Pazar, Temmuz 14, 2024

EBSO ve İZMİRGAZ, sanayiciler için anlaştı

EBSO İzmirgaz sanayici doğalgaz indirim imza Ender Yorgancılar

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ile İzmir Doğalgaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt A.Ş. protokol imzaladı. Söz konusu protokol ile İzmirli sanayici yüzde 30 indirimli olarak doğalgaza ulaşacak ve “Alo EBSO Doğalgaz Hattı” ile ortaya çıkan konularını İzmir Doğalgaz’a aktarabilecek.


“Alo EBSO Doğalgaz Hattı” ile sanayiciler konularını ilgili birime aktarabilecekler”

EBSO ve İzmir Doğalgaz arasından düzenlenen Protokol törenine EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, EBSO Başkan Yardımcısı Hakan Ürün ve İzmir Doğalgaz Genel Müdür Yardımcısı Cebrail Özdemir katıldı. Törende konuşan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar sanayici için enerji maliyetlerinin son derece önemli olduğunu belirtti.

Yorgancılar, “Özellikle enerji maliyetleri sanayicinin en önemli girdi kalemlerinden birisi. Bu maliyetlerin artmasıyla sanayicinin maliyetleri de otomatik olarak artmaktadır. İzmir Doğalgaz ile yaptığımız bu protokolle gerek fiyatlamalarda gerekse güvence bedellerinde indirimler uygulanacak. Ayrıca şu an doğalgaz kullanmayan üyelerimize uygun şartlarda doğalgazın ulaşması için yapılacak olacak çalışmalarda kolaylık sağlanması imkânı doğacak. İzmir Doğalgaz bünyesinde oluşturulacak “Alo EBSO Doğalgaz Hattı” ile de sanayiciler konularını ilgili birime aktarabilecekler. Bu anlaşmanın hem sanayicimize hem de İzmir’e hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“Sanayicilerimizle ülke üretimine destek için elimizden gelen katkıyı koymayı amaçlıyoruz”

İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik ise “Ege Bölgesi Sanayi Odası ile yaptığımız bu protokolle oda üyelerine yüzde 30’luk bir indirim yapıyoruz. Bu ciddi anlamda ve sanayiciye ilk kez yaptığımız bir indirim. Sanayicilerimize ve ülkemiz üretimine destek olmak amacıyla elimizden gelen katkıyı koymayı amaçlıyoruz. Güvence bedeli noktasında da desteklerimiz olacak. Ayrıca taksit imkanı sağlıyoruz” dedi. Yetik, “İzmir Doğalgaz olarak sanayicimizin yanında olmayı sürdüreceğiz.

Öyle ki; bir sanayici yaklaşık 10 bin konut abonesinin tükettiği doğalgazı tüketiyor. Bunu üretim için yapıyor. Biz onu öncelik aldık. Özellikle kapasitesi yüksek sanayi kuruluşlarımıza, organize sanayi bölgelerimize giderek buralarda sunumlar gerçekleştirip kendilerine en uygun şekilde doğalgazı ulaştırmayı hedefliyoruz. Protokolümüzün İzmir sanayisine hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. İmzalanan protokol ile abone bağlantı bedelinde yüzde 30 indirimle beraber anlaşmalı banka kredi kartlarına 12 aya kadar taksit uygulanacak. Güvence bedelinde ise sektörel bazlı çalışma süreleri üzerinden yüzde 30 indirim ve 6 taksit uygulaması yapılacak. Ayrıca 0232 449 39 39 – Dahili: 2514 numaralı telefon “Alo EBSO Doğalgaz Hattı” olarak EBSO üyelerinin konuları için kullanılacak.

KAYNAKEBSO
İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM