Cumartesi, Aralık 2, 2023

ASO ile Tunceli arasında sanayi iş birliği

ASO ve Tunceli TSO

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Ardıç başkanlığındaki Ankaralı sanayicilerden oluşan heyet, Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun daveti üzerine Tunceli’deydi. Ziyarette ASO ile Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (Tunceli TSO) arasında ‘Kardeş Oda Protokolü’ ve ASO 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile de Tunceli OSB arasında ‘Kardeş OSB Protokolü’ imzalandı.

Ziyaretin ilk durağı Tunceli TSO oldu. ASO’nun 60 yıllık deneyimiyle Tunceli TSO’ya her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirten Ardıç, yeni seçilen TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu’nun ilk ziyaretini Tunceli’ye gerçekleştireceğini söyledi. Ardıç, Tunceli TSO Başkanı Coşkun ile Meclis Başkanı Sevim Şengezer ve Oda yöneticilerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür etti. Tunceli TSO Başkanı Coşkun da, “Cumhuriyet’in 100. yılında Cumhuriyet’in Başkenti Ankara’nın Sanayi Odası ile ‘Kardeş Oda Protokolü’ yapmaktan çok mutluyuz” dedi.


ASO ve Tunceli Valiliği

Tunceli Valisi Tekbıyıkoğlu’na ziyaret gerçekleştirildi

ASO heyeti daha sonra Vali Tekbıyıkoğlu’nu makamında ziyaret etti. Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, Meclis Başkanı Sevim Şengezer ve Yönetim Kurulu Üyelerinin de ASO heyetine eşlik ettiği valilik ziyaretinde, ASO 2. OSB ile Tunceli OSB arasında ‘Kardeş OSB Protokolü’ imzalandı. Protokole Vali Tekbıyıkoğlu ile ASO 2. OSB Başkanvekili Ertuğrul Ergün imza attı.

Ardıç, imza töreninde yaptığı konuşmada, Vali Tekbıyıkoğlu’na daveti, sıcak dostluğu ve misafirperverliği için teşekkür etti. Ardıç, “Bilgi birikimimizi ve tecrübelerimizi Tunceli gibi bizim için çok önemli ve çok özel bir şehirle paylaşmaktan mutluluk duyacağız” dedi. Vali Tekbıyıkoğlu da, Tunceli’de sanayinin gelişmesi için Ankara Sanayi Odası ve ASO 2. OSB’nin desteğiyle açılım yapmak istediklerini söyledi.

Ardıç başkanlığındaki ASO heyeti protokol imza törenin ardından Vali Tekbıyıkoğlu ile birlikte, Ovacık ilçesi Gözeler bölgesini ziyaret etti.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM