Pazartesi, Aralık 11, 2023

Sabancı Vakfı, ‘Türkiye’nin Yeni Fark Yaratanları’nı arıyor

Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Programı’nın 15. sezon başvuruları başladı. 30 Kasım 2023 gün sonuna kadar www.farkyaratanlar.org adresi üzerinden gerçekleştirilebilecek


Sabancı Vakfı’nın 2009 yılından bu yana, Türkiye’de toplumsal gelişmeye katkıda bulunan bireylerin ve kurumların yaptıkları çalışmalarla yarattıkları  etkileri görünür kılmak ve topluma ilham vermek amacıyla yürüttüğü “Fark Yaratanlar” programının 15. Sezon başvuruları başladı. Yeni dönemin Fark Yaratanlarını arayan programın başvuruları, 30 Kasım 2023 gün sonuna kadar www.farkyaratanlar.org adresi üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Fark Yaratanlar Programı’nın 14 yıldır şikayet etmek yerine harekete geçenleri bularak, hikayelerini toplumla paylaştığını vurgulayan Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Programı ile 2009 yılından bu yana, Türkiye’de toplumsal gelişmeye katkıda bulunan bireylerin ve kurumların yaptıkları çalışmalarla yarattıkları sosyal faydayı görünür kılmayı ve topluma ilham vermeyi amaçlıyoruz. 14 yıldır düzenlenen Fark Yaratanlar Programı kapsamında bugüne kadar 46 şehirden toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler üreten 210 birey ve kurum seçildi, çalışmaları Türkiye ile paylaşıldı. Fark Yaratanlar Programı ile 14 yılı geride bırakırken, 81 ilden 14 bine yakın başvuru aldık. Birbirinden değerli proje ve çalışmaların topluma ilham olmasına ve seslerini duyurmalarına katkı sunduk, sunmaya devam ediyoruz. Bu yıl da toplumsal gelişime katkı sunmak üzere, şikayet etmek yerine harekete geçen kişi ve kurumların başvurularını ve çalışmalarıyla fark yarattığı düşünülen adayların önerilmesini dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Programa, www.farkyaratanlar.org adresi üzerinden 30 Kasım 2023 gün sonuna kadar başvuru yapılabiliyor.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM