• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Kredi Garanti Fonu’ndan iki yeni destek

01 Aralık 2021 Çarşamba 00:00
12
14
16
18

Kredi Garanti Fonu’ndan iki yeni destek


   ► 58 il ve ilçelerinde yatırım oluşturacak istihdama KGF kefaleti

           SEDA GÖK      
     Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kredi Garanti Fonu (KGF) aracılığıyla iki yeni destek programının başlatıldığını duyurdu. İlave İstihdam Destek Programı ile 10-50 kişi çalıştıran işletmeler devlet bankalarından imzalayacakları işe alım taahhütleriyle bu destekten faydalanabilecek. imalata Dayalı İthal İkame Desteğiyle de teşvik belgesi alarak 3, 4, 5 ve 6. bölgelerde yer alan illerde yatırım yapacak işletmelere KGF kontrgaranti verecek.

     Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlave İstihdama Destek Programı kapsamında her yeni istihdam için 100 bin liraya kadar KGF kefaletiyle kredi verileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmalata Dayalı İthal İkame Destek Programı’ndan 3, 4, 5 ve 6. teşvik bölgelerinde yer alan 58 il ve ilçelerinde yatırım yaparak istihdam oluşturacak işletmelerin de KGF kefaletinden faydalanacağını söyledi.

TRT Özel Yayınında ekonomi gündemine ilişkin soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki önemli destek paketi açıkladıklarını belirterek şöyle devam etti:

KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMADIK:
Bunlardan bir tanesi ilave istihdama destek paketidir, bir diğeri de imalata dayalı ithal ikamesi destek paketidir.
     19 yıldır nasıl sanayicisinden esnafına, dar gelirlisine kadar milletimizin yanında durduysak, bu süreçte hiç kimseyi yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. İhmal etmedik, etmeyeceğiz. Çünkü bu milletle biz iktidar olduk.

HER YENİ İSTİHDAM İÇİN:
İlave istihdama destek paketimiz nedir diye sorarsanız, küçük ve orta ölçekli işletmelerimize yönelik 50 kişinin altında çalışanı olan firmalarımıza istihdama katkıları sebebiyle her yeni istihdam için 100 bin liraya kadar Kredi Garanti Fonu kefaletiyle krediye erişim imkanı sağlıyoruz.

HEDEF 50 BİN İSTİHDAM:
Bu paketten İŞKUR aracılığı ile faydalanmak isteyen işletmelerimizin, SGK işçi ve işveren payları 12 ayın sonuna kadar kredi faizlerinden düşülecek. Böylece yeni istihdam yapacak işletmelerimize faizsiz kredi imkanı sunmuş olacağız ki  amacımız kısa sürede 11 bin firmamızın toplam tutarı 10 milyar lirayı bulan bu krediden faydalanmasını sağlayarak 50 bin yeni istihdamın önünü açmak.

UZUN VADELİ KREDİ İMKANI:
Bunun yanında bir de imalata dayalı ithal ikamesi destek paketimiz var ki bu paketle de uzun vadeli kredi imkanı oluşturarak üretime ve ihracata öncelik veren yatırımları destekliyoruz, destekleyeceğiz. Özellikle, 3, 4, 5 ve 6. teşvik bölgelerinde yer alan 58 ilimiz ile ilçelerinde yatırım yaparak istihdam oluşturacak girişimcilerimize bir müjdemiz var.

HAMLE PROGRAMI DA KAPSAMDA:
Bu girişimcilerimizin hazine destekli Kredi Garanti Fonu kefaletiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın vereceği 7 puana kadar faiz desteğiyle yatırım yapmalarının önünü açıyoruz. Toplam tutarı 10 milyar lirayı bulan bu destekten Hamle programı kapsamında diğer illerimiz de faydalanabilecektir.


+ Benzer Haberler
» Yeni vak’a sayısı inmiyor ama iyileşen ssyısı artıyor
» Kurulan şirket sayısı 2021’de yüzde 8,3 arttı
» Petrol Ofisi’nin tesislerinde depolama tarifesi tadil edildi
» E-arşiv fatura düzenleme matrahı indirildi
» Türkiye’nin en beğenilen 50 CHRO’sundan biri oldu
» Bornova’da yatırım yılı
» Türk yatırımcısının gözü Mısır’da yeni yatırımlarda
» Ölçü aletlerinin muayene ücretlerinde indirim oranları belirlendi
» Başkan Arda’ya ilkokulunda duygulandıran sürpriz
» İAOSB’de 72 saatlik elektrik kesintisi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.01.2022
  Ticaret 21.01.2022
  Ticaret 20.01.2022
  Ticaret 19.01.2022
  Ticaret 18.01.2022
  Ticaret 17.01.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni