Salı, Mayıs 28, 2024

Urla’da bu yaz sağlıkta memnuniyet artıyor

Urla Devlet Hastanesi Güzelbahçe Polikliniği

İzmir’in turizm merkezlerinden Urla’da hizmet veren Urla Devlet Hastanesi, sezonda bölgenin sağlıkta yüz akı olarak hizmet sunuyor
 
Urla Devlet Hastanesi yaz sezonunda artan ilçe nüfusuna şifa kaynağı olan bölgede sağlığın markası ve güvenli limanı olmaya devam ediyor. Hastanede ki sağlık çalışanlarının özel gayreti ve fedakârlığıyla konumunu sağlık alanında önemli bir noktaya taşıyarak yoğun yaz günlerinde hasta ve çalışan memnuniyetini korumaya devam ediyor.Hastanenin aylık hasta başvuruları incelendiğinde; özellikle yaz dönemlerinde (haziran, temmuz, ağustos) hasta sayılarındaki artış rakamlara yansıyor. Örneğin Şubat 2022 de acil servis başvuru sayısı toplam 10 bin 131 iken bu sayı Temmuz 2022 de 18 bin 564 başvuruya ulaşmış durumda.  İlgili dönemler kıyaslandığında hasta sayısında artış oranı yüzde 83,23 olarak tespit edilmiştir.


Acil servis hasta sayısında artış

Şubat 2023’de acil serviste hasta sayısı “11.105” iken Temmuz 2023’de “20 bin 300” olarak arttığı görülüyor. Bu artış oranı ise yüzde 82,80 olarak ölçülmüştür. Özet olarak; yaz mevsimi ile kış mevsimi arasında hastaneye başvuran hasta sayılarında % 82,80’lik artış olduğu biliniyor. 

Hasta ve çalışan memnuniyeti sağlanıyor

Mevsimsel geçişlerdeki hasta sayısındaki artışlar için sezon öncesi önlemler alınarak İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile özellikle doktor, hemşire gibi farklı unvanlarda personel sayıları artırılarak mağduriyetin önüne geçiliyor. Hasta ve çalışan memnuniyeti sağlanıyor. 

Birçok tedavi imkanı bulunuyor

Yaz sezonu nedeniyle Urla’ya gelen turist ve vatandaşların sağlık konusunda endişe durumunu ortadan kaldıran Urla Devlet Hastanesihem tatilini yaparken diğer taraftan da Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Merkezinden yararlanmaya imkan sağlıyor.GETAT Merkezinde uzman hekimler tarafından yapılan akupunktur, mezoterapi, ozon tedavisi, kupa, hacamat, kineziterapi (hareket tedavisi) işlemlerine yoğun ilgi gösterilmekte olumlu geri dönüşlerin neticesinde GETAT poliklinik başvuru sayıları da giderek artış görülmektedir.  Sağlık turizmi kapsamında da değerlendirilen bu hizmetler hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM