeleri Kenan Doğan ve Serhat Tolga Sönmez’e plaket takdim etti.

     KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Senem Kılıç, iklim krizinin tüm yakıcılığı ile hayatımıza etki etmeye başladığını söyleyerek, doğaya dokunan, insanoğlunun doğaya verdiği zararı bir nebze olsun tersine çevirecek her girişimin son derece değerli olduğunu söyledi.
     GençKal üyelerinin önerisi ile bu projeye başlandığını, GençKal üyelerinin yaptıkları bağışlar ve KalDer İzmir Şubenin de desteği ile bir GençKal Korusu oluşturduklarını ifade eden İzmir Şube Başkanı Kılıç, “Ege Orman Vakfı işbirliği ile Buca Kaynaklar mevkiinde 512 fidanlık bir koru oluşturduk. Önümüzdeki süreçte hem GençKal olarak hem de KalDer İzmir Şubesi olarak yeni koru ve orman oluşturmaya devam edeceğiz. Sosyal sorumluluk projeleri her kurum için büyük önem taşıyor. Bizde bu bilinçle KalDer İzmir Şubesi olarak bu projelere her zaman destek olacağız” diye konuştu.

“ORMANLARIMIZ YANMASIN”
     Geçtiğimiz yıl orman yangınları ile ülkemizin çok büyük ormanlık alanlarının yok olduğunu ifade eden Kılıç, “Umuyorum yaza giriş yapacağımız şu dönemde yeni orman yangınları ile karşı karşıya kalmayız. Uzun yıllarda oluşan ormanlık alanlarımızı bu kadar kolay kaybetmememiz gerekiyor. Herkesin bu süreçte dikkat göstermesi, ormanlarımızın korunması adına hem vatandaşların hem de sorumlu kurumların bu konuda azami hassasiyet göstermesi gerekiyor” dedi.

KILIÇ: “İZMİR’İN ORMANLARINI ARTTIRMALIYIZ”
     İzmir Orman Bölge Müdürlüğü verilerine göre İzmir’in 2.514.737 hektarlık alanda 559 bin 781 hektarı normal koru, 461 bin 246 hektarı ise bozuk koru olmak üzere 1 milyon 21 bin hektarlık ormanlık alanı olduğunu hatırlatan Kılıç, “İzmir için ormanlık alanın genel alana oranı yaklaşık yüzde 41. Bu rakamı en azından yüzde 50’nin üzerine taşımak, orman zenginliğimizi arttırmak durumundayız. İzmir’deki STK’ların bu konuda çalışma içine girmesi son derece önemli” dedi.


+ Benzer Haberler
» “Sigara ve alkole yapılan zamlar kaçağı artırır”
» “Yıkım kararını yargıya taşıyacağız”
» ‘1 milyon istihdam’a İzmir’den büyük destek
» Kurulan şirketlerde 2022’nin ilk 4 ayında %6,3 artış
» 400 bin ton şeker ithalatı için tarife kontenjanı açıldı
» Anamur Orman İşletme Müdürlüğü karayolu işleri yaptıracak
» Delice zeytinlikleri ekonomiye kazandırılıyor
» İş arayanla işçi arayan buluştu
» Bulancak Belediyesi hazır beton satın alacak
» Patili dostlarla rekabetsiz koşu


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 27.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni