• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Salihlili sanayiciler zirveye emin adımlarla ilerliyor

28 Temmuz 2022 Perşembe 16:00
12
14
16
18

Salihlili sanayiciler zirveye emin adımlarla ilerliyor


           HABER MERKEZİ      
     İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl geleneksel olarak açıkladığı Türkiye’nin ikinci en büyük 500 sanayicisi listesinde Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’na üye üç firma yer aldı. Kapasiteleri ve ciroları artan sanayicilerin bir önceki yıla göre listede üst sıralara çıktığı gözlendi.
     Köklü bir sanayi geçmişine sahip olan Salihli’deki firmalar, Türkiye çapında başarılara imza atıyor. İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl açıkladığı “İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” sıralamasında Salihli Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri Norm Salihli Vida ve Cıvata, Lider Petfood Yem Sanayi ile Özlem Tarım Ürünleri şirketleri performanslarıyla göz doldurdu.

     Bağlantı elemanları üretiminde Türkiye’nin belli başlı firmaları arasında yer alan Norm Holding’in Salihli’de faaliyette olan Norm Salihli Vida ve Cıvata Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması geçtiğimiz yılın net üretimden satışlar değerlendirmesine göre listenin 56. sırasında yer aldı. Bir önceki yıl 141. sırada bulunan Norm Salihli Vida ve Cıvata’nın 85 sıra birden atlayarak 56. sırada yer alması büyük bir başarı olarak değerlendirildi.
     İzmir merkezli Norm Holding’in Ege Bölgesi Sanayi Odası’na kayıtlı olan diğer iki şirketi Norm Somun San. ve Tic. A.Ş. aynı listede 21. sırada, Uysal Makina San. İthalat, İhracat ve Tic. A.Ş. ise listede 342. sırada yer aldı.

     Evcil hayvan mamaları üretiminde Türkiye çapında bir kuruluş olan Lider Petfood Yem San. ve Tic. A.Ş. de ikinci en büyük 500 listesinde 216. sırada yer aldı. Kapasite artışına paralel olarak cirosu da artan firma 2021 yılında 709 milyon 895 bin 556 TL’lik net satış gerçekleştirdi.
     Karma yem, sofralık yumurta, çiğ inek sütü, etlik dana yetiştiriciliği, zirai ürün üretimi gerçekleştiren Salihli’nin köklü firması Özlem Tarım Ürünleri A.Ş. ise listede 303. Sıraya yerleşti.  604 milyon 474 bin 416 TL’lik net satış gerçekleştiren Özlem Tarım’ın bu yıl sadece yem satışları değerlendirmeye girdi.

     Salihli’nin sanayi alanında büyük bir gelişme içinde olduğunu belirten Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Türkiye genelinde yapılan değerlendirmede listede üst sıralarda yer alan Salihlili sanayicilerin başarısının tesadüfi olmadığını kaydetti. Yüksel, sanayideki gelişmenin en önemli göstergelerinden birinin Salihli Organize Sanayi Bölgesi olduğuna işaret ederek, şu değerlendirmeyi yaptı:
     “Yüzde 100 doluluğa ulaşan Salihli OSB’nin birinci etaptan sonra, ikinci etaptaki arsa tahsisleri de kısa zamanda tamamlandı. Şimdi de üçüncü etap için yer belirleme çalışmaları devam ediyor. Salihli OSB, istihdam açısından çok kısa zamanda Manisa’da ikinci sıraya yükselecek. Gelişmeler bunu gösteriyor.
     Üyelerimizin başarısıyla gurur duyuyor, onları tebrik ediyoruz. Yakın zamanda bu üç firmaya yenilerinin eklenmesini bekliyoruz.”


+ Benzer Haberler
» Dünya Ege’nin balığını sevdi
» 10 yıl vadeli tahvil ihracında faiz düştü
» KKM’nin maliyeti 60,6 milyar TL
» Tasarruf sahiplerinin üçte biri KKM’yi tercih ediyor
» Tarım-ÜFE yıllık %157,89 arttı
» İzmir’in UNESCO’ya adaylık dosyası teslim edildi
» “Kemeraltı’nda otel sayısını artırmalıyız”
» SGK İzmir, günde 570 talebe cevap veriyor
» Hackerler de modayı takip ediyor
» Akıllı telefonlar hackerler için kazanç kapısı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 16.08.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni