Perşembe, Aralık 7, 2023

Türk tıp dünyası İstanbul’da bir araya geliyor

türk tıp dünyası istanbulda buluşacak

Gelecek yüzyıla sağlıkta küresel merkez olma iddiasıyla hazırlanan Türkiye, Türk Tıp Dünyası Kurultayı’na ev sahipliği yapıyor. 19-22 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan 9. Türk Tıp Dünyası Kurultayı’nın ana teması bu yıl ‘Sağlıkta Yapay Zeka’ olarak belirlendi.

Türkiye’nin öncülüğünde ilki 2014 yılında düzenlenen Türk Tıp Dünyası Kurultayı, dünyanın farklı ülkelerinde bilimsel çalışmalarını sürdüren Türk bilim insanlarını buluşturuyor. Kurultaya; Arnavutluk, Azerbaycan, Çad, Gambiya, Gürcistan, Irak, Kırgızistan, KKTC, Kosova, Kuzey Makedonya, Kuveyt, Küba, Libya, Mısır, Namibya, Özbekistan, Sierra Leone, Somali, Türkmenistan, Venezuela, Yemen’den Bakan, Bakan Yardımcıları ile üst düzey bürokratların yanı sıra, yurt dışında alanında uzman bilim insanları, bünyesinde ‘Teknokent’ barındıran üniversitelerin rektörleri, yurt içinden bilim insanları ile öğrenciler katılacak.

Hilton Istanbul Bosphorus Otel’de, 20 Ekim Cuma günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek olan buluşmada, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca konuşma yapacak. Kurultay kapsamında ayrıca her yıl geleneksel olarak yapılan ‘TÜSEB Aziz Sancar Bilim, Hizmet ve Teşvik Ödülleri’ düzenlenecek törenle sahiplerine teslim edilecek.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM