Perşembe, Aralık 7, 2023

“Ulu Önder Atatürk zamanın ötesindeki liderlerden”

alp-avni-yelkenbicer

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete intikalinin 85’inci yıldönümünde bir mesaj yayımladı.

EGİAD Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85’inci yılında saygı, özlem ve şükranla andıklarını dile getirerek, “Atatürk’ün nesiller boyunca aktarılan değerleri gün geçtikçe daha da büyümekte; bağımsızlık, demokrasi ve çağdaşlık mirası, Cumhuriyetimizin güvencesi, ülkemizin geleceği olarak var olmaya devam etmektedir. Bize miras bıraktığı Cumhuriyeti, muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak için var gücümüzle çalışmaya, genç nesil olarak üretmeye devam edeceğiz” dedi.


“Atamızın liderliği ve başarısı tüm dünyada hayranlık uyandırıyor”

Atatürk’ün liderliğinde gerçekleşen Kurtuluş Savaşı ve sonrasında gerçekleştirdiği devrimler sayesinde dünyada emsali olmayan bir başarı öyküsüne imza atıldığını aktaran Yelkenbiçer, “Atamızın liderliği ve başarısı tüm dünyada hayranlık uyandırmış ve uyandırmaya da devam etmektedir. Ulu Önder Atatürk zamanın ötesindeki liderlerdendir. Bugün vefatı nedeniyle anıyor olsak da tüm zamanlara yayılan bir Önder, bir komutan olarak nesiller sonra da anılmaya, izinden gidilmeye devam edilerek, ülkemiz için koyduğu hedeflerden hiçbir zaman kopulmayacaktır. Biz genç iş dünyası olarak O’nun aziz hatırasına layık olmak için var gücümüzle çalışmaya söz verdik. Bağımsızlık savaşımızın ardından en önemli mücadelemizin, uygarlık ve ekonomik gelişim üzerine olduğunu bilerek geçmişte olduğu gibi bugünün nesilleri olarak da çalışmaya devam edeceğiz. Büyük Önder Atatürk’ün ülkemize en önemli mirası Cumhuriyet değerleridir. Bu değerleri korumamız, refah ve özgürlüğün hüküm sürdüğü onurlu bir yaşamın da teminatıdır. Savaştan çıkmış, imkansızlıklarla sınanmış bir ülkeyi, tüm Dünyaya örnek teşkil etmiş bir lider olarak ayağa kaldıran Ulu Önderimiz, ülkemizin ortak değeri ve en önemli birleştirici gücüdür. Büyük Önder Atatürk’ün eşsiz vizyonu ile bizlere emanet ettiği laiklik, demokrasi ve hukuk devleti anlayışına dayalı Cumhuriyet değerlerini sahiplenmek ortak sorumluluğumuzdur. Bu değerleri korumak ve yeni nesillere aktarmak refah ve özgürlüğün hüküm sürdüğü onurlu bir yaşamın da teminatıdır. Her daim yol göstericimiz olan Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının 85’nci yılında özlem ve minnetle anıyoruz” diye konuştu.

KAYNAKEGİAD
İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM