• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

“Yastık Altı Masalları” otizmli çocuklar için okunacak

26 Mayıs 2022 Perşembe 15:00
12
14
16
18

“Yastık Altı Masalları”
otizmli çocuklar için okunacak


           HABER MERKEZİ      
     Muzipo Kids “Aynı Gökyüzünün Çocuklarıyız” Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında iki büyük projeyi hayata geçirdi.
     Muzipo Kids Kurucu Ortağı Aslı Olgun, çocukların farkındalıklarını geliştirebilecekleri duygu ve düşüncelerinin farkına vararak onları yönetebilmeyi öğrenebilecekleri Yastık Altı Masalları” adını verdiği uygulamalı bir e-kitap projesine imza attı. Otizmli çocuklar yararına çıkarılan kitap ile, çocukların duygu ve düşüncelerinin farkına varması ve yönetmeyi öğrenmesi amaçlanıyor.  
     Olgun, çocuklarda mindfulness bilincini sürdürülebilir kılmak amacıyla üçüncü kitabını tamamladı. Zihin Sokağının Oyunları ve Zihin Sokağının Oyunları Uygulama kitaplarının ardından şimdi de Yastık Altı Masalları’nı çocuklarla buluşturan Olgun, kitabının gelirinin otizmli çocuklar yararına hareket alanları kurulması için kullanılacağını açıkladı.

     Olgun, “0-6 yaş aralığındaki çocuklara bilerek veya bilmeyerek yüklenen alışkanlıklar ve inançlar, tepkilerimizi oluşturuyor.  Yetişkinlik dönemimizde de bu düşüncelerle hayatımıza devam ediyoruz. Bu kitapla çocuklarımızın hem farkındalıklarını geliştirmelerini hem de daha huzurlu hayatlarını devam ettirmelerine katkı sağlamayı umuyorum. Diğer kitaplarımda olduğu gibi, bu kitabımın geliri de tüm çocuklarımızın eşit haklara sahip olması gerektiğini savunduğumuz “Aynı Gökyüzünün Çocuklarıyız – Sosyal Sorumluluk Projemiz” kapsamında değerlendirilerek, otizm tanısı almış çocuklarımız yararına bağışlanacak. Bu sayede çocukların hayatlarını daha kolay devam ettirmelerine katkı sağlamayı umuyorum ve son derece mutluyum” diye konuştu.  

9. BEDELSIZ OYUN VE HAREKET ALANI NAR TANELERI ÖZEL EĞITIM KURUMU İÇINDE AÇILDI
     “Hareket ederek büyüyen sağlıklı nesiller” mottosuyla çocuklar için spor algısını yeniden tanımlayan Muzipo Kids, “Her çocuğun oyun oynama hakkı vardır” ilkesini benimseyerek hayata geçirdiği “Aynı Gökyüzünün Çocuklarıyız” sosyal sorumluluk projesiyle Türkiye’nin her yerinde çocuklara hareket ve oyun hayalini ulaştırmaya devam ediyor.

     Proje kapsamında, Türkiye’nin farklı şehirlerindeki cezaevleri ve sevgi evleri başta olmak üzere, bugüne kadar kurulan 8 adet Muzipo Kids Oyun ve Hareket alanı ile 7000’den fazla çocuğun gerçek potansiyellerini keşfedebilecekleri, eğlenceli, güvenli ve haklarını gözeten bir ortamda, anı dolu dolu yaşamaları sağlanarak, denge, koordinasyon ve esneklik becerilerini geliştiren hareket eğitimleri gerçekleştirildi.

     Projenin son noktası, İzmir Narlıdere’de otizm tanısı almış, down sendromu, zihinsel ve bedensel engel durumu olan çocuklara hizmet veren Nar Taneleri Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi içinde açıldı.
     Çocukların bu alanda yapacakları hareketli aktiviteler sayesinde, duyu bütünlemede gelişim sağlayarak, denge ve koordinasyon, psikomotor becerileri, temel motorik hareket becerileri gibi alanlarının desteklenmesi sağlanmaktadır.


+ Benzer Haberler
» Haziranda ihracat 23,4 ithalat 31,5 milyar $
» İnoSuit, ihracatta katma değer yaratmaya devam ediyor
» Torba yasa kabul edildi
» Güzelbahçe Yerleşkesi Mimari Proje Yarışması kazananları belirlendi
» Temassız kartlarda şifresiz işlem limiti yükseltildi
» Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü bina inşaatı yaptıracak
» Seferihisar Düzce’de ekinezya fideleri ilk kez toprakla buluşturuldu
» İş dünyasının ara zam görüşü olumlu
» Bodrum S Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü ekmek satın alacak
» DTO İzmir’in yeni binasında Kabotaj Bayramı kutlandı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 04.07.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni