Cuma, Mart 1, 2024
spot_img

Bakan Işıkhan Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takım ile bir araya geldi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, İtalya’nın Padova kentinde düzenlenen Down Sendromlular Avrupa Şampiyonası finalinde Portekiz’i 2-1 yenerek altın madalya kazanan Futsal Milli Takımını Bakanlıkta ağırladı

Bakan Işıkhan, nazik ziyaretleri için hem yöneticilere hem de sporculara teşekkür ederek, “Kardeşlerimiz, inşallah istihdama girdiklerinde çalışma motivasyonlarını arttırmamız lazım. Spor da en önemli çalışma alanlarından bir tanesi. Ülkenin temsiliyeti noktasında çok büyük başarılara imza atan başta Birol Bey olmak üzere tüm kardeşlerimizi kutluyorum. Allah utandırmasın. Bizim üzerimize düşen neyse o noktada Bakanlığımızın kapısı sizler için her zaman açık olacaktır” diye konuştu.

Buluşmanın ardından sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Bakan Işıkhan, “Şampiyonlardan güzel bir ziyaret. Avrupa Şampiyonu olan Down Sendromlu Özel Futsal Milli Takımımız ile Bakanlığımızda bir araya geldik. Kendileriyle gurur duyuyor, nice başarılar diliyorum. Göğsümüzü kabartacakları yeni kupalar kazanacaklarına eminiz” ifadesinde bulundu.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM