• Anasayfa  • Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv  • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Yerli girişim ZGN Otonom ve Robotik, yatırım turuna çıktı

04 Ocak 2022 Salı 13:00
12
14
16
18

Yerli girişim ZGN Otonom ve Robotik, yatırım turuna çıktı


           HABER MERKEZİ      
     Kendi geliştirdiği giyilebilir otonom operasyon teknolojisi ile fabrikaları otonomlaştıran yerli girişim ZGN Otonom ve Robotik, dünyaya açılmak için yatırım turuna çıktı.
     Endüstriye yönelik otonom operasyon çözümleri ve uygulamaları yerli girişim ZGN Otonom ve Robotik, hızla büyümeye ve global yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor.
     Aldıkları yatırımlarla iş hacimlerini büyütüp global pazarlara açılmayı hedeflediklerini belirten ZGN Otonom ve Robotik CEO’su Özgün Yabalak “Tamamen yerli sermaye ile yaptığımız girişimin ilk turda Almanya menşeili DGR Project firmasından ciddi bir yatırım alması bizim için çok büyük bir gurur kaynağı oldu. 2020 yılının son çeyreğinde ürünümüzü satışa hazır hale getirip ilk satışımızı yaptıktan sonra 2021 Şubat ayında yani altı ay gibi kısa bir zamanda aldığımız yatırım bizi ileriki dönemler için motive etmesinin yanı sıra hedeflerimize yeni bir perspektif kazandırdı. Gelen yatırımlar ile ZGN Otonom ve Robotik’i insan kaynakları, hizmet ve ürün tedariki anlamında sektörün lideri haline getirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

“HEDEF GLOBAL PAZARLAR”
     Bir Türk markası olarak dünya sanayisine çözüm sunan kompakt bir yapı geliştirmeyi hedeflediklerini belirten ZGN Otonom ve Robotik CEO’su Özgün Yabalak, “İki ana hedefimiz var. Yaptığımız yurtdışı pazar araştırmalarında Ortadoğu, Batı - Orta Asya ve Doğu Avrupa’da ciddi bir potansiyelimiz olduğunu gördük. Bu pazarlarda faaliyetlerde bulunabilmek adına 2022 yılının ilk yarısında Avrupa’daki ilk ofisimizi açmayı planlıyoruz. Türk markası olan ve Rusya, Bulgaristan, Romanya, Kazakistan, Mısır’da faaliyet gösteren firmalarla yaptığımız görüşmelerle birlikte, bu pazarlarda matematiksel olarak kanıtlanabilir ve hızlı ulaşılabilir potansiyelimiz olduğunu keşfettik. Buralarda gerçekleştirdiğimiz firma bazlı fizibilitelerle elde ettiğimiz sonuçlara istinaden 2022’de çözümümüzü bu ülkelerde de yaygınlaştırmak istiyoruz.

     Yurtdışı operasyonlarını başlattıktan sonra ana hedefimiz ve sektörümüze sunduğumuz değer önerimiz olan “Bir haftada sahada devreye alınan otonom araç” uygulanabilmesi için kısa vadede ulaşılabilir potansiyele bağlı olarak kapasitemizi artırmak ve uzun süren donanımsal tedarik süreçlerinin etkisini ortadan kaldırmak adına bu alanda bir çalışmaya başlamak amacıyla 2022’nin ikinci yarısında yatırım turuna çıkacağız. Alacağımız yatırımla birlikte hem büyük endüstriyel araç firmalarına modüler otonom operasyon sistemi tedarikini birkaç ayda değil sadece bir haftada yapabilmeye başlayacak, yazılım ekiplerimizi genişleterek şu anda dışarıdan hazır olarak aldığımız lokalizasyon çözümünü kendi içimizde geliştirme çalışmalarına başlayacağız. Hali hazırda Türkiye’nin büyük sanayicileri ile iş birliklerimiz devam ediyor. Doğru strateji ile doğru zamanda, emin adımlarla ilerleyeceğiz. Pandemi döneminde gerçekleştirdiğimiz büyümeyi, deneyimli ekibimiz ile istikrarlı bir şekilde devam ettireceğiz.” dedi.


+ Benzer Haberler
» Vak’a test oranı ilk kez %19’un üzerine çıkarak yeni bir rekor kırdı
» İhracatçı, tarım ürünü kısıtlamasından çekiniyor
» Tarım ihracatının zirvesinde Ege Bölgesi var
» MB enflasyon beklentisini %23,2’ye yükseltti
» “Enflasyonda ortak nokta tedarik zinciri problemi”
» Yabancılara konut alım satımında döviz bozdurma zorunluluğu getirildi
» Sami Azar hayatını kaybetti
» BOTAŞ: Bütün kompresör istasyonları, tesis ve üniteleri çalışıyor
» CHP’li belediye başkanlarından yeni bütçe talebi
» Meskenlerdeki elektrik tüketimi azaldı


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 28.01.2022
  Ticaret 27.01.2022
  Ticaret 26.01.2022
  Ticaret 25.01.2022
  Ticaret 24.01.2022
  Ticaret 22.01.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni