• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Konak Gençlik Destek Merkezi bağımlılıkla mücadele seminerlerine ev sahipliği yapıyor

13 Haziran 2022 Pazartesi 10:00
12
14
16
18

Konak Gençlik Destek Merkezi bağımlılıkla mücadele seminerlerine ev sahipliği yapıyor


           HABER MERKEZİ     
     Konak Belediyesi ile İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğinde Konak Gençlik Destek Merkezi’nde “Bağımlılıkla ve kadına yönelik şiddetle mücadele” konularında farkındalığı artırmak ve bilinçlendirmek amacıyla eğitim seminerleri veriliyor. Yılsonuna kadar sürecek olan seminerlere Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli ve denetimli serbestlikten yararlanan yükümlüler katılıyor.
     Konak Belediyesi geçtiğimiz yıl tarihi Kemer İstasyonu’nda gençleri madde bağımlılığıyla tanışmadan uzak tutmak, kendilerini geliştirmeleri için çeşitli eğitimler vermek ve psikolojik danışmanlık hizmeti sağlamak amacıyla hayata geçirdiği Konak Gençlik Destek Merkezi, İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün “Bağımlılıkla ve kadına yönelik şiddetle mücadele” konulu seminerlerine ev sahipliği yapıyor.

BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMLERİ YILSONUNA KADAR SÜRECEK
     Konak Belediyesi ve İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “Bağımlılıkla ve kadına yönelik şiddetle mücadele” konulu seminere madde bağımlılığı ve şiddete eğilimi olan, haklarında denetimli serbestlik tedbiri alınan yükümlüler katılıyor. Farkındalığı artırmaya ve bilinçlendirmeye yönelik düzenlenen seminerlerde uyuşturucunun zararları, sağlığa zararlı alışkanlıklar ve madde bağımlılığı, madde bırakma sonrası yoksunluk, aile içi şiddet, evlilikte çatışmaya sebep olan faktörler, öfke kontrolü, kişisel gelişim ve farkındalık, stres yönetimi, sorun çözme becerileri, olumlu düşünebilme gibi çeşitli konu başlıkları yer alıyor. Haftada iki gün düzenlenen eğitimlere şimdiye kadar 165 yükümlü ve 272 personel katıldı. 2022 yılı sonuna kadar sürecek olan farkındalık ve bilinçlendirme eğitimlerine yaklaşık 2000 yükümlü ve personelin katılması planlanıyor. İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personelinin de katıldığı seminerler mart ayında başladı.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ İLGİ GÖRÜYOR
     Öte yandan Konak Gençlik Destek Merkezi’nde Konak Belediyesi’nin psikoloğu tarafından verilen ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti de oldukça ilgi görüyor. İzmir’in dört bir yanında gelen 15 yaş ve üstü danışanlar yoğunluklu olarak aile içi iletişim bozukluğu, ilişkisel problemler, öfke problemleri, depresyon, motivasyon kaybı ve kaygı bozukluğu sorunları nedeniyle başvuruda bulunuyor. Bireysel terapi ve aile terapisi uygulanan merkezden tüm İzmirliler randevu alarak ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN MERKEZİ ARAYABİLİRSİNİZ
     Psikolojik danışmanlık hizmetinin yanı sıra özellikle bölgede yaşayan gençlere ve öğrencilere yönelik resim, halk dansları, etkili konuşma ve diksiyon kursları da düzenlendi. Konak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü eğitmenleri tarafından verilen kurslara yaz sezonu sonrasında da devam edilecek. Düzenlenen kurslarla ve eğitim programlarıyla bölgeye canlılık getiren Konak Gençlik Destek Merkezi’nin çalışmaları, kurslar ve psikolojik danışmanlık hizmeti hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlar Konak Gençlik Destek Merkezi’ni 0 232 484 53 00 (Dahili:2812) telefon numarasından arayabilir.


+ Benzer Haberler
» Hedef; 18 uzak ülkeye 80 milyar $ ihracat
» Yatırım ve istihdam arttırıcı teşvikler açıklandı
» İstihdamı koru, 100 TL desteği al
» Otobüs firmalarına ’fahiş fiyatlı bilet’ denetimi
» Basın Ahlak Esasları yeniden düzenlendi
» Resmî ilânlar internet haber sitelerinde yayımlanacak
» Çin: ABD’nin ek gümrük vergilerini kaldırması tüm dünyaya yarar getirir
» TMO, 18 bin ton yağ ihalesi yaptı
» İhracatla üretim artmaya devam edecek
» Rüzgar türbinleri binlerce haneye elektrik üretiyor


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 07.07.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni