• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

OBASE’nin ihracatı halka arzla ivme kazanacak

26 Temmuz 2022 Salı 16:00
12
14
16
18

OBASE’nin ihracatı halka arzla ivme kazanacak


           SEZA NUR DEMİRPARMAK      
     Yüzde 100 yerli sermayeli teknoloji geliştirme ve yazılım şirketi olarak, 1995 yılında global bir şirket olma vizyonuyla kurulan OBASE’nin halka arz basın toplantısı gerçekleştirildi. Şirketin halka arzı için 28-29 Temmuz 2022 tarihlerinde iki gün süre ile talep toplanacak, Borsa’da satış yolu ile gerçekleştirilecek halka arzda tüm yatırımcılar için ‘eşit dağıtım’ yöntemi uygulanacak. OBASE kodu ile gerçekleşecek halka arzda 1,00 TL nominal değerli paylar 10,50 TL’den Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da satışa sunulacak. Kurumumuzun halka arzına Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. ile Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılık edecek. Halka arz sonrasında ihracatlarına ciddi bir ivme kazandırmayı amaçladıklarını aktaran OBASE CEO’su ve Kurucu Ortağı Dr. Bülent Dal, “Halka arzdan sonra gelen gelirin yüzde 30-35’lik kısmını yurt dışı yatırımlarında kullanmayı, yüzde 20-25’i yeni ürünlerin geliştirilmesinde, yüzde 10-13’lük kısmını insan kaynakları yatırımında, diğer 13,75 tarafındaki kısmı yurt içi satış ve pazarlama faaliyetlerinde, çalışmakta olduğumuz ve yeni tanışacağımız iş ortaklarımızla yüzde 15-17,5 kısmı da yeni şirket alımlarıyla değerlendirmeyi düşünüyoruz” dedi.

“PANDEMİ BÜYÜMEMİZE DESTEK OLDU”
     Kuruldukları günden beri küresel olarak büyüyen bir şirket olmayı hedeflediklerini aktaran Dal, “2001, 2008 krizi ve pandemi büyümemize destek oldu. Pandemi ezbere dayalı üretimin son bulması ölçerek yönetmenin devreye girmesiyle büyümemize katkı sağladı. Yazılım sektörü büyüyor. Hizmet everdiğimiz sektörlerin çözümlerimize daha çok ihtiyacı var. İhracat potansiyelimiz son 3 yılda arttı, halka arz sonrasında buna ciddi bir ivme kazandırmayı amaçlıyoruz. Geniş bir müşteri portföyü var, birden fazla sektörde hareket ediyoruz. Bunu Ar-Ge çalışmalarıyla beraber yapıyoruz. Geleceği yakalamakta ve müşterinin ihtiyacı olduğunda verimliliğini artıracağı çözümleri sunmaya yardımcı olurken, Ar-Ge merkezi daha düşük maliyetlerle geliştirme imkanı sunmakta. Birden fazla sektör ve belli uzmanlık alanlarıyla belli bir sektöre odaklanma riskini azalttık” diye konuştu.

“ÇALIŞMALARIMIZA İVME KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORUZ”
     OBASE’nin aynı üniversiteden mezun 3 kişinin başlattığı bir girişim olduğunu belirten Dal, “27 yıllık serüvenini başka bir boyutta devam ettirmeye, çalışmalarımıza ivme kazandırmayı hedefliyoruz. Veriye dayalı işlemelerin karar verme yetkinlikleri artıran çözümleri geliştirmekteyiz. 220’nin üzerinde uzman kadromuzla çözümlerimizi konumlandırıyoruz. Türkiye’nin ilk yazılım alanında teknoloji ve sanayi bakanlığından onay almış Ar-Ge merkezi olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. İhtisas alanlarımızdan yazılım kategorisinde Türkiye’de ilk 20 arasında yer almaktayız, veri analiz kategorisinde ilk 3’te yer almaktayız, yapay zeka sıralamasında 8.sırada yer almaktayız. 4 şubemiz var, 10 yıldır Ar-Ge merkeziyiz. 1999’da başlayan ihracatımız 15 ülkeye çıktı” ifadelerinde bulundu.

 


+ Benzer Haberler
» Karşıyaka’da Sancar Maruflu’ya duygu dolu anma
» Bornova’da 250 çocuğa toplu sünnet
» Efes Selçuklu yeni üniversitelilerin ilk harçlıkları belediyeden
» Dünya Ege’nin balığını sevdi
» 10 yıl vadeli tahvil ihracında faiz düştü
» KKM’nin maliyeti 60,6 milyar TL
» Tasarruf sahiplerinin üçte biri KKM’yi tercih ediyor
» Tarım-ÜFE yıllık %157,89 arttı
» İzmir’in UNESCO’ya adaylık dosyası teslim edildi
» “Kemeraltı’nda otel sayısını artırmalıyız”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni