Salı, Temmuz 16, 2024

Pet İzmir 2023 başlıyor

pet izmir 2023

Sektör profesyonellerinin zirvesi 7’nci Uluslararası İzmir Evcil Hayvan Ürünleri Fuarı (PET İZMİR), 28 Eylül 2023 tarihinde Fuar İzmir’de başlayacak. Geçtiğimiz yıl yerli ve yabancı 217 katılımcı, 550’den fazla markayla 40 binden fazla yerli ve yabancı ziyaretçiyle gerçekleşen fuar daha büyük hedeflerle açılıyor. Sektörün önde gelen 225 firmasının 600 den fazla markayla katılacağı organizasyonu 50 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.


Avrasya bölgesinin en büyük pet ihtisas fuarı 

Sürdürülebilir yeni ticari bağlantıları paydaşlarına sunmaya hazırlanan TEMA Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Karslı, “Hayvanseverlerimizin ve can dostlarımızın yaşam kalitesini arttırmak için yıllar önce sosyal sorumluluk bilinciyle yola çıktık. Ziyaretçilerimiz pet sektöründeki son gelişmeleri PET İZMİR’den takip etti. Çok sayıdaki paydaşımızla çıktığımız bu yolda önemli başarılara imza attık. Ülkemizin en büyük fuar kompleksinde, Avrasya bölgesinin en büyük pet ihtisas fuarını düzenliyoruz. Profesyoneller pet sektörünün vitrini olan organizasyonumuza büyük önem veriyor. Katılımcılarına ve ziyaretçilerine büyük ticari avantajlar sağlayan organizasyonumuz kapsamında sektörün nabzı 4 gün süreyle İzmir’de atıyor. Sektör paydaşlarının buluşma noktası olan, fuarımız ihracatında kapısı niteliğindedir. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda dünyanın birçok ülkesinden yabancı katılımcılar bizimle olacak. Fuarımızı destekleyen Ticaret Bakanlığı’na, organizasyonumuza sponsor olan Türk Hava Yolları’na ve Temizmama’ya katılımcılarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.


Yurt dışı katılımcılara ve ziyaretçilere indirimler sunuyor

Avrasya’nın en önemli etkinliklerinin başında gelen Uluslararası İzmir Evcil Hayvan Ürünleri Fuarı’na bu yıl ciddi destekler peş peşe geldi. PET İZMİR 2023, Ticaret Bakanlığı tarafından bu sene sektörel nitelikli yurt içi fuarlarına destek kapsamına alındı. Türk Hava Yolları,  fuarın resmi havayolu olarak tüm yurt içi ve yurt dışı katılımcılara ve ziyaretçilere indirimler sunuyor. Fuarın ana sponsoru ise Temizmama / Çağatay Pet Food.


Hayvan severlere neşe dolu dakikalar yaşatacak

PET İZMİR 2023 kapsamında renkli etkinlikler gerçekleşecek. Köpek Irkları ve Kinoloji Federasyonu’nun (KIF) yarışması 3 gün sürecek.  Pet kuaförleri kedi ve köpek bakımı hakkında güncel uygulamalı bilgiler verecek. İzmir Emniyet Müdürlüğü Köpek Eğitim Merkezi nefes kesen gösteriler sunacak. Ulusal ve uluslararası sürpriz etkinlikler hayvan severlere neşe dolu dakikalar yaşatacak.

Uluslararası İzmir Evcil Hayvan Ürün, Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı, Fuar İzmir’de 28 Eylül 1 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM