• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Veriye dayalı analiz artık çok kolay

22 Ocak 2022 Cumartesi 09:00
12
14
16
18

Veriye dayalı analiz artık çok kolay


           HABER MERKEZİ      
     İş zekası büyük ölçekli verileri anlamlı ve işletmenin amacına uygun bir şekilde kullanılabilir bilgiye dönüştürmede ihtiyaç duyulan datayı sağlamaya yardımcı olarak, karar verme sürecini hızlandırır. İstediğiniz an, istediğiniz yerde ulaşacağınız anlık bilgi ve raporlama sistemleri sayesinde riskler daha görünür hale gelir, böylelikle gerekli önlemleri almanız kolaylaşır.
     İhtiyacınız olan dataya entegrasyon doğru bir şekilde sağlandıktan sonra verinizi grafikler, haritalar, tablolar ve hız göstergeleri gibi birçok görsel bileşenle sunmak mümkün hale gelir. İş zekası uygulamalarının yetkilendirdiği ölçüde belirlenen formatta hazırlanan raporlar sayesinde markalar artık çok boyutlu analizi tek bir tuş ile saniyeler içinde gerçekleştirebilme imkanı buluyor.

İŞ ZEKASI İLE ZAMANDAN TASARRUF EDİN!
     İş zekasının hayatımıza en önemli katkılarından biri zamandan tasarruf sağlaması. Örnek vermek gerekirse, bir personelin günde 10 dakikasını harcayarak oluşturduğu rapor için, hata yapma olasılığını sıfır olarak kabul ettiğimizde dahi, rapor hazırlamak için harcadığı zaman; haftada 50 dakika, ayda 200 dakika, yılda ise ortalama 2400 dakikadır.
     Muhasebe, satış, finans, SSH, pazarlama vb. gibi departmanların kendilerine özgü raporlama biçimleri bulunmaktadır. Ortalama bir firmanın iş veren veya üst düzey yöneticileri için 5 farklı raporlama sistemi olduğunu düşünürsek, işin raporlamasına harcanan zamanın yılda 12000 dakikanın üstünde olduğunu göstermektedir. Bu veriye dayanarak raporlama için çalışan personel yıl içerisinde ortalama 1 ayını sadece rapor hazırlayarak geçirmektedir. Durum böyle olunca kurumlar iş zekası sistemlerini kullanarak personellerinin harcadığı zamanı daha verimli hale getirmenin yollarını aramaktadır.

ANLIK BİLGİ VE RAPORLAMA SİSTEMİ İLE İŞ ZEKASI YANINIZDA
     Dijital Gen geliştirdiği bilgi ve raporlamaya dayalı iş zekası uygulaması GenPort ile veriyi saniyeler içerisinde tek bir tıkla analiz etmenize imkan tanıyor. Yeni nesil uygulama sayesinde kimseye ihtiyaç duymadan, belirlediğiniz şablonla istediğiniz bilgi ve rapora ulaşmak mümkün.
     GenPort yetkilendirme sistemi sayesinde çalışan bazlı raporlama olanağı tanır. Hızlı altyapısıyla raporlamaya harcadığınız zamanı üstlenir, böylelikle vaktiniz size kalır. 7/24 yanıt veren sistem sayesinde dilediğiniz zaman mobil ortamda güncel raporlarınıza ulaşmanızı sağlar.
     GenPort’un çoklu ve karmaşık verileri olabildiğince hızlı bir şekilde anlaşılabilir hale getirmeye odaklandığını vurgulayan Dijital Gen kurucusu Sercan Kasım “Verilerinizi anlık olarak izliyor ve yönetebiliyor olmak sizleri bir sonraki hamlenize çok daha hızlı ulaştırır. Firmalar için katma değeri yüksek, performans ve verimliliği artırmaya odaklanan uygulamalar üzerinde çalışarak, iş zekası çözümleri sunmaya ve geliştirmeye devam edeceğiz.”dedi.


+ Benzer Haberler
» Deniz kenarında festival heyecanı 20.000 kişi katılımla gerçekleşti
» 17 ilde 243 arazi özelleştirilecek
» Elektrikte dengeleme güç azami fiyat limiti yükseldi
» Beijing’de sürücüsüz taksiler için ilk ruhsatlar verildi
» Borsa İstanbul’da Gong, Sun Tekstil için çaldı
» 2021’de trafik kazalarında 5 bin 362 kişi hayatını kaybetti
» İzmir, rüzgârın devlerini ağırlayacak
» Darphane mal ve hizmet alımları doğrudan temin edilebilecek
» Letonyalıların Türkiye’de vizesiz kalış süresi 90 güne uzadı
» Makine ihracatı ilk 4 ayda 8,3 milyar dolar


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 20.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni