• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Sanayinin yeni buluşma noktasına ilgi artıyor

02 Aralık 2021 Perşembe 13:00
12
14
16
18

Sanayinin yeni buluşma noktasına
ilgi artıyor


   ► Ticarete yeni bir soluk getiren sanayiplatformu.com, sanayinin 4 ana kolunda işini büyütmek isteyen KOBİ’lere yüksek katma değer sunuyor

           HABER MERKEZİ      
     Türkiye’nin sektör odaklı dijital organize sanayi bölgesi sanayiplatformu.com, tedarikçi bulma ve talep-teklif sürecini dijitalleştiriyor. Makine imalatı, talaşlı imalat ve diğer işçilikler, hırdavat ve malzeme sektöründe faaliyet gösteren firmaları bir araya getiren yerli ve milli platform; bağlantı kurmak, bilgi edinmek, iş sağlamak ve en önemlisi de ticaret hacmini büyütmek isteyenler için online bir alan sağlıyor. Platformun avantajlarından bahseden Sanayiplatformu.com Kurucu Ortağı Lale Yumrukçal, kullanıcıların neden bu platformu tercih etmeleri gerektiğini anlattı. Yumrukçal, sanayiplatformu.com’un tercih edilmesinin en önemli sebebinin hızlı ve nokta atışı sonuçlar sunan bir pazar yeri olmasının yanı sıra aranan tedarikçinin kolay bulunması için dört ana sektörün altında detaylı bir sektör dizinine ev sahipliği yapması olduğunu vurguladı.
     Zaman ve kaynak tasarrufu ile verimli satın alım yapmak isteyen alıcı firmalar ve ticaretlerini büyütmek isteyen tedarikçi firmalar için oluşturulmuş etkin bir buluşma alanı olan sanayiplatformu.com, ticari süreçlere farklı bir soluk getiriyor. Birbiriyle ilişkili dört ana sektördeki firmaları buluşturan sanayiplatformu.com, tamamen bu dört sektör özelinde uzman hizmet ve operasyonel süreçlerde dijital bir alt yapı sağlıyor. Kısa sürede sanayinin en dikkat çeken platformları arasına girmeyi başaran online B2B iletişim ağı sanayiplatformu.com, bir nevi sanayi çarkı oluşturarak bu sistemin her bir dişlisine hizmet verecek bir sistem sunuyor. Sistemde iki farklı üyelik modeli olduğuna dikkat çeken Sanayiplatformu.com Kurucu Ortağı Lale Yumrukçal, üye olan alıcı, imalatçı, üretici ve tedarikçilerin neden bu platformda olmaları gerektiğini açıklıyor.

SATIN ALMA SÜRECİNİ HIZLI VE VERİMLİ HALE GETİRİYOR
     Sistemin satın alma sürecini hızlandırdığını ifade eden Yumrukçal; “Yeni düzende hız, mobilite ve esneklik rekabette öne geçmek için firmaların elini büyük oranda güçlendiriyor. Firmaların işlerine değer katacak tedarikçileri arama motorlarından bulmak için zaman ve efor harcaması, yeni düzenin hızını yakalama konusunda sorunlara neden oluyor. Doğru tedarikçilere tek yerden ulaşma imkânı sunan sanayiplatformu.com ise ihtiyaçlara cevap veren, kullanıcı dostu çalışma prensibi sayesinde alıcı ve imalatçıların zaman ve maliyet avantajı elde etmesini sağlıyor. İmalatçının aradığı ürünün tedarikçisinin bilgilerine kolaylıkla ulaşarak tam da ihtiyacı olan firmalarla bulmasını sağlayan platform, geniş sektör dizini sayesinde güçlü bir tedarikçi havuzu oluşturuyor ve detaylı sektör ağacı sayesinde en niş alanlarda dahi kaynak bulmayı kolaylaştırıyor. Oluşturulan talepler, sektör ağacında ilgili sektöre ait satın alma talepleri bölümünde dizinleniyor ve aynı zamanda ana talepler havuzunda da görüntüleniyor. İstenildiği takdirde aynı talebi ilgili sektördeki tedarikçi ağından seçilen çok sayıda tedarikçiye tek tuşla iletme fırsatı veriyor. Gelen teklifleri sistem üzerinden takip etme olanağı sunan platform, teklif alma sürecini de kolay hale getiriyor. Bu platformda, özellikle makine imalatçılarına imalat süreçlerinde sürekli kullandıkları fason işçilik, malzeme ve hırdavat ihtiyaçları için kapsamlı bir tedarikçi havuzu sunmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

TEDARİKÇİLER BU PLATFORM İLE TİCARETİNİ BÜYÜTÜYOR
     Sanayiplatformu.com’un diğer bir ayağını oluşturan tedarikçiler için de önemli kazanımlar sağladığını vurgulayan Yumrukçal, “Rekabetin yoğun olduğu sektörlerde tedarikçilerin ürünlerini öne çıkarabilmesi ve tercih edilmesi büyük bir mücadeleye dönüşüyor. Bu anlamda sanayiplatformu.com’un tercih edilmesini sağlayan en önemli argüman, bu platformun tedarikçileri yeni alıcılarla buluşturarak rekabet edilen alanlarda görünür olma ve ticaretlerini büyütme fırsatı sunması. Şöyle ki; birçok tedarikçi platformumuza pazar yeri dizinine dahil olup tedarikçi ağına katılabilmek için ücretsiz şekilde üye oluyor. Bu sayede tedarikçi, faaliyet gösterdiği tüm alanlarla ilgili olarak sektör ağacında dizinlenirken, ürün/sektör/hizmet araması yapan alıcıların da tedarikçilere ulaşması kolaylaşıyor. Alıcılar, üreticiler veya imalatçılar tedarikçilerin firma bilgilerini, ürün kataloğunu, işçilik hizmetlerini inceleyebiliyor, tedarikçiler ise gelen talebe hızlı bir şekilde teklif verebiliyor” dedi.

ATIL DURUMDAKİ EKİPMANLARIN SATIŞINDAN İŞ İLANI VERMEYE KADAR BİRÇOK AVANTAJ VAR
     Tedarikçilerin tıpkı üreticiler gibi satın alma taleplerine verilen teklifleri kaydedip raporlayabileceğini belirten Lale Yumrukçal; “Sanayiplatformu.com’un tedarikçiler özelinde sunduğu birçok ayrıcalıklı hizmet bulunuyor ve tedarikçiler işlerini geliştirmek için hizmetlerine sunulan bu alanlardan faydalanabiliyor. Örneğin; ellerindeki fazla stokları, kampanyalı ürünleri ya da satışı yapılmak istenilen ikinci el makineleri sergileyebilen tedarikçiler, atıl durumdaki ekipmanlarını elden çıkarabiliyor. Üstelik tedarikçiler, ihtiyaçları olan pozisyonlar için sistemde iş ilanı da yayınlayabiliyor. Sitenin bir diğer önemli özelliği ise süreçleri kayıtlı hale getirmesi olarak dikkat çekiyor. Firmaların yapacağı tüm satın alma geçmişi kayıtlı hale getirilerek istendiği takdirde raporlanabiliyor. İşini geliştirmek isteyen ve yeni dijital düzende yer almak isteyen tüm sanayi KOBİ’lerini platforma davet ediyoruz” sözleriyle platformun avantajlarını paylaştı.


+ Benzer Haberler
» Yeni vak’a sayısı inmiyor ama iyileşen ssyısı artıyor
» Kurulan şirket sayısı 2021’de yüzde 8,3 arttı
» Petrol Ofisi’nin tesislerinde depolama tarifesi tadil edildi
» E-arşiv fatura düzenleme matrahı indirildi
» Türkiye’nin en beğenilen 50 CHRO’sundan biri oldu
» Bornova’da yatırım yılı
» Türk yatırımcısının gözü Mısır’da yeni yatırımlarda
» Ölçü aletlerinin muayene ücretlerinde indirim oranları belirlendi
» Başkan Arda’ya ilkokulunda duygulandıran sürpriz
» İAOSB’de 72 saatlik elektrik kesintisi


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 22.01.2022
  Ticaret 21.01.2022
  Ticaret 20.01.2022
  Ticaret 19.01.2022
  Ticaret 18.01.2022
  Ticaret 17.01.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni