• Künye  • Kurumsal  • Reklam  • Üyelik  • Arşiv      • Site Haritası  RSS 
YAZARLAR  |  GÜNCEL  |  GÖRÜNTÜLÜ  |  ÖZEL  |  SOHBETLER  |  FİNANS  |  İHALELER  |  BORSALAR  |  RESMİ GAZETE

Yolcu360’ta bayram yoğunluğu

29 Nisan 2022 Cuma 09:00
12
14
16
18

Yolcu360’ta bayram yoğunluğu


           HABER MERKEZİ      
     Similarweb.com verilerine göre Türkiye’nin en çok ziyaret edilen araç kiralama platformu Yolcu360’ın rakamlarına göre bayram dönemi araç kiralama rezervasyonları büyük bir ivme kazandı.
     Yolcu360 CEO’su Umut Yıldırım, bayram tatili sebebiyle yapılan araç kiralama oranlarında geçtiğimiz seneye oranla yüzde 205’lik bir artış yaşandığını söyledi. Yıldırım, “Misafir mutluluk saplantılı bir anlayışla hizmet veren bir markayız. Bayramlar büyük kavuşmaların yaşandığı ve özlemlerin giderildiği dönemler. Misafirlerimizin bu dönemde araç kiralamaya ilgisi yüksek. Şimdiden ekosistemimizdeki araçların yüzde 53’ü kiralandı. Tahminimiz, ülkemizde 60 bini aşkın kiralık aracın bayram tatili nedeniyle yola çıkacağı yönünde. Bu, yurt içinde ve yurt dışında yaklaşık 240 bin kişinin sevdiklerine ve istedikleri yere bizimle ulaşacaklarını gösteriyor” dedi.

ARAÇ KİRALAMAK TASARRUF SAĞLIYOR
     Bayramda araç kiralamanın özellikle kalabalık aileler ve arkadaş grupları için son derece cazip olduğunu söyleyen Yıldırım, “Tek kişiyseniz veya bayram boyunca tek bir yerde konaklayacaksanız toplu ulaşım tercih edebilirsiniz. Fakat 3 ila 5 kişilik bir aile ya da grupsanız ve ‘Bayramınız Bayram Olsun!’ istiyorsanız araç kiralamak büyük avantaj. Hem yolculuk hem de gideceğiniz yerdeki günlük kullanım ihtiyaçlarınız için kiralık araç size tam bir özgürlük sağlıyor. Bayram rezervasyonlarına baktığımızda bu tür kiralamaların öne çıktığını görüyoruz. Aşı sonrası istatistikler olumlu gitse de bir kesim misafirimiz güvenli yolculuk için araç kiralamayı tercih ediyor. Yol nereye götürürse diyen özgür gezginlerimiz ise her zamanki gibi, rezervasyonlarını seyahatlerinden uzun zaman önce hem de çok avantajlı fiyatlarla yaptılar. Koşulsuz iptal ve kesintisiz iade süreçlerimiz de dahil olmak üzere her adımda misafir mutluluğunu sağlamak için biz de her aradıklarında yanlarında olacağız” dedi.

ARAÇ KİRALAMANIN EZBERLERİNİ BOZMAYA DEVAM
     Yolcu360, yatırımları ve yaklaşımı ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi ve bu büyümedeki en önemli faktör şirketin yenilikçi yaklaşımları. Umut Yıldırım, ortaya konan en önemli farkın hayatı kolaylaştırma eğilimi ve mutluluk saplantısı olduğuna vurgu yaptı. Yıldırım, “Sektörün neredeyse tüm alışkanlıklarını değiştiriyoruz ve misafirlerimiz bundan son derece memnun. Uygulamamız ve web sitemizden 1 dakikadan daha kısa sürede kolayca araç kiralayabiliyorlar. Bürokrasi yok, hayatı zorlaştıran ayrıntılar yok. Online tercih etmezlerse, tek odağı çözüm üretmek ve mutlu etmek olan Yolcu360 Misafir Merkezi, 7/24 hizmet veriyor. Erken rezervasyonla sektörü hareketlendirdik ve en önemlisi araç kiralamayı günlük yaşamın bir parçası haline getirdik. Şu anda 22 milyonu aşkın yıllık trafiğimizle araç kiralamada yurt içinde birinci, dünya sıralamasında ise en büyük ilk otuz arasındayız, bu başarımızı partnerlerimizle de paylaşıyoruz” dedi.

ERKEN REZERVASYON YAPANLAR KAZANDI
     Yolcu360, araç kiralama sektöründe bir ilki gerçekleştirerek yolculuk ve tatil planlarının içinde araç kiralamanın da yer almasını ve erken rezervasyonun araç kiralamayı da kolaylaştırmasını sağladı. Şirket, geçen Mart ayında misafirlerine Efsane Bahar İndirimi sunmuştu. “Erken Planla, Yıl Boyu Tasarruf Et” mottosuyla hayata geçirilen indirimden yararlanan misafirler hem bayram döneminde hem de tüm yıl boyu yapacakları kiralamalar için avantaj elde etmişlerdi.
     Global internet ölçme ve karşılaştırma sitesi Similarweb.com’un Mart 2022 verilerine göre araç kiralama kategorisinde Türkiye’nin en çok ziyaret edilen araç kiralama platformu Yolcu360.com oldu.


+ Benzer Haberler
» İş insanları ile Finans Dünyası İzmir’de buluşuyor
» “Sigara ve alkole yapılan zamlar kaçağı artırır”
» “Yıkım kararını yargıya taşıyacağız”
» ‘1 milyon istihdam’a İzmir’den büyük destek
» Kurulan şirketlerde 2022’nin ilk 4 ayında %6,3 artış
» 400 bin ton şeker ithalatı için tarife kontenjanı açıldı
» Anamur Orman İşletme Müdürlüğü karayolu işleri yaptıracak
» Delice zeytinlikleri ekonomiye kazandırılıyor
» İş arayanla işçi arayan buluştu
» Bulancak Belediyesi hazır beton satın alacak


ÇOK OKUNANLAR
bu hafta | bu ay
Foto/Video Galeri
  Ticaret 27.05.2022
Para Piyasaları
Hava Durumu
Takvim
Üye Giriş
E-Posta :
Şifre :
Beni Hatırla
     
      Üye Olmak İstiyorum
      Şifremi Unuttum
Bu sitenin tüm hakları saklıdır Ticaret Gazetesi    rt.moc.isetezagteracit @ ofni