• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Özelleştirme kapsamındaki bazı taşınmazların satışı onaylandı

23 Haziran 2022 Perşembe 11:00
12
14
16
18

Özelleştirme kapsamındaki bazı taşınmazların satışı onaylandı           HABER MERKEZİ      
     Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB) taşınmaz satışlarına ilişkin karar tebliğleri 23 Haziran 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, özelleştirme kapsam ve programında bulunan, mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı İstanbul’un Büyükçekmece ilçesi Büyükçekmece Merkez Mahallesi’ndeki üç taşınmazın bir bütün halinde 13 milyon TL bedelle en yüksek teklifi veren Fuat Yazıcı’ya satışı uygun bulundu. Sümer Holding A.Ş. adına kayıtlı Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi İkizce Mahallesi’ndeki taşınmazın 10 milyon 500 bin TL bedelle en yüksek teklifi sunan İsmail Ertan Ortak Girişim Grubu’na satılması kararlaştırıldı. Aynı kuruluş adına kayıtlı Ordu’nun Ünye ilçesi Kaledere Mahallesi’ndeki taşınmazların bir bütün halinde 6 milyon 250 bin TL bedelle Yusuf Dalar’a satışına onay verildi. Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. adına kayıtlı Muş’un Bulanık ilçesi Zafer Mahallesi’ndeki taşınmazlar ile üzerindekilerin bir bütün halinde 6 milyon 100 bin TL bedelle en yüksek teklifi sunan Şahin Topçu’ya satışı onaylandı.

TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI A.Ş.’YE KAYITLI TAŞINMAZ SATILDI
     Maliye Hazinesi adına kayıtlı Yalova’nın merkez ilçesi Kazımiye Mahallesi’ndeki taşınmazın 6 milyon 50 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Akdemir İnşaat İthalat İhracat Madencilik Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti.’ye satılması kararlaştırıldı. Aynı mahalledeki bir başka taşınmazın 3 milyon 500 bin TL bedelle en yüksek teklifi sunan Sara Akyürek Bulut’a satışı uygun bulundu. Maliye Hazinesine kayıtlı Yalova’nın Çiftlikköy ilçesi Çiftlikköy Mahallesi’ndeki taşınmazların bir bütün halinde 5 milyon 800 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Ahmet Mert Özçelik’e satışına karar verildi.

     Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. adına kayıtlı Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesi Balışeyh Mahallesi’ndeki taşınmazların bir bütün halinde 2 milyon 520 bin TL bedelle en yüksek teklifi sunan Bildik Zahirecilik Nakliye Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti.’ye satışı onaylandı. Maliye Hazinesine kayıtlı Gaziantep’in Nurdağı ilçesi Atmalı Mahallesi’ndeki taşınmazın 1 milyon 650 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Biktaş Yapı AŞ’ye satılmasına izin verildi. TTA Gayrimenkul A.Ş. adına kayıtlı İzmir’in Ödemiş ilçesi Birgi Mahallesi’ndeki taşınmaz ve üzerindeki yapıyla bir bütün halinde 750 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren İsmail Aydoğan’a satılması uygun bulundu.

ANKARA’DA SATIŞINA ONAY VERİLEN TAŞINMAZLAR
     Mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı Ankara’nın Gölbaşı ilçesi Virancık-İmar Mahallesi’ndeki taşınmazın 5 milyon 210 bin lira, bir başka taşınmazın da 7 milyon 210 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Özgür Atasu’ya satışına onay verildi. Aynı mahalledeki taşınmazlardan birinin 4 milyon 900 bin liraya Erdal Çalışkan’a, diğerinin 4 milyon 110 bin TL’ye Ahmet Ünal’a, bir diğerinin de 4 milyon 100 bin TL Baki Hakan Koçak’a satılması onaylandı. Ankara’nın Yenimahalle ilçesi Susuz Mahallesi’ndeki kuruma ait taşınmazların bir bütün halinde 4 milyon 750 bin TL bedelle en yüksek teklifi sunan Kemalettin Çoşkun’a satışı kararlaştırıldı.

     Aynı mahalledeki bir grup taşınmazın bir bütün halinde 4 milyon TL’ye Yasin Ayhan Gürel’e, bir başka grup taşınmazın 3 milyon 300 bin TL’ye Ali Olcay’a, bir diğer grup taşınmazın da 2 milyon 500 bin TL Mustafa Hayri Arıkan’a satılmasına onay çıktı. Maliye Hazinesine kayıtlı Ankara’nın Mamak ilçesi Nenek Mahallesi’ndeki taşınmazın 2 milyon 900 bin TL bedelle en yüksek teklifi sunan Kadriye Kırlangıç’a satışına karar verildi. Maliye Hazinesi adına kayıtlı Ankara’nın Gölbaşı ilçesi Kızılcaşar-İmar Mahallesi’ndeki taşınmazların bir bütün halinde 10 milyon 500 binTL bedelle en yüksek teklifi veren Özsal İnşaat Taahhüt ve Nakliye Sanayi Ticaret AŞ’ye satılması onaylandı. Aynı mahalledeki bir diğer taşınmazın 4 milyon 100 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Yasin Ayhan Gürel’e satılması uygun bulundu.


+ Benzer Haberler
» Sürüler büyüyor umutlar artıyor
» Hedef; 18 uzak ülkeye 80 milyar $ ihracat
» Yatırım ve istihdam arttırıcı teşvikler açıklandı
» İstihdamı koru, 100 TL desteği al
» Otobüs firmalarına ’fahiş fiyatlı bilet’ denetimi
» Basın Ahlak Esasları yeniden düzenlendi
» Resmî ilânlar internet haber sitelerinde yayımlanacak
» Çin: ABD’nin ek gümrük vergilerini kaldırması tüm dünyaya yarar getirir
» TMO, 18 bin ton yağ ihalesi yaptı
» İhracatla üretim artmaya devam edecek


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 07.07.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni