• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Karşıyaka Kolektif’te fikir yarışması

27 Mayıs 2022 Cuma 11:00
12
14
16
18

Karşıyaka Kolektif’te fikir yarışması;

Hack4Karşıyaka Hackathonu’na
geri sayım başladı


           HABER MERKEZİ      
     Hack4Karşıyaka, girişimcilik ruhuna sahip tüm üniversite öğrencilerini İklim ve Enerji Sorunlarına; Kent için, Akıllı ve Sürdürülebilir Çözümler geliştirmeye davet ediyor. Enerji ve İklim sorunlarını odak alan hackathon için 3 Haziran’a kadar başvuru yapılabilecek. Yaklaşık 3 gün sürecek olan yarışma, 17-19 Haziran’da Karşıyaka Belediyesi Yamanlar Gençlik Merkezi’nde gerçekleşecek.
     Karşıyaka Belediyesi Kolektif Girişimcilik Merkezi tarafından Eldor Türkiye, İnci Holding, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Kuzey İzmir Tekmer ve Yaşar Üniversitesi paydaşlığında düzenlenen “Hack4Karşıyaka” hackathonunda; “Karşıyaka için daha iyisi” diyen girişimciler ve iş fikri olan üniversite öğrencileri, hackathon destekçileri ile iş birliği içerisinde çalışarak, Karşıyaka için akıllı ve sürdürülebilir çözümler üretecekler.

UZMAN MENTOR DESTEĞİ
     Hack4Karşıyaka’da katılımcılar, tematik alanda bilgi ve tecrübe sahibi uzmanların mentorluk desteği ile yenilikçi fikir ve tasarımlarını projelendirecekler. Katılımcılara hem online hem de yüz yüze sağlanacak mentorluk programına, ulusal ve globalde çalışan bir çok profesyonel destek verecek.

BAŞKAN’IN MESAJI
     Geleceği gençlerle birlikte inşa etmeye hazır olduklarına dikkat çeken Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Geleceğimizi tehdit eden enerji ve iklim sorunlarına yönelik çözümler üreten gençleri izlemek ve ürettikleri çözümleri toplumla buluşturmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.
     Daha sürdürülebilir bir kent yaratma anlayışıyla çalışan Karşıyaka Belediyesi Kolektif Girişimcilik Merkeziyle girişimcilik alanında başlattığı bu yolculukta, gençlerle birlikte geleceğe yön vermeye hazırlanıyor. Paydaş kuruluşların desteğiyle gerçekleşecek Hack4Karşıyaka isimli hackathon ile Karşıyaka Belediyesi, gençleri tüm yeteneklerini kullanacakları şekilde sınırlarını zorlamaya davet ediyor.

     Hack4Karşıyaka’nın jürisinde ise, alanında deneyimli tanınmış isimler yer alıyor. Eldor Genel Müdürü Hayrettin Çelikhisar, İnci Holding CTO’su Mehmet Tunçkanat, EGİAD Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, Ege Üniversitesi Prof. Dr. Nuri Azbar ve Süreyya Ciliv, gençlerin üretecekleri çözümleri değerlendirmek üzere bir araya geliyor.
     Son başvuru tarihi 3 Haziran olan hackathon’a gençler, https://www.hack4karsiyaka.com/ adresinden başvuruda bulunabiliyor. Jüri ön elemesinin ardından 17-19 Haziran günlerinde Karşıyaka Belediyesi Yamanlar Gençlik Merkezi’nde düzenlenecek etkinlikte katılımcılar 2 günden fazla bir süre boyunca projelerini hazırlamak için yarışacak. Yarışma sonunda kazanan ekiplere toplam 22.500 TL para ödülü verilecek.

HACKATHON NEDİR?
     Hackathon kelimesi, “hack” ve “marathon” kelimelerinin bir kombinasyonudur; burada hack, deneysel, yaratıcı problemlerin eğlenceli bir yaklaşımla çözülmesi ve maraton ise etkinlik süresi anlamına gelir.
     Bir hackathon, 24 ila 48 saat sürer ve belirli bir konuya veya mücadeleye adanmıştır. Katılımcılar, yaratıcı düşünmeyi teşvik eden ve şaşırtıcı derecede yenilikçi yeni kavramlara, fikirlere ve prototiplere yol açan benzersiz bir ortamda küçük gruplar halinde çalışırlar. Hackathon’un sonucu, yenilikçi bir ürün, hizmet veya iş modeli için bitmiş bir prototiptir.


+ Benzer Haberler
» BDDK’dan Vakıf Katılım’a bilgi sistemleri izni verildi
» TBMM 1 Ekim’e kadar tatile girdi
» Gümrük müşavirliği asgari ücretleri yeniden belirlendi
» Uluslararası Bilim Projesi 20 yılda 5 bin öğrenciye ulaştı
» İnci Akü, Brandverse Awards’ta bu yıl da Altın Ödül’ün sahibi
» Koçtaş’tan temmuz ayı boyunca bayram indirimleri
» Migros’un mobil alışveriş deneyimi MKolay Kantin’e En Yenilikçi Gıda Satış Yeri ödülü
» Ege İhracatçı Birlikleri Çin ile adımlarını sıklaştırıyor
» E-ticaret 2026’da 450 milyar TL’ye ulaşacak
» E-ticaretin temmuz ayı beklentisi 70 milyar TL


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 02.07.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni