Cumartesi, Mayıs 25, 2024

Çinli Alibaba, Japonya’ya bulut teknolojisi götürdü

Çin’in internet devi Alibaba’nın bulut bilişim kolu Alibaba Cloud, Japonya’da yerel işletmelerin dijitalleşmesini hızlandırmak için bir dijital dönüşüm laboratuvarını açtı.

Tokyo’da düzenlenen bir basın toplantısında verilen bilgilere göre, perakende ve lojistik gibi sektörleri hedef alan laboratuvar, Japonya’daki katılımcı üyelerle birlikte yenilikçi endüstriyel çözümler geliştirmeyi amaçlıyor. Program kapsamında Alibaba Cloud ve teknoloji ortakları, program üyelerinin hizmetlerini yükseltmeleri için bulut bilişim, yapay zekâ hizmetleri ve endüstriyel teknik bilgi gibi kaynaklar sağlayacak.


“Sektörler arasında dijital dönüşümü teşvik ediyoruz”

Alibaba Cloud Intelligence Japonya Ülke Müdürü Unique Song, “Bu yeni girişim aracılığıyla sektörler arasında dijital dönüşüm ve deneyim dönüşümünü teşvik etmek için Japonya’daki önde gelen işletmelerle ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Laboratuvarın ilk üyeleri arasında Japonya’nın emlak şirketi Tokyu Land Corporation ve hazır giyim şirketi TSI Holdings yer alıyor. Japonya’nın oyun stüdyosu JP Games ve Güney Kore’den canlı yayın firması LaLa Station’ın da aralarında bulunduğu şirketler, üyelere teknoloji uzmanlıklarını sunmak için teknoloji ortakları olarak katılacak.


60’tan fazla yerel katılımcı hedefleniyor

Alibaba Cloud’a göre programın katılımcıları, yeni nesil uygulamaları geliştirmek için ağ oluşturma etkinlikleri, teknoloji eğitimi ve sektör trend paylaşımı için düzenli olarak bir araya gelecek. Yerli firmaların katılımının ücretsiz olduğu laboratuvar, başvurulara açıldı. Alibaba Cloud, bu yılın sonuna kadar 60’tan fazla yerel katılımcıyı görmeyi bekliyor.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM