Pazar, Aralık 3, 2023

Terbay Makina’dan Cumhuriyet’in 100. yılı kutlaması

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı tüm yurtta coşkulu etkinliklerle kutlanıyor. Yerel yönetimlerin, çeşitli kurumların, kamu ve özel sektör kuruluşlarının etkinlikleri birbirini izliyor. Cumhuriyetin 100. yılı İzmir’in köklü endüstri kuruluşu Terbay Makina’da farklı bir etkinlikle kutlandı. Bornova Naldöken’de bulunan fabrikanın bahçesinde kutlama yemeği düzenlendi. 


Atatürk’ün sevdiği şarkılar çalındı

Fabrikanın Türk bayraklarıyla donatılan bahçesine konulan masalarda yenilen yemekte kutlamaya özel menü sunuldu. Terbay Makina’nın idari, mali, teknik personeliyle üretim hollerinde emek veren tüm çalışanlarını bir araya getiren yemek sırasında Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve türküler çalındı. 

“Atatürk’e çok şey borçluyuz”

Terbay Makina Genel Müdürü Abdullah Baysak, kutlama yemeği sırasında yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılının coşkusunu, heyecanını yaşadıklarını belirtti. “Bu coşkuyu, heyecanı yaşamamızı sağlayan Milli Mücadele’nin önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına çok şey borçluyuz” dedi.

Terbay Makina AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Baysak, Yönetim Kurulu Üyeleri Bülent Tercan, Levent Baysak, Cüneyt Baysak, Atilla Baysak ve Terbay Makina Genel Müdürü Abdullah Baysak, fabrika bahçesindeki yemekte çalışanlarla bir araya geldi. Terbay çalışanları yemek sonrasında seslendirilen İzmir Marşı ile Onuncu Yıl Marşı’na ellerinde bayraklarla eşlik etti.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM