• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Türev patronluğu öğretecek

12 Mart 2018 Pazartesi 17:00
12
14
16
18

Türev patronluğu öğretecek

   ► Türev Danışmanlık, bu yıl 5. Patronlar Kampı ve 4. Profesyonel Yöneticilik Zirvesini gerçekleştiriyor.

           ÖZGE ÇEVİK     
     İzmir merkezli danışmanlık şirketi Türev Danışmanlık, bu yıl 5. Patronlar Kampı ve 4. Profesyonel Yöneticilik Zirvesini gerçekleştiriyor. Şirketin beş markasından birisi olan Türev Eğitim Danışmanlığı tarafından organize edilen ve düzenlenen 5. Patronlar Kampı Kuşadası’nda yer alan Ephesia Holiday Beach Club Tatil Köyü’nde 4 – 5 – 6 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Her yıl farklı bir tema ile yapılan ve bu yılki teması da ‘Satış ve Pazarlamada Yeni Trendler’ olan 4. Profesyonel Yöneticilik Zirvesi de 6 Ekim 2018 tarihinde Ege Palas otelinde yapılacak. Bu yıl gerçekleştirilecek olan Patronlar Kampı ve Profesyonel Yöneticilik Zirvesi öncesi gerçekleştirilen basın toplantısı ile zirve hakkında bilgi paylaşımı yapıldı. Toplantıya, Türev Danışmanlık Kurucusu ve Grup Başkanı Bülent Orta, Türev İş Geliştirme Yöneticisi Dr. Savaş Tavşancı ve geçtiğimiz yıl Patronlar Kampına katılan Şahinler Hafriyat Genel Müdürü Ünal Şahin katıldı.

Patronlar deneyimlerini paylaşıyor
     Toplantıda konuşan Türev Danışmanlık Kurucusu ve Grup Başkanı Bülent Orta, bilginin paylaşarak çoğalacağını düşündüklerini dile getirerek, “Bu yüzden Patronlar Kampı’nı başlattık. İş hayatında bir takım iyi şeyler yaşadığız gibi birçok sorunla da karşılaşıyoruz. Bu etkinlikte şirketleri yöneten şirket hissedarlarının bu yaşadıkları olumlu ya da olumsuz süreç içerisinde hangi olaya nasıl değerlendirebiliriz, bunu dışarıdan nasıl bakabiliriz ve aldığımız kararın ne kadar doğru olduğunu bu kampta değerlendireceğiz. Patronlar yaşadıkları deneyimleri kampta paylaşıyor. Sadece eğitim olarak düşünmedik aynı zamanda dinlenme ve gelişme de olmasını istedik. Her yıl uygulama tarafından farklı uygulamalar koyduk. Klasik bir eğitimden ziyade farklı uygulamaları eğitime dahil ettiğimiz bir kamp oldu. Şirket patronları bu etkinlikte hem dinleniyor, hem eğleniyor hem de deneyim paylaşımlarıyla yeni bir şeyler öğreniyor. Bir eğitim ve deneyim paylaşımı olarak görüyoruz. Patronlar kampına katılımı sınırlı tutuyoruz. Maksimum 15-20 seviyesinde tutuyoruz ve yılda sadece bir defa yapıyoruz” diye konuştu.

Sosyal temalı otorumlar
     Profesyonel Yöneticilik Zirvesi’ne ise geniş katılımlı etkinlik yapabilir miyiz düşüncesiyle yola çıktıklarını ve bu yıl 4’üncüsünü yaptıklarını belirten Orta, bu yılki ana temanın yanında sosyal temalı oturumlarında olacağını açılayarak, “Her yıl farklı temalarda bu zirvemizi gerçekleştiriyoruz. Bu yılki temamızı ‘Satış ve Pazarlamada Yeni Trendler’ olarak belirledik. Hem katılımcılar hem de konuşmacılar açısından kazan kazan ilişkisi oluşturmaya çalışıyoruz. Ayrıca bu yıldan itibaren Profesyonel Yöneticilik Zirvesi’ne sosyal bir tema oluşturmak istedik. ‘İş Hayatında Kadın Çalışanların Yeri’ başlıklı sosyal bir tema da oluşturduk. Bu programda her alanda kadın yönetici ve uzmanın konuşmacı olarak katılacağı bir oturum olacak. Zirvede sosyal temayı da işleyeceğiz. Bundan sonra ana temanın yanında bir de sosyal tema olacak” şeklinde konuştu.

“Patronlar Kampı bizi patronluğu öğretti”
     Geçtiğimiz yıl Patronlar Kampı’na katılan Şahinler Hafriyat Genel Müdürü Ünal Şahin ise zirvede elde ettikleri bilgilerin kendilerine çok yararlı olduğunu belirtti. Bilgi paylaşımların firmalar için çok önemli olduğuna dikkat çeken Şahin, “İnanılmaz başarılı eğitimler aldık. Patronlar olarak ne kadar akıllı olsak da bazen puzzle birleştiremiyoruz. Bu puzzleları birleştirmeyi bu kamp sayesinde daha iyi öğrendik. Patronlar Kampı bizi patronluğu öğretti” dedi.
     Türev İş Geliştirme Yöneticisi Dr. Savaş Tavşancı, Türev olarak bugüne kadar 85 bin saat eğitim verdiklerini ve bu yıl sonunda 100 bin saati doldurmuş olacaklarını belirtti.

     Türkiye’nin dışında faaliyet gösteren bir firma olduklarını ifade eden Dr. Tavşancı, Pakistan’da Karachi ofisimizi açtıklarını söyledi. 5. Patronlar Kampı ve 4. Profesyonel Yöneticilik Zirvesi hakkında bilgi veren Dr. Savaş Tavşancı, şöyle konuştu: “Şirket patronlarının katılımına açık olan ve 2013 yılından bu yana yapılan Patronlar Kampı’nda bu yıl 4 konuşmacı liderlik, strateji, finans, satış, kişisel gelişim ve iş diplomasisi alanlarında 7 seminer, 2 söyleşi ile deneyimlerini paylaşacak. Konaklamalı yapılacak eğitim kampında patronların eğitimlerin haricinde outdoor aktiviteler ile hem eğlenip hem de kısa süreli tatil yapmalarına imkan sağlanacak. İzmir’de 2012 yılında başlayan ve şuanda geleneksel hale gelen Profesyonel Yöneticilik Zirvesi’nde ise alanlarında başarılı ve tanınmış 10 ile 20 farklı konuşmacıyı (Başkan, CEO, Yönetici, Yazar, Danışman, Uzman ve Akademisyen) iş profesyonelleri ile bir araya gelecek. Ayrıca 4. Profesyonel Yöneticilik Zirvesi 200 ile 300 kişi arasında dinleyicinin katılımıyla gerçekleştirilmesi hedefleniyor.”

 


+ Benzer Haberler
» Haziranda ihracat 23,4 ithalat 31,5 milyar $
» İnoSuit, ihracatta katma değer yaratmaya devam ediyor
» Torba yasa kabul edildi
» Güzelbahçe Yerleşkesi Mimari Proje Yarışması kazananları belirlendi
» Temassız kartlarda şifresiz işlem limiti yükseltildi
» Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü bina inşaatı yaptıracak
» Seferihisar Düzce’de ekinezya fideleri ilk kez toprakla buluşturuldu
» İş dünyasının ara zam görüşü olumlu
» Bodrum S Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü ekmek satın alacak
» DTO İzmir’in yeni binasında Kabotaj Bayramı kutlandı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.07.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni