Pazartesi, Aralık 11, 2023

Golden Global Yatırım ve Visa iş birliğine imza attı

golden global yatırım ve visa

Golden Global Yatırım Bankası ve Visa, işletmeler arası (B2B) uluslararası ödemeleri kolaylaştırmak için iş birliğine imza attı. Bu iş birliği sayesinde Golden Global Bank ticari müşterileri; Visa B2B Connect çözümünü kullanarak uluslararası para transfer ve tahsilatlarını daha hızlı, daha güvenli ve daha uygun maliyetle gerçekleştirebilecek. Dijital kimlik sayesinde ödemenin nerede olduğunu uçtan uca anlık olarak takip edebileceği belirtildi.


“Uygun maliyetle uluslararası para transferleri yapılabilecek”

Ülkenin uluslararası ticaret hacmi arttıkça, ülkelerin arasındaki ödemelere yönelik beklentilerin de arttığını aktaran Golden Global Yatırım Bankası Genel Müdürü Ahmet Sefa Şen, “Visa B2B Connect ile işlemleri hızlanacak ve kesinleşecek. Arzu ettiklerinde paralarının nerede olduğunu anlık olarak sorgulayabilecekler. Ayrıca özellikle maliyet odaklı çalışan mikro ithalat yapan müşterilerimiz yüksek maliyetli geleneksel yöntemlere kıyasla daha uygun maliyetle uluslararası para transferlerini gerçekleştirebilecekler. Gizli ücretler ve beklenmedik döviz kuru değişiklikleri konusunda endişelenmelerine artık gerek yok” diye konuştu.


“Dünya genelinde bir modernleşme ihtiyacı bulunuyor”

Visa Türkiye Genel Müdürü Samile Mümin; “İşletmelerin uluslararası ödemelerde veya alacak tahsilinde para akışını kolaylaştırma, sadeleştirme ve geliştirme açısından dünya genelinde bir modernleşme ihtiyacı bulunuyor. Golden Global Yatırım Bankasının Visa iş birliği ile Türkiye’de iş dünyasına sunduğu B2B Connect çözümü tam da bu ihtiyacı karşılıyor. B2B Connect, şirketlerin hem ithalat ödemelerinde hem ihracat gelirlerinin tahsilinde Visa’nın küresel ölçeği ve en gelişmiş güvenlik ürün ve hizmetleriyle korunan teknolojik ağının güvencesiyle bu modernleşmenin gereğini yerine getiriyor. Ülkemizin dış ticarette verimlilik ve rekabet gücüne olumlu katkıda bulunacağına inandığımız bu hizmeti ticari işletmelere sunan Golden Global Yatırım Bankasını tebrik ederim” dedi.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM