Cuma, Mart 1, 2024
spot_img

ESİAD’dan gençlere kariyer desteği

esiad'dan gençlere kariyer desteği

Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (ESİAD) 2018’de başlattığı ‘Mentörüm ESİAD’ programında üçüncü dönem çalışmaları sona erdi.

ESİAD ve Avrupa Yönderlik ve Koçluk Derneği (EMCC) iş birliğiyle düzenlenen eğitimlerden 15 öğrenci yararlandı. ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu, “İş yaşamındaki deneyimlerimizi üniversiteli gençlerimizle paylaşarak, onlara kariyerlerini planlama konusunda rehberlik ediyoruz” dedi.


Saha ziyaretleri gerçekleştirildi

EMCC Türkiye tarafından akredite bir program haline getirilen ‘Mentörüm ESİAD’ın Ocak-Haziran 2023 dönemi Dokuz Eylül Üniversitesi, Katip Çelebi Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesinden toplam 15 öğrenci ile yürütüldü. Programa katılan gençler, iş dünyasının önde gelen isimlerinin deneyimlerinden yararlanma imkanı bulurken, saha ziyaretleri yaparak şirket ya da fabrikaların işleyişi hakkında bilgi sahibi oldu.


Zorlu: 3 önemli projenin ortağıyız

ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Zorlu, toplumsal gelişimin temel koşullarından birinin nitelikli eğitim olduğunu belirterek, “ESİAD olarak, eğitime yönelik projelere özel bir önem veriyoruz. ‘Mentörüm ESİAD’ programıyla, üniversiteli gençlerimizi iş hayatına hazırlıyoruz; kariyerlerini planlama konusunda onlara kılavuzluk ediyoruz. Mentörüm ESİAD’ın yanında eğitim konusunda 3 önemli projenin ortağıyız. İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu ile imzaladığımız protokolle öğrencilere staj ve istihdam olanağı sunuyoruz. Yine Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖGSD) ile yürüttüğümüz Meslek Lisesi Koçları Programı ile meslek lisesi öğrencilerinin kariyer gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası ile sanayicinin aradığı niteliklerde iş gücünün geliştirilmesi için mesleki kurslar düzenlenmesine yönelik bir proje yürütüyoruz” diye konuştu.


Dağ: Projenin uzun yıllar süreceğine inanıyorum

3. Dönem Programı, EMCC Türkiye Ege Bölgesi Takım Lideri Gizem Dağ’ın ‘İletişim Eğitimi’ ile tamamlandı. ESİAD merkezinde düzenlenen eğitime katılan gençler programın kendileri için önemli bir deneyim olduğunu vurguladı. Kariyer planlamasında iş insanlarının yol göstericiliğini çok yararlı bulduklarını belirten gençler, ESİAD’a teşekkür etti.

EMCC Koçu Dağ, “Mentörüm ESİAD’ın üçüncüsünü gerçekleştirdik. Hem EMCC olarak hem ESİAD olarak bu projenin gençlere katkısını duydukça mutlu oluyoruz. Ben projenin çok faydalı olduğuna ve uzun yıllar sürdürüleceğine inanıyorum. Bugün de kapanış toplantımızda ‘iş hayatında iletişimde neler yapabiliriz’, ‘nasıl kendimizi geliştirebiliriz’ konularını konuşacağız. ESİAD’a ve tüm yönetim kuruluna, verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyor, yeni dönemde daha fazla gencimize dokunmayı diliyorum” dedi.

KAYNAKESİAD
İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM