Çarşamba, Haziran 19, 2024

Vakıf Katılım ile esnaf arasında işbirliği protokolü

Katılım finans sektörünün referans kurumu olma vizyonuyla faaliyet gösteren Vakıf Katılım, bu kapsamda Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) ile ESDER üyelerinin ihtiyaç duydukları finansmana kolayca ulaşabilmelerini sağlayacak bir işbirliği protokolü imzalandı.


Esnaf birçok avantajdan faydalanabilecek

İmzalanan protokol çerçevesinde üyeler ayrıca; teminat mektupları, indirimli kiralık kasa, dijital kanallardan ücretsiz EFT-havale, avantajlı üye iş yeri (POS) oranları, sigorta poliçelerinde rekabetçi prim bedelleri ve dış ticaret işlemlerinde avantajlı kâr ve komisyon oranlarından da faydalanabilecekler.


Rahat bir nefes almaları için var gücümüzle çalıştık

Protokol imza töreninde konuşan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Esnaf ve sanatkârların sürdürülebilir bir finansal yapıya sahip olmaları, rekabet güçlerini korumalarını ve artırmalarını mümkün kılar. Bu bakış açısından hareketle şimdiye kadar ülkemizin dört bir köşesinde üreten, hizmet veren esnaf ve sanatkârlarımızın yanında olduk. Rahat bir nefes almaları için var gücümüzle çalıştık, halen de bu yönde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Vakıf Katılım’ın, ESDER ile imzaladığı protokol de bu amaçla attığımız adımlardan biri oldu. Önümüzdeki dönemde esnaf ve sanatkârlarımıza olan desteğimizi sürdürecek, farklı proje ve faaliyetlerle kalkınmalarına destek olmaya devam edeceğiz” dedi.


İmzaladığımız protokolle üyelerimizin büyümelerine olanak sunacağız

Ekonomi yönetimi, reel sektör ve finans sektörü, ile birikte birbirimizi tamamlamak durumunda olmalıyız diyen ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, “Böyle hareket ediyoruz, önümüzdeki süreçte de böyle hareket etmeye devam edeceğiz. ESDER olarak finansmana erişim sağlamanın yollarını üyelerimize sunacağız. Vakıf Katılım ile imzaladığımız protokolle üyelerimizin büyümelerine olanak sunmayı ve yapacakları ticarette bir adım önde olmalarına imkân sağlamayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM