• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Salihli Borsa İstanbul MTAL, Türkçe Atölyesi ile fark yarattı

17 Haziran 2022 Cuma 14:00
12
14
16
18

Salihli Borsa İstanbul MTAL, Türkçe Atölyesi ile fark yarattı


           HABER MERKEZİ      
     Okulun edebiyat öğretmenleri Özden Özmen ve Nazmi Tosun tarafından bir yılı aşkın bir çalışma sonunda hazırlanan Türkçe Atölyesi’nde, dili kurallarıyla öğreten ve hatasız kullanmayı destekleyen 62 farklı oyun bulunuyor.
     Mesleki eğitimi cazip hale getirmek için proje destekleriyle teknolojiyi kullanma ve el becerilerini artırmaya yönelik atölyeleri yenilenen Salihli Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde son olarak çok farklı bir atölye hizmete girdi.  

     Türkçeyi sevdirmek ve dili daha doğru kullanmayı desteklemek için okulun iki edebiyat öğretmeni Özden Özmen ve Nizam Tosun, bir yıl boyunca çalışarak, Türk dilini yarışmalarla öğretmeyi ve sevdirmeyi sağlayacak 62 farklı oyun geliştirdi. Bu oyunları da okulun atıl kalan büyük bir salonunda renk cümbüşü içinde düzenleyerek, öğrencilerin kullanımına hazır hale getirdi.
     Mobilya atölyesinde şekillendirilen ve tek tek elde imal edilerek boyanan materyallerin ve Türk dilini doğru kullanma becerilerini artırmaya yönelik oyunların yer aldığı oyunlar, kuralların açıklandığı yönergelerle de desteklendi.
     Ana binanın zemin katında yer alan Türkçe Atölyesi’nin ilk ziyaretçileri ise Salihli Borsa İstanbul MTAL’in Protokol Yürütme Kurulu Başkanı olan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Protokol Yürütme Kurulu üyesi Salihli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yetiş Aksoy ve Yürütme Kurulu Üyesi Günay Topkaya oldu.

     Oyunlar hakkında edebiyat öğretmenleri Özmen ve Tosun’dan detaylı bilgiler alan Protokol Yürütme Kurulu üyeleri, üniversiteye giriş sınavlarında yer alan sorularda sıkça sorulan konuları da kapsayan bu örnek çalışma için öğretmenleri tebrik etti.
     Öğretmenler, yaşayarak, tekrar ederek ve dokunarak öğrenmenin daha kalıcı olmasından yola çıkarak bu atölyeyi oluşturduklarını anlattı. Öğrencilerin derslerde öğrendikleri bilgilerin yanı sıra davranışsal olarak da bazı kazanımlar elde etmesini amaçladıklarını anlatan edebiyat öğretmenleri Özmen ve Tosun, sınıflar arasında veya okullar arasında turnuvalar da düzenlemeye imkan verecek olan bu atölye ile Türkçeyi okulda sevdirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

     Borsa İstanbul MTAL’de son yıllarda önemli gelişmeler yaşanmasından memnun olduklarını belirten okulun Protokol Yürütme Kurulu Başkanı Yüksel, başka okullarda benzeri olmayan donanımlı bir Türkçe Atölyesi’ni oluşturan öğretmenleri ve buna imkan ve destek sağlayan okul idaresini kutladı. Atölyelerin hazırlanmasında gerekli olan finansal desteğin Salihli TSO ve Salihli Ticaret Borsası tarafından sağlandığını hatırlatan Yüksel, ilçede tek olan Türkçe Atölyesi’nden diğer okulların da yararlanmasını istedi.
     İbrahim Yüksel, yenilenen atölyelerle bilgi ve becerileri artan Salihli Borsa İstanbul MTAL öğrencilerinin, ara eleman ihtiyacı her geçen gün artan sanayide ve destek hizmetleri alanında aranan ve tercih edilen elemanlar olmaya aday olduklarını kaydetti.


+ Benzer Haberler
» Yazılım ihracatında hedef 15 milyar dolar
» Tarım makineleri ihracatı ilk 5 ayda %3 arttı
» JPMorgan’ın Türkiye enflasyon tahmini yükseldi
» Enflasyonla mücadeleye yönelik atılan 11 adım
» ASELSAN’dan 24,6 milyon dolarlık sözleşme
» Çaya iki ayda üçüncü zam
» Obilet hakkında soruşturma
» İzmir’de suya zam
» Reel efektif döviz kuru haziranda geriledi
» “Devlet petrokimyaya yatırım yapmalı”


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 06.07.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni