Perşembe, Aralık 7, 2023

İZTO’da kadın vekillerden ‘birlik’ mesajı

izto

İzmir Ticaret Odası’nın (İZTO) yönetim kurulu ile meclis ve komitelerinde görev yapan kadın iş insanları, İzmir’in kadın milletvekilleriyle buluşarak talep ve önerilerini aktardı. Kadınların bir arada olduğunda her şeyin üstesinden geleceğini vurgulayan Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ve Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, ‘birlik’ mesajı verdi. 


“İzmir’i sanayisiyle en iyi konuma getirmek hedefimiz”

İzmir’in bir ‘kadın’ şehri olduğunu vurgulayan Çankırı, “İzmir’de kadınların her alanda ne kadar aktif olduğunu net bir şekilde görüyoruz. İzmir öyle bir yer ki nereden gelirseniz gelin bir yıl sonra İzmirli oluyorsunuz. Sizi kendisine aşık ediyor. Burada daha fazla kalmak istiyorsunuz. İzmir’i ticaretiyle, sanayisiyle en iyi konuma getirmek hedefimiz. Bu şehrin en dinamik yöneticileri kadınlar. Sayımızın daha da artmasını istiyoruz. Bunun için birbirimizi çok daha fazla korumalıyız” dedi.


“Umarım bunu hep birlikte çoğaltırız”

Kadınların bulunduğu her yere nezaket getirdiğine dikkat çeken Kılıç da “Vekillerin, belediye başkanlarının, odalardaki kadınların sayısı daha fazla olmalı. Umarım bunu hep birlikte çoğaltırız. Konu İzmir ise herkesle aynı masaya oturabiliriz. İzmir depreminde de Kahramanmaraş depreminde de hep birlikte çalıştık. Bu dayanışma sadece felaketlerde kalmamalı. Birlikte olursak yapamayacağımız iş yok” diye konuştu.


“Önce kadın sonra iş insanıyız”

Kadın iş insanları ile milletvekillerinin bir araya gelmesinden memnuniyet duyduğunu ifade eden İZTO Yönetim Kurulu Üyesi Nuray Eyigele İşleyen ise “Hepimiz önce kadın sonra iş insanlarıyız. İş hayatında yaşadığımız pek çok zorluk var. Burada birbirimize destek olmak için buluştuk, hep birlikte çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum” dedi. İzmir Ticaret Odası olarak kadınlara yönelik pek çok proje gerçekleştirdiklerini ifade eden İZTO Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Tutan da “Birçoğunuzla farklı projelerde birlikte oluyoruz. Bazen birbirimizin çalışmalarından haberdar olamayabiliyoruz. Bu nedenle iletişim çok önemli. Bundan sonra çok daha güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM