Pazartesi, Aralık 11, 2023

F İstanbul, 16 bin 858 ziyaretçiyi ağırladı

F İstanbul Gıda İhracat Fuarı 2023, İstanbul başta olmak üzere Avrupa, BDT, Kuzey Afrika ve Ortadoğu olmak üzere 100’e yakın ülkenin katılımıyla gerçekleşti


F İstanbul Gıda İhracat Fuarı 2023, 12-14 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de düzenlendi. Düzenlenen fuara, 16 bin 858 ziyaretçi katılım sağladı. F İstanbul başta Avrupa, BDT, Kuzey Afrika ve Ortadoğu olmak üzere 100’e yakın ülkenin katılımıyla gıda sektöründeki en son trendleri sergileyerek iş birliği olanaklarının keşfedildiği zengin bir deneyim sundu” ifadesine yer verildi.


Bu yıl rekor bir katılımla ziyaretçi ağırladık

Düzenlenen fuar hakkında konuşan So Fuar Grubu Kurucusu Özgür Sofuoğlu, “Gıda sektörü, uluslararası alanda ülkemizin geliştiği, markalaştığı ve rekabet gücünü artırdığı bir sektör olarak gelecek vadediyor. Geçen yıl F İstanbul fuarı 96 ülkeden 5 bin 586 profesyonel ziyaretçiyi ağırlamıştı. Bu yıl rekor bir katılımla 16 bin 858 ziyaretçiyi ağırladık. F İstanbul’un en önemli özelliklerinden birisi de Türkiye’nin ihracatına katkı sağlamak isteyen tüm firmalara eşit mesafede olmasıdır. Fuar; üretici, ihracatçı, ithalatçı, toptancı, dağıtıcı, e-ticaret siteleri ve zincir marketleri bir araya getirerek uluslararası ticaretin güçlenmesine katkı sağladı. Gerçekleştirdiğimiz F İstanbul Fuarı, yerli ve çok uluslu markaların ticari bağlantılarını artırarak gelen yabancı ziyaretçiler aracılığıyla da dünyaya tanıtarak ihracattaki paylarını arttırdı diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM