Cumartesi, Haziran 22, 2024

Kuşadası’nda ‘cerrahi hemşireliği’ zirvesi

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği’nin iş birliğiyle uluslararası boyutta düzenlenecek olan ‘Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Kongresi’, 500’den fazla sağlık çalışanını bir araya getirecek. 6 ülkeden uzman konuğun, ulusal ve uluslararası 14 mesleki dernek başkanının konuşmacı olarak katkı sağlayacağı kongre, 16-19 Kasım 2023 tarihlerinde Kuşadası’ndaki Pine Bay Otel’de gerçekleşecek. Kongrede, hemşirelik mesleğinin yanı sıra güncel sağlık politikaları ve halk sağlığını ilgilendiren 16 farklı konuda değerlendirme yapılacak.

Cumhuriyet’in 100’üncü yılında ‘Yenilikçi yaklaşımlarla ilerleyen, liderlik eden, ilham veren cerrahi hemşireleri’ temasıyla düzenlenecek kongrede; İrlanda, İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Hırvatistan ve İsrail’den alanında uzman isimler de olacak. 


“Cerrahi ve ameliyathane hemşireliği, önemli bir alan”

İEÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı, Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Filiz Öğce Aktaş, kongrenin kapsamını bu yıl daha da geliştirdiklerini belirtti. Cerrahi ve ameliyathane hemşirelerinin en iyi şartlarda, donanımlı bir şekilde hizmet vermesinin büyük önem taşıdığını kaydeden Prof. Dr. Aktaş, “Cerrahi ve ameliyathane hemşireliği, sağlık sistemi için çok önemli bir alan. Kongremizde, hemşirelerimizin mesleki donanımlarını artırmanın yanı sıra güncel sorunları ve çözüm önerilerini de konuşacağız. Unutulmamalı ki; cerrahi ve ameliyathane hemşirelerimizin en iyi şartlarda hizmet vermesi demek, toplumumuzun aldığı sağlık hizmetinin kalitesinin de artması demek. Bu noktada kongremizin bilimsel açıdan da oldukça faydalı, gerekli ve önemli olduğunu söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM