• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Nestlé, “Yetenek Kaşifleri’’ projesi ile 2 bin çocuğun eğitimine destek oldu

25 Temmuz 2022 Pazartesi 10:00
12
14
16
18

Nestlé, “Yetenek Kaşifleri’’ projesi ile
2 bin çocuğun eğitimine destek oldu


           HABER MERKEZİ      
     Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, SosyalBen Vakfı ve Migros iş birliği ile çocukların eğitim yolculuklarına destek olmak amacıyla 2021 yılında hayata geçirdiği “Yetenek Kaşifleri” projesinin ikinci adımını da tamamlayarak, Türkiye’nin farklı coğrafyalarında dezavantajlı bölgelerde yaşayan ve 20 ilde taşımalı eğitimde öğrenim gören 7-11 yaş aralığındaki 2 bin çocuğa ulaştı.
     Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, SosyalBen Vakfı ve Migros partnerliği ile binlerce çocuğun eğitimine destek olmak amacıyla 2021 yılında başlattığı “Yetenek Kaşifleri” projesinin bu yılki ikinci adımını da tamamlayarak, iki yılda Türkiye’nin farklı coğrafyalarında dezavantajlı bölgelerde yaşayan ve taşımalı eğitimde öğrenim gören 2 bin çocuğa ulaşmayı başardı.
 
     Projenin Eylül- Aralık 2021 tarihleri arasındaki ilk etabında, SosyalBen Vakfı uzmanlığıyla hazırlanan “Okuyarak Gelişiyorum: Temel Okuryazarlık” eğitim içerikleri ve Migros tarafından sağlanan kırtasiye malzemeleri, 8 ilde taşımalı eğitimde öğrenim gören 7-11 yaş aralığındaki çocuklara gönderildi. Eğitim kitlerine ek olarak, SosyalBen Çocuklarının okulda ve evde gerçekleştirebileceği uygulamalı egzersizler hazırlandı, çeşitli illerde yaratıcı yazarlık atölyeleri düzenlendi.
     Yetenek Kaşifleri projesinin, Ocak - Mayıs 2022 tarihleri arasında yürütülen ikinci fazında ise SosyalBen Vakfı’nın 8 temel atölyesinden biri olan “Analitik Düşünme ile Bilimin Temelleri: İcat Atölyesi” eğitim kitleri ile Migros tarafından sağlanan kırtasiye malzemeleri Ağrı, Adana, Ardahan, Çanakkale, Düzce, İstanbul, Mardin, Osmaniye, Siirt, Tekirdağ, Uşak ve Zonguldak’ta bulunan 12 okulda taşımalı eğitimde öğrenim gören 7-11 yaş aralığındaki bin çocukla buluşturuldu.

     Çocukların eğitim yolculuklarına katkıda bulunma hedefiyle yola çıkan Nestlé Kahvaltılık Gevrekler, “Yetenek Kaşifleri” projesi için “Hikaye’nin Sonunu Sen Tamamla’’ temasıyla hazırladığı “Bambaşka Bir Ejderha ve Yaşanabilir Bir Gezegen’’ adlı hikaye kitaplarını da Nisan ayıyla birlikte kampanyalı NESQUIK® paketlerinde, hediyeli promosyon aktivitesi olarak tüm Migros mağazalarında satışa çıkardı.
     Kampanyalı NESQUIK® paketlerinden çıkan promosyon hikâye kitapları, sonu tamamlanmamış hikayelerle çocukların yaratıcı bir son hayal etmesine imkân sağlarken, aynı zamanda onların daha çok hayal kurmalarını destekledi. Çocuklar, hikayenin kalan yarısında çizimlerle veya resmederek öykülerin sonunu kendilerine özgü şekilde tamamlayabildi.

     Nestlé Kahvaltılık Gevrekler İş Birimi Genel Müdürü Burçin Alev Ekşi, “Nestlé Kahvaltılık Gevrekler olarak, Türkiye’nin geleceğine yapılacak en büyük yatırımın çocukların eğitimine vereceğimiz destek olduğuna inanıyoruz. 2021 yılından bu yana iki faz halinde yürüttüğümüz Yetenek Kaşifleri projesiyle Türkiye’nin ihtiyaç duyulan bölgelerinde eğitimlerini sürdüren 2 bin çocuğa ulaşabilmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu projenin başarıya ulaşmasına gönülden destek olan ve büyük emek veren ekip arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Proje partnerlerimiz olan SosyalBen Vakfı ve Migros’a güçlü destekleri ve katkıları için çok teşekkür ediyorum. SosyalBen Vakfı uzmanlığında hazırlanan tüm eğitim kitleri ve armağan ettiğimiz hikâye kitaplarının çocukların eğitim hayatına sağlıklı bir başlangıç yapmalarını sağladığını ve hayal dünyalarının gelişimi için ilham verdiğini görmek bizi sonraki projelerimiz için motive ediyor. Yetenek Kaşifleri projesinin, önümüzdeki dönemde yeni içeriklerle yoluna devam etmesini planlıyoruz” dedi.

     SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi ise, “Yeteneklerinin farkında güçlü nesillerden oluşan bir toplum hayali ile çalışmalar gerçekleştiren bir sivil toplum kuruluşu olarak, hayata geçirdiğimiz bu iş birliği ile 2 bin SosyalBen çocuğunun yaşamına dokunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Nestlé Kahvaltılık Gevrekler’le böyle başarılı bir iş birliği yapmış olmaktan da ayrıca mutluyuz, kendilerine teşekkür ediyoruz. Toplumsal faydanın sürdürülebilirliğini sağlamak için bir araya geldiğimiz partnerlerimizin gücüyle SosyalBen Çocukları için bundan sonra da önemli adımlar atmayı sürdüreceğiz. Çocuklarımızın bugünleri ve hepimizin yarınları için sosyal sorumluluk çalışmalarının önemini vurgulamaya ve gerçekleştireceğimiz çalışmalarla etki alanımızı genişletmeye devam edeceğiz” dedi.


+ Benzer Haberler
» Dijitalleşme uygulamaları ile 6 bin 114 ton CO2 salınımı önlendi
» Kontrolmatik Teknoloji 2022 yılının ilk yarısında net 119,5 milyon TL kar elde etti
» Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü karayolu işleri yaptıracak
» BAYOSB, iş güvenliği eğitimlerinde çağı yakaladı
» İzmir’de konut satışları %15,8 oranında azaldı
» Road2Tunnel ile yollar fuarizmir’de kesişecek
» Araba almayı düşünenler “kredi hesaplama araçlarına” yöneldi
» “Ehil müteahhit seçimi ve yapı denetimi hayati önemde”
» “Tarım Gençlerle Yükseliyor”un yedincisi düzenleniyor
» Gözler Merkez Bankası’nın faiz kararında


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni