Pazar, Aralık 3, 2023

Büyükşehir’den gençlere ‘Günaydın Çorbası’

Büyükşehir’den gençlere ‘Günaydın Çorbası’

İzmir Büyükşehir Belediyesi derinleşen ekonomik krizden etkilenen gençlerin yanında olmaya devam ediyor. 6 noktada üniversite öğrencileri için her gün sıcak yemek dağıtımı sürerken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Öğrenci arkadaşlarımın sabah kahvaltılarını etmeden derse girmelerine gönlüm razı değil” diyerek başlattığı ‘Günaydın Çorbası’ geleneği de devam ediyor. Bu sene ilk etapta Fahrettin Altay Aktarma Merkezi ve Ege Üniversitesi Metro İstasyonu’nda hizmete alınan Çorba Durakları’nda öğrenciler güne sıcak çorbayla başlıyor.  


“Öğrencilere çorba ikram etmek bizim için büyük mutluluk”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aşevleri Şube Müdürlüğü’nde görevli Abdurrahman Aydemir, “Öğrenci arkadaşlarımızın soğuk havalarda güne sıcak bir çorbayla başlamaları için bu hizmeti veriyoruz. Arkadaşlarımız gece 03.00 civarı hazırlıklarına başlıyor. Her gün farklı bir lezzetle geliyoruz. Çorbalarımız evde anne eli değmiş gibi hazırlanıyor. Daha önce Tunç Başkan’ımızın da söylediği gibi devlet babaysa belediyeler annedir. Çocuklarımıza, gençlerimize, öğrencilerimize bu sıcak çorbayı her sabah ikram etmek bizim için en büyük mutluluk” dedi. 


Büyükşehir’den gençlere ‘Günaydın Çorbası’

Çorba Durakları’nın sayısı artırılacak

Öğrencilerin ağırlıklı olarak kullandığı noktalarda hizmet verecek Çorba Durakları’nın sayısı artırılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, üniversitelileri sabahları da akşamları da yalnız bırakmıyor. Öğrencilerin ağır ekonomik şartlarda mağdur olmaması için çorba duraklarının yanı sıra, kentin 6 noktasında akşam 17.00-19.00 saatleri arasında sıcak yemek dağıtımı yapılıyor. Ailelerinden uzakta üniversite öğrenimi gören gençler için İzmir adeta sıcak bir yuvaya dönüştürülmeye çalışılıyor.

İLGİLİ HABERLER

GÜNDEM