Cumartesi, Mayıs 25, 2024

Şimşek: Yüksek katma değerli ürünlerle makro ekonomik sorunları aşacağız

Ankara’da düzenlenen TEKNOFEST’i ziyaret eden Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TEKNOFEST’in kapanış törenine katıldı.

Bakan Şimşek, ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün’ün bazı teknolojiler konusunda kendisine bilgiler aktardığını, bunların çok özgün, çok ileri, dünyada birkaç ülkenin ancak üretebildiği teknolojiler olduğunu vurguladı.


“Türkiye’nin geleceği çok parlak”

TEKNOFEST’in bir bileşeninin de girişimcilik olduğuna dikkati çeken Şimşek, “Merakla başlayıp, bilim, inovasyon ve sonunda da bunu ticarileştirecek girişimcilik ekosistemiyle birleştirmişiz, harika. Üniversiteler, gençler, sanayi, teknoloji var. Bir ekosistemin bütün bileşenleri var.Türkiye’de başarı için bütün ekosistem yerli yerinde. Ben inanıyorum ki Türkiye’nin geleceği çok parlak. İnşallah katma değeri çok yüksek ürünler üreteceğiz ve böylece bazı makro ekonomik sorunlarımızı da çok rahat aşacağız. Bu etkinliklerin getireceği ürünler sayesinde aşacağız çünkü savunma sanayinin geldiği noktayı biliyoruz. Bizim katma değeri yüksek ürünler üretip, cari açığımızı çok yüksek enerji faturasına rağmen kapatmamız gerekiyor. Ben bu etkinliğin bu şölenin bu festivalin bunda katkısının çok büyük olacağına inanıyorum. Türkiye’nin geleceği çok parlak” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM